Naga Markets

GPW: Wygasło porozumienie w sprawie powołania spółki Central Post-trade SolutionsWarszawa, 30.09.2022 (ISBnews) – Wygasło porozumienie Term Sheet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) z Narodowym Bankiem Węgier, Budapest Stock Exchange oraz Towarową Giełdą Energii (TGE) w sprawie planowanego powołania spółki Central Post-trade Solutions, podała Giełda.

GPW poinformowała, że “wobec istotnych zmian w otoczeniu rynkowym strony porozumienia Term Sheet postanowiły o niekontynuowaniu współpracy”.

“W konsekwencji przedmiotowy Term Sheet wygasł 30 września 2022 r. Towarowa Giełda Energii zamierza rozwijać rynek instrumentów finansowych i w związku z tym jest na etapie wyboru centralnego kontrpartnera w zakresie rozliczeń na rynku instrumentów finansowych” – czytamy w komunikacie.

Porozumienie Term Sheet podpisano w grudniu ub.r. Zadeklarowano w nim wówczas zamiar utworzenia do 30 września 2022 r. spółki Central Post-trade Solutions działającej w obszarze post transakcyjnym na rynkach towarowych. Porozumienie zakładało, że po powołaniu Central Post-trade Solutions, strona polska będzie większościowym akcjonariuszem spółki.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułGra Priest Simulator od Ultimate Games już 6 września zadebiutuje na PC
Następny artykuł11 bit studios miało 11,31 mln zł zysku netto, 9,67 mln zł zysku EBIT w II kw. 2022 r.
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here