Naga MarketsGPW wycofa z obrotu akcje Talanx 11 czerwcaZarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę w sprawie wycofania z obrotu na głównym rynku akcji spółki Talanx z dniem 11 czerwca, podała spółka.

“Zarząd Giełdy stwierdza, że:

Te artykuły również Cię zainteresują
1) w związku z decyzją Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie udzielenia spółce Talanx Aktiengesellschaft zezwolenia na wycofanie z obrotu na rynku regulowanym akcji tej spółki, oznaczonych kodem ‘DE000TLX1005’, z dniem 11 czerwca 2021 r. nastąpi wycofanie tych akcji z obrotu na Głównym Rynku GPW;

2) zlecenia maklerskie na akcje spółki Talanx Aktiengesellschaft, przekazane na giełdę, a niezrealizowane do dnia 10 czerwca 2021 r. (włącznie), tracą ważność” – czytamy w komunikacie.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, podano również.

W grudniu 2020 r. HDI Haftpflichtverband der Deutschen Industrie (HDI) ogłosiło wezwanie w związku z planowanym nabyciem 0,03% akcji Talanx Aktiengesellschaft oraz podjęciem działań w celu wycofania akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Talanx pod koniec 2011 roku przejął TU Europa od grupy finansowej Leszka Czarneckiego, a w 2012 roku kupił Wartę od belgijskiej grupy KBC. Obecnie Talanx bezpośrednio ma w Polsce cztery spółki: TUiR Warta, TUnŻ Warta, TU Europa i TU na Życie Europa. Jest notowany na GPW od kwietnia 2014 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: koszt dolara | cdprojekt kurs | cena kryptowalut | kurs bitcoin wykres | dow index | akcje polenergia | brokerzy forex polska |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here