Naga MarketsGPW: wszystkie indeksy WIG traciły we wtorekWe wtorek mieliśmy do czynienia z kontynuacją korekty na warszawskim rynku akcji. Po niewielkich zmianach na poprzednich dwóch sesjach, wczoraj wyprzedaż walorów przez inwestorów nabrała tempa i przekroczyła na WIG oraz WIG20 ponad 1%, pomimo dodatniego rozpoczęcia notowań.

WIG20 w dół o ponad 1%

Mniejszą skalę spadków obserwowaliśmy w przypadku mWIG40 i sWIG80 – przyczyną może być większa realizacja zysków w sektorach które najmocniej odbijały w poprzednich tygodniach, a więc w przypadku banków oraz branży odzieżowej, które to mają większy udział w indeksie WIG20.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród blue chipów najmocniej spadały akcje CCC po publikacji wstępnych wyników za IV kwartał. Na plusie pozostawały notowania bardziej defensywnych walorów, jak branży energetycznej, PGNiG oraz CD Projekt. W ten sposób inwestorzy mogli reagować na przedstawione w poniedziałek informacje o przedłużenie obowiązujących obostrzeń gospodarczych, związanych z koronawirusem, do końca stycznia.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Na świecie, z uwagi na brak istotniejszych wydarzeń makroekonomicznych w tym tygodniu, nadal może przeważać chęć realizacji zysków po ostatnich wzrostach z uwagi na obawy odnośnie utrzymującego się wysokiego tempa zachorowań na COVID-19. W kolejnych tygodniach kierunek na globalnych indeksach akcji wyznaczy przebieg sezonu publikacji wyników kwartalnych na Wall Street który rozpocznie się 15 stycznia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here