Naga MarketsSamochód wyścigowy na amerykańskim torze rajdowym. Źródło: Licencja Creative Commons

16 lutego 2017 r. do obrotu na warszawskiej giełdzie wprowadzono certyfikaty strukturyzowane ING Turbo, oparte o amerykański indeks giełdowy S&P 500, wyemitowane przez ING Bank NV. Indeks S&P 500 obejmuje 500 największych spółek amerykańskich, notowanych na NYSE i NASDAQ.


Certyfikaty Turbo, oparte o S&P 500, umożliwią polskim inwestorom udział w zmianie wartości indeksu, w skład którego wchodzą największe spółki amerykańskie, takie jak: Apple, Microsoft, Amazon, Facebook, JPMorgan czy Intel. Tym samym, dzięki certyfikatom ING Turbo notowanym na GPW, inwestorzy uzyskają dostęp do dziewięciu indeksów giełdowych największych światowych giełd. Już obecnie notowane są certyfikaty ING Turbo na indeks DAX, Dow Jones, EURO STOXX 50, Hang Seng, Nikkei, Nasdaq 100, RDX i WIG20.

Certyfikaty ING Turbo to strukturyzowane produkty inwestycyjne, które pozwalają osiągać zyski zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen instrumentów bazowych. W konstrukcję certyfikatów Turbo wbudowana jest dźwignia finansowa, różna dla poszczególnych certyfikatów. Instrumentami bazowymi dla ING Turbo są m.in. akcje największych polskich i międzynarodowych spółek, główne indeksy wybranych światowych giełd, surowce i pary walutowe.

Sprawdź również wywiad z analitykiem działu inwestycyjnego ING i weź udział w FxCuffs 2017.

Czym są certyfikaty ING Turbo?

Certyfikaty ING Turbo po raz pierwszy zostały wyemitowane przez ING na rynku holenderskim w 2008 r. ING Turbo zostały również udostępnione inwestorom we Francji, Niemczech oraz w Polsce. Jest to instrument przeznaczony dla aktywnych inwestorów oraz podmiotów, które akceptują ponadprzeciętny poziom ryzyka inwestycyjnego.

Więcej informacji nt. ING Turbo można znaleźć na stronie Emitenta: Czym są certyfikaty Turbo? Akademia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here