Naga Markets#GPWvsCOVID

Comparic.pl rozpoczyna serię nowych wpisów mającą na celu wybór najlepszego indeksu sektorowego na warszawskiej GPW, który pozostał najbardziej odporny na zawirowania gospodarcze związane z pandemią koronawirusa, w okresie: od momentu odnotowania pierwszego przypadku zachorowania na COVID-19 (4 marca 2020r.) do dnia publikacji artykułu. Co kilka dni pojawiać się będą wpisy z zestawieniem kolejnych par indeksów, a dane walczących ze sobą sektorów będą w kolejnych rundach będą na bieżąco aktualizowane.

  • W typowaniu udział bierze szesnaście indeksów sektorowych GPW
  • Są to WIG: Games, Leki, Banki, Chemia, Tech, Odzież, Górnictwo, Nieruchomości, Budownictwo, Energia, Info, Media, Paliwa, Telekomunikacja, Spożywcze oraz Motoryzacyjne
  • Dokładne zasady turnieju zostały zaprezentowane poniżej

GPW kontra konronawirus – poznaj zasady turnieju

W turnieju bierze udział 16 indeksów giełdowych (ich dokładny opis dostępny jest na stronie GPW). Na podstawie porównań 5 największych podmiotów wchodzących w skład każdego z nich (pod kątem kapitalizacji), zostaną wybrani zwycięzcy kolejnych zestawień, którzy spotkają się ze sobą w kolejnej fazie.

W analizie bierzemy pod uwagę zmianę procentową notowań spółek i indeksów w okresie od pojawienia się pierwszego potwierdzonego przypadku COVID-19 w Polsce (4 marca 2020r.) do dnia, w którym zostanie przeprowadzone dane zestawienie.

Łączny wynik danego indeksu zostanie obliczony jako suma punktów, które zdobędzie każda ze spółek, oraz sam indeks. A same punkty są przydzielane w następujący sposób:

  • Spółki otrzymują +1 punkt za każdy 1% wzrostu, pomnożony przez swój udział % w danym indeksie.
  • Spółki otrzymują -1 punkt, za każdy 1% spadku, pomnożony przez swój udział % w danym indeksie.

W kolejnym kroku liczba punktów jest sumowana i w ten sposób powstaje łączny wynik danego indeksu. Indeks z większą ilością zebranych punktów, przechodzi do kolejnego etapu. Serię można śledzić pod specjalnym tagiem #GPWvsCOVID.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here