Naga MarketsNa rynkach kapitałowych w trakcie ostatniej hossy doszło do gigantycznych dysproporcji, w związku z którymi rynki rozwinięte są bardzo drogie, a rynki wschodzące pozostają silnie w tyle – stwierdza Trader21 podczas rozmowy z Krzysztofem Kamińskim na antenie Comparic24.tv. Zdaniem autora bloga Independent Trader, w przeciągu kolejnych 5 lat zyskać ma na tym między innymi polska GPW, która stanie się liderem wzrostów w gronie europejskich parkietów.


GPW i WIG20 czeka podobna hossa do tej z 2003-2007 roku?

Trader21 zauważa, że przepływy kapitału pomiędzy rynkami rozwiniętymi oraz rozwijającymi się działają cyklicznie. Ostatnia hossa ominęła co prawda obszar emerging markets, jednak powstała w ten sposób dysproporcja w kolejnych latach ma być motorem napędowym wzrostu tego rynku, w tym pozytywnie ocenianych przez inwestorów spółek z środkowo-wschodniej części Starego Kontynentu:

Te artykuły również Cię zainteresują

„Obecnie mamy drogie rynki rozwinięte (…) i neutralnie wyceniane rynki rozwijające się. Na ich tle bardzo pozytywnie wyróżnia się rynek Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie wyceny zwłaszcza na mniejszych spółkach są na tyle niskie, że powoli przyglądam się wielu walorom z indeksów mWIG40 oraz sWIG80 i zastanawiam się czy nie rozpocząć zakupów. Patrząc  bowiem na cykle migracji kapitału (…), kolejny powinien należeć do krajów emerging markets, w szczególności do naszej części Europy, co ostatecznie może doprowadzić do podobnej hossy co ta obserwowana między rokiem 2003 i 2007” – komentuje Trader21 na antenie Comparic24.tv.

We wspomnianym przez Tradera21 okresie, indeks polskich blue chipów (WIG20) rysował minima tuż nad poziomem 1000 punktów, pnąc się w okresie kilkudziesięciu miesięcy niemal ponad 4000 punktów, rosnąc o zawrotne 280%.

Sprawdź również wrześniową rozmowę z Traderem21: EBC reanimuje trupa, banki centralne trzymają gospodarki „za mordę”

Trader21 będzie opowiadał o perspektywach polskiego rynku kapitałowego oraz o tym dlaczego ma zamiar kupować polskie spółki w perspektywie kolejnych lat podczas internetowej konferencji XTB Trading Masterclass, która rozpoczyna się już 18 października.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here