Naga Markets



GPW w 2021 roku czeka hossa, uważa Jakub Bentke z AgioFunds TFIPerspektywy dla polskiej GPW są niezwykle optymistyczne, uważa Jakub Bentke, Portfolio Manager w AgioFunds TFI S.A. W rozmowie z Michałem Stankiem na antenie Comparic24.tv podczas programu „Inwestowanie (z) głową” sugerował, że wpływ na to będzie miał napływ środków do funduszy rynków wschodzących, zwiększające się zaangażowanie polskich inwestorów detalicznych oraz wiosenne odmrażanie gospodarki wraz z zakładanym spadkiem zakażeń koronawirusem po zakończeniu sezonu grypowego.

  • Zdaniem Jakuba Bentke rok 2020 zakończył się dla polskiej gospodarki mniej negatywnie niż zakładali ekonomiści i spadek PKB powinien okazać się dwukrotnie mniejszy niż zakładane 4-5%
  • Środowisko niskich stóp procentowych powinno dalej wspierać wzrost udziału inwestorów detalicznych na GPW
  • Co więcej, w ramach programu PPK w tym roku warszawski parkiet zostanie zasilony dodatkowymi 3 miliardami złotych

Te artykuły również Cię zainteresują




GPW skorzysta z wielu pozytywnych czynników, które nakładają się na siebie

Po długiej nieobecności do inwestowania wraca „ulica”, czyli inwestorzy detaliczni. Po okresie, w którym odpowiadali za około 10% obrotu na warszawskiej GPW, w ubiegłym kwartale wartość ta wzrosła do 20%, zauważa Jakub Bentke.

– Jestem zdecydowanym optymistą, jeżeli chodzi o polski rynek, gdzie teraz dominują czynniki przepływowe i covidowe. Przepływowe pokazują, że środki od już niemal dwóch miesięcy płyną do funduszy rynków wschodzących, więc mamy wręcz hiperboliczne wzrosty w Chinach. Co więcej, powróciły napływy również do polskich funduszy inwestycyjnych. Po kilku latach bessy mamy ożywienie i wzrosty – komentował Jakub Bentke, Portfolio Manager w AgioFunds TFI S.A.

Od strony czynników covidowych zwraca uwagę natomiast na zbliżający się (po lutym) koniec sezonu zachorowań na grypę, co powinno zmniejszyć również ilość nowych zdiagnozowanych przypadków koronawirusa. Dodając do tego coraz większą liczbę zaszczepionych obywateli niepewność związana z Covid-19 powinna ustępować wraz z nadejściem wiosny.

Inwestowanie (z) głową to program, w którym poruszane są tematy różnych klas aktywów, funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia do inwestowania, strategii inwestycyjnych oraz poruszane są kwestie związane z przewagą funduszy nad czystym inwestowaniem.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here