Naga MarketsSiedziba główna GPWSpółka Colt Technology Services ogłosiła dziś nawiązanie współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), która prowadzi największe rynki w Europie Środkowo-Wschodniej, dostępne już za pośrednictwem oferowanej przez Colt finansowej sieci ekstranet działającej pod nazwą Prizm Net.

Dzięki udostępnieniu sieci PrizmNet klienci GPW będą mogli korzystać z szybkiego i efektywnego kosztowo dostępu do realizowanych przez Colt szerokopasmowych połączeń o niskiej latencji, a także do globalnego ekosystemu rynków finansowych, na który składają się najważniejsze platformy obrotu, jak również usługodawcy. Dostępne usługi obejmują:

  • Przekazywanie i realizacja zleceń
  • Serwisy danych z rynków
  • Spełnienie wymogów dyrektywy MiFID II i innych wymogów regulacyjnych
  • Usługi w chmurze
  • Usługi w zakresie oprogramowania, analiz i zarządzania danymi

Grupa Kapitałowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (Grupa GPW) prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym, a także oblicza stawki referencyjne WIBOR i WIBID.

Z perspektywy firmy Colt nawiązanie współpracy z GPW poszerza grupę giełd zapewniających dostęp do sieci PrizmNet, do której należą już giełdy papierów wartościowych w Belgradzie, Budapeszcie, Kazachstanie, Pradze, Słowenii, Zagrzebie i Wiedniu. Colt stale zwiększa swoją obecność na rynkach kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej, zapewniając podmiotom globalnym i lokalnym prostszy i bardziej efektywny kosztowo dostęp do najważniejszych rynków regionu.

Współpraca z giełdami wpisuje się w szersze inwestycje firmy w regionie. Colt ogłosił niedawno wejście z siecią IQ na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Umożliwi to połączenie najważniejszych ośrodków tego regionu w ramach nowej infrastruktury światłowodowej o długości ponad 7 tys. km. Połączone zostaną ze sobą następujące miasta: Sofia (Bułgaria), Zagrzeb (Chorwacja), Brno (Czechy), Praga (Czechy), Budapeszt (Węgry), Kraków (Polska), Warszawa (Polska), Bukareszt (Rumunia), Belgrad (Serbia) oraz Bratysława (Słowacja).

– Rozpoczęcie przez GPW współpracy z tak renomowaną firmą jak Colt, poprzez zapewnienie połączenia z jej globalną siecią – PrizmNet, zdywersyfikuje ofertę GPW w segmencie dostawców telekomunikacyjnych. Zależy nam na jak najszerszej ofercie dostępowej do rynków GPW, gdzie każdy klient znajdzie usługodawcę, który odpowiada jego potrzebom pod względem zakresu oferowanych usług – powiedziała Izabela Olszewska, Członek Zarządu GPW.

 – Instytucje finansowe chętnie skorzystają z możliwości połączenia z GPW poprzez oferowaną przez firmę Colt sieć PrizmNet, która zapewnia szerokopasmowy, deterministyczny i szybki dostęp po kosztach niższych w porównaniu z konkurencją – powiedział Matthew Reinholds, dyrektor Colt ds. rynków kapitałowych w USA i Europie.

– Cieszymy się, że nasza współpraca z GPW została dobrze przyjęta przez krajowe domy maklerskie, jak również przez podmioty z innych krajów Europy i ze Stanów Zjednoczonych, którym zależy na lepszym dostępie do tego ważnego rynku w Europie Środkowo-Wschodniej – dodał.

Oferowana przez firmę Colt sieć PrizmNet łączy ze sobą światowy ekosystem rynków kapitałowych, w tym ponad 140 giełd, platform obrotu i usługodawców, jak również ponad 10 tys. uczestników rynku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here