Naga Marketsłańcuch na tle napisu blochchainDruga połowa 2017 roku przyniosła ze sobą niebotyczną aprecjację zdecydowanej większości kryptowalut. To właśnie wtedy wirtualne waluty przedarły się do mainstreamu. Wraz z nimi popularność zyskała także technologia blockchain. Zdając sobie sprawę z korzyści wynikających z wykorzystania technologii stojącej za fenomenem Bitcoina, coraz więcej firm zaczęło zastanawiać się jak wdrożyć to rozwiązanie u siebie. Jedną z nich jest Giełda Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie.

  • Platforma oparta na blockchainie będzie kojarzyć ze sobą spółki, na wczesnym etapie ich rozwoju, z potencjalnymi inwestorami
  • Nowa platforma GPW ma uwzględniać możliwość bezpośredniego inwestowania w tokeny projektów gier
  • Start testów platformy przewidziany jest na drugą połowę 2021 r.

GPW zamierza wykorzystać technologię blockchain

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych pracuje nad utworzeniem dedykowanej platformy, z zastosowaniem technologii blockchain, która będzie kojarzyć ze sobą spółki, na wczesnym etapie ich rozwoju, z potencjalnymi inwestorami.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Obecnie projekt jest realizowany równolegle na trzech płaszczyznach: inicjatywy prawne, wytwarzanie technologii platformy, działania biznesowe, tj. konsultacje z potencjalnymi uczestnikami, użytkownikami platformy – napisało biuro prasowe GPW w odpowiedzi na pytanie ISBtech.

Według informacji ISBtech, projekt ma uwzględniać również możliwość bezpośredniego inwestowania w tokeny projektów gier. Wdrożenie platformy stanowi obecnie jeden z priorytetowych projektów dla GPW, wpisany w strategię GK GPW w perspektywie 2022 roku.

– Na pierwszym etapie GPW wprowadzi rozwiązanie oparte na technologii blockchain, które ma na celu umożliwienie pozyskania kapitału dla spółek – dodano wskazują, że rozpoczęcie testów platformy przewidziane jest na drugą połowę 2021 r.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPGNiG może rozpocząć poszukiwania węglodorów na Ukrainie na jesieni
Następny artykułKurs dolara (USD) utrzymuje trend umacniający. Białoruski rubel wyraźnie traci
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here