Naga MarketsNa głównym rynku GPW zadebiutował 15 marca 2021 r. fundusz Beta ETF S&P500 PLN-Hedged. Celem inwestycyjnym funduszu jest osiąganie stóp zwrotu, których wielkość odzwierciedla procentowe zmiany poziomów indeksu odniesienia – S&P 500 Net Total Return Index dla takich samych okresów, niezależnie od wahań kursów walutowych (PLN Hedged) i bez względu na to, czy w okresach tych indeks odniesienia znajduje się w trendzie wzrostowym, czy też w trendzie spadkowym. Mateusz Mucha, zarządzający funduszami ETF wyjaśnia na czym polega Beta ETF S&P500 PLN-Hedged.

  • ETF (ang. Exchange Traded Fund – fundusz notowany na giełdzie) to fundusz inwestycyjny, którego zadaniem jest odzwierciedlanie zachowania się danego indeksu giełdowego, innego aktywa (lub całego koszyka różnych aktywów)
  • Beta ETF S&P500 PLN-Hedged uzupełnia ofertę GPW w zakresie tego typu instrumentów, która w przeciągu ostatnich 12 miesięcy mocno się zwiększyła

Te artykuły również Cię zainteresują
BETA ETF S&P 500 PLN-HEDGED dostępny od 15 marca na GPW

Nowy ETF bazuje nie na samym indeksie S&P 500, a na instrumencie S&P 500 Net Total Return, który jak wyjaśnia Mateusz Mucha, zarządzający funduszami ETF, jest dochodową mutacją głównego instrumentu uwzględniającą zapłacony podatek od dywidendy na poziomie 30% oraz reinwestycję 70% wypłaconej dywidendy z powrotem w indeks.

Inwestor z Polski inwestując w S&P 500 ponosi ryzyko walutowe kursu USD/PLN, natomiast nowy ETF gwarantuje zabezpieczenie przed zmianami kursowymi.

Średnioroczna stopa zwrotu dla indeksu wynosi 6,59%, a w okresie od 2010 do 2020 roku CAGR wyniósł 13,29%. Daje to w tym czasie wzrost indeksu o 295%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here