Naga MarketsGrupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket , drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Działa na terenie całego kraju, w Czechach, na Słowacji oraz w Rumunii. Obecnie dysponuje ponad 350 sklepami stacjonarnymi oraz sklepem internetowym. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2016 r. Jednak w sierpniu grupa odnotowała wyraźny spadek w wynikach finansowych w porównaniu z rokiem ubiegłym.


Według zarządu środki pozyskane z emisji akcji i obligacji mają wspomóc wzmocnić kapitał obrotowy spółki, a co za tym idzie zwiększyć wielkość sprzedaży w kolejnych miesiącach. W komunikacie spółki napisano:

Te artykuły również Cię zainteresują
– Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy www.txm.pl w sierpniu 2018 roku wyniosły ok. 0,4 mln zł, co oznacza spadek o 58% w stosunku do sierpnia 2017 roku. W ujęciu narastającym sprzedaż sklepu internetowego wyniosła ok. 4,4 mln zł i była o 22% niższa w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

– Na sierpniowy wynik sprzedaży Grupy wpłynął częściowy deficyt asortymentu do sprzedaży oraz problemy z jego sprawnym uzupełnieniem. Nie mamy jednak wątpliwości, że to przejściowe problemy i już wkrótce – w dużej mierze dzięki pozyskanym środkom – będziemy w stanie w szybkim tempie zmienić tę sytuację” – powiedziała wiceprezes Agnieszka Smarzyńska

Sierpień 2018 r. Sierpień 2017 r.
Skonsolidowane przychody 28 mln zł 31,8 mln zł
Obroty grupy 220 mln zł 229 mln zł
Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy 0,4 mln zł 0,95 mln zł
Łączna powierzchnia sklepów 104,6 tys. m2 104,4 tys. m2
W sierpniu zarząd spółki poinformował o podpisaniu umów z bankami, które gwarantują utrzymanie linii kredytowych przez następne 12 miesięcy oraz została sfinalizowana umowa dokapitalizowania spółki o wartości 31,9 mln zł.
Zobacz również: Ciech – wyniki powyżej oczekiwań, a kurs mocno spada
stooq.pl

“Naszym celem jest nie tylko poprawa sprzedaży, ale również obniżenie kosztów i wzrost osiąganej marży. Dzięki sfinalizowaniu dokapitalizowania TXM poprawimy dostępność i atrakcyjność oferowanego asortymentu. Jednocześnie chcemy nadal zwiększać udział importu. Spodziewamy się, że przyspieszenie wszystkich tych działań już wkrótce pozytywnie wpłynie na wyniki osiągane przez TXM” – podsumował prezes Marcin Gregorowicz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł“Małe NFP” najgorzej od października 2017 r.
Następny artykułLiczba jobless claims najniższa od 1969 roku
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here