Naga MarketsIndeks S&P 500 wybijał psychologiczną barierę 3 tys. pkt., podczas wtorkowej sesji. W tym samym czasie polski WIG20 również pokonywał istotną barierę, a mianowicie opór i na wysokości 1700 pkt., zyskując 3,95% i testując najwyższe poziomy od początku marca. GPW utrzymuje jednak nadal trend boczny, a ponowny spadek apetytu na ryzyko w połowie tygodnia może utrudnić próby dalszych wzrostów. Comparic24.tv zaprasza do obejrzenia audycji Michała Stanka z QValue – “Inwestowanie (z) głową”, którego gościem był Piotr Minkina, główny ekonomista Generali Investments TFI.

  • WIG20 zamykał się we wtorek na poziomie 1709,71 pkt., cały czas nie domknął jednak luki bessy z marca, która jest górnym ograniczeniem obecnej konsolidacji
  • Indeks polskich blue chipów pokonuje jednak 50 EMA oraz 50% zniesienia trendu spadkowego z początku roku
  • S&P 500 w tym samym czasie testował psychologiczną barierę 3 tys. pkt., wygaszenie rajdu ryzyka spowodowało jednak zamknięcie sesji ostatecznie pod poziomem, na wysokości 2992 pkt.

WIG20 i S&P 500 odbiją dzięki luźnej polityce monetarnej?

Polska na tle głównych indeksów wygląda średnio, w Stanach Zjednoczonych odbicie cały czas jest kontynuowane, a GPW utknęła w trendzie bocznym. Widzimy nieśmiałe próby wybicia w górę, z drugiej strony testujemy od czasu do czasu dolną linie. Patrząc jednak na dane dotyczące aktywności gospodarczej (…), to widać pewien powrót do tak zwanej nowej normalności, co będzie oznaczało większe wydawanie, tłumacząc po części wzrostowe wyceny poszczególnych sektorów – komentował Piotr Minkina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestowanie (z) głową” to program, w którym poruszane są tematy różnych klas aktywów, funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia do inwestowania, strategii inwestycyjnych oraz kwestie związane z przewagą funduszy nad czystym inwestowaniem.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here