Naga Markets25.01.2017. Warszawa. Sniadanie Parkietu na Gieldzie Papierow Wartosciowych.
Fot. Robert Gardzinski

W środę, 25 stycznia 2017 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółek notowanych na giełdzie, przedsiębiorstw zainteresowanych lub planujących wejście na warszawski parkiet oraz domów maklerskich, banków, funduszy private equity i kancelarii prawnych. To pierwsze spotkanie w ramach projektu „Jak pozyskać kapitał na rozwój?”.


W spotkaniu, zorganizowanym we współpracy z Gazetą Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, udział wzięła również prof. Małgorzata Zaleska, Prezes Zarządu GPW, oraz przedstawiciele Zespołu Relacji z Klientami GPW. Jego celem była wymiana doświadczeń dotyczących różnych sposobów pozyskiwania kapitału, w tym za pośrednictwem giełdy.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Uzależnienie polskich przedsiębiorstw od banków jest swego rodzaju ryzykiem systemowym – powiedziała prof. Małgorzata Zaleska, Prezes Zarządu GPW, otwierając spotkanie. – W warunkach zmiennej koniunktury gospodarczej warto pamiętać o dywersyfikacji źródeł finansowania. Przekonywała, że choć proces przygotowania do IPO wymaga sporych nakładów pracy, warto podjąć to wyzwanie. – Na początku niektórzy uważają, że pewne wymogi są na wyrost, ale z doświadczeń spółek, które już przez ten proces przeszły, wynika jednoznacznie, że w dłuższej perspektywie przynosi to korzyści.

Przedstawiciele spółek obecnych na GPW opisywali swoje przygotowania do IPO, ale przede wszystkim podkreślali właśnie liczne korzyści wynikające z obecności na giełdzie. – Dziś, patrząc z perspektywy czasu, na pytanie, czy decyzja o debiucie była właściwa, odpowiedź jest jedna: tak – powiedział Jakub Baran, prezes Polskiego Banku Komórek Macierzystych. I dodał, że dzięki wejściu na GPW wzrosła rozpoznawalność firmy, a z nią także zainteresowanie ze strony inwestorów. Zalety obecności na warszawskim parkiecie chwalił również Krzysztof Byrtek, dyrektor finansowy Fachowcy.pl Ventures. – Dzięki giełdzie jesteśmy transparentni i łatwiej pozyskać nam środki, które chcemy przeznaczyć na rozwój za granicą – podkreślił. Z kolei Jacek Ochnik, prezes firmy Ochnik nieobecnej jeszcze na GPW, dodał, że ważną zaletą przygotowań do debiutu, jest konieczność uporządkowania strony prawnej spółki.

Spotkanie było pierwszym, które odbyło się w ramach projektu „Jak pozyskać kapitał na rozwój?”. Najbliższe odbędzie się w marcu w Gdańsku, kolejne we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Katowicach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here