Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuEwidentnie sanie św. Mikołaja się zepsuły w tym roku patrząc na GPW, twierdzi Maciej Leściorz z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 5 grudnia 2019 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na trudną sytuację polskiego indeksu WIG20, który pod koniec roku ulega impulsowi spadkowemu, znajdując się na poziomach z września. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


WIG20: Zagraniczny kapitał determinuje główny trend

Rajdu świętego Mikołaja nie widać w tym roku, a wręcz przeciwnie. Indeks WIG20 pozostaje na bardzo niskich poziomach, najsłabszy od początku września.

Ewidentnie sanie św. Mikołaja się zepsuły w tym roku. WIG20 pomimo tego, iż inne rynki zdołały odbić, kontynuuje impuls spadkowy. Czynniki globalne odgrywają obecnie główną rolę tj. awersja do ryzykowanych aktywów. Spółki energetyczne również nie pomagają przez wypowiedź Jacka Sasina. Na pewno kluczowe pozostaje nastawienie kapitału zagranicznego. Silne spadki na WIG20 nie zostały powtórzone przez mWIG, który utrzymywał trend boczny. Obroty pozostają zadowalające, powyżej 1 mld zł, więc być może będzie to szło w dobrą stronę – oznajmił Maciej Leściorz.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here