Naga MarketsGPW podpisała umowę z Refinitiv Limited na dystrybucję raportów analitycznych publikowanych w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego. Refinitiv, globalna firma dystrybucji danych z rynków finansowych, zajmuje się m.in. publikacją i upowszechnianiem dla inwestorów i instytucji raportów analitycznych przygotowywanych przez brokerów oraz niezależnych dostawców analiz.

GPW podpisała umowę z Refinitiv Limited na dystrybucję raportów analitycznych

Cieszymy się, że raporty publikowane w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego będą dystrybuowane przez Refinitiv. Dzięki temu będą trafiać do szerszej grupy inwestorów. Obecnie członkowie giełdy przygotowują analizy dla 51 małych i średnich spółek, co może zwiększyć zainteresowanie ich akcjami. Naszym celem od samego początku było dotarcie do jak największej grupy inwestorów indywidualnych oraz profesjonalnych i udostępnienie rzetelnej informacji o spółkach z indeksów mWIG40 i sWIG80 – powiedziała Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ramach Programu publikowane są raporty analityczne dla 51 średnich i małych spółek z Głównego Rynku. 2 lipca 2020 r. decyzją Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie do 39 uczestników Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego organizowanego przez GPW dołączyło kolejnych 12 spółek.

Celem Programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowania decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. W Programie uczestniczy 12 Członków Giełdy (domów maklerskich). Raporty analityczne publikowane w ramach Programu dostępne są na stronach internetowych Członków Giełdy oraz stronie internetowej GPW.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJaponia: rząd chce włączyć CBDC do swojego oficjalnego planu gospodarczego
Następny artykułKurs euro (EUR/USD) wyszedł ponad 1,14. Kurs złotego (PLN) odrabia straty pomimo ponurych wizji RPP.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here