Naga MarketsGPW publikuje wyniki za pierwszy kwartał. Zysk netto: 29,3 mln złGiełda Papierów Wartościowych odnotowała w pierwszym kwartale zysk EBITDA na poziomie 50 mln zł co stanowiło wartość o ok. 10% wyższą od konsensusu PAP Biznes. Zysk netto wyniósł 29,3 mln zł. GPW w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 97 mln zł.

  • GPW osiągnęła w pierwszym kwartale zysk netto na poziomie 29,3 mln zł, EBITDA 50 mln zł, przchody ze sprzedaży: 97 mln zł. 
  • W porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku, skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły o 21%, EBITDA o 22% a zysk netto wzrósł aż o 162%. 
  • W porównaniu z konsensusem PAP Biznes zysk netto jest gorszy o 2,4%, EBITDA lepsza o 10% a przychody wyższe o 4,3%. 

Zobacz również: WIG-TECH vs WIG-ODZIEZ. Branżowe porównania indeksów w tle koronawirusa

Dane finansowe GPW za pierwszy kwartał lepsze niż w 2019 r.

Grupa GPW odnotowała ponad 20% wzrost przychodów w porównaniu z ostatnim kwartałem 2019 roku. Okazały się one lepsze o ponad 4% od konsensusu analityków, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 93 mln zł. Wchodząc już w samą strukturę przychodów, największy wzrost zanotowały przychody z rynku akcji (7,8 mln zł.) oraz z rynku instrumentów pochodnych (1,8 mln zł.).

Wynik EBITDA na poziomie 50 mln zł również był lepszy od oczekiwań. W porównaniu z czwartym kwartałem 2019 r. spółka odnotowała wzrost tego wskaźnika o 8,8 mln zł (ok. 20%). W komunikacie napisano: “Wzrost wyniku operacyjnego w stosunku do okresu porównywalnego ubiegłego roku o 10,9 mln zł był rezultatem wyższej dynamiki wzrostu przychodów ze sprzedaży (wzrost o 15,3 proc., tj. o 12,9 mln zł) w stosunku do dynamiki wzrostu kosztów działalności operacyjnej (wzrost o 3,2 proc., tj. o 1,7 mln zł)“.

Zysk netto sięgnął w w pierwszym kwartale 29,3 mln zł (wzrost o 20% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku). Analitycy PAP Biznes spodziewali się nieznacznie wyższego zysku netto, na poziomie 30 mln zł. “Wzrost zysku netto jest rezultatem wyższego wyniku operacyjnego o 10,9 mln zł oraz znacznie niższego ujemnego salda na przychodach i kosztach finansowych na poziomie minus 4,8 mln zł.” -napisano w raporcie.

Przychody ze sprzedaży, EBITDA, zysk netto GPW. Źródło: raport bieżący spółki

Zobacz również: Możliwość szybkiego zysku przyciąga inwestorów. Dynamiczny wzrost obrotów na New Connect

Umiarkowana reakcja inwestorów na wyniki. W piątek przed południem akcje spółki tanieją

Piątkowa sesja po niezłym otwarciu, na ten moment przynosi spadki na walorach GPW. O  11:00 akcje tanieją o ok. 1,5% a kurs oscyluje w okolicach 40 zł. Na wykresie z ostatnich 12 miesięcy, można zauważyć, że walory odrobiły już właściwie marcowe tąpnięcie mające związek z koronawirusową paniką. Od minimum, odnotowanego w połowie marca, akcje GPW zyskały już ponad 30%.

Notowania GPW z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here