Naga MarketsRada nadzorcza BNP Paribas Bank Polska powołała Magdalenę Nowicką na stanowisko wiceprezesa z dniem 1 stycznia 2021 r. na okres aktualnej kadencji zarządu, podał bank. Będzie ona odpowiadać za obszar nowych technologii i cyberbezpieczeństwa.

Mostostal Zabrze odstąpił bez żadnych kosztów od umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego niezabudowanej nieruchomości gruntowej o łącznej powierzchni całkowitej 24,7 ha, położonej w Bytomiu, a następnie zawarł z innym podmiotem zewnętrznym nową przedwstępną umowę sprzedaży tej nieruchomości, podała spółka. Cena netto sprzedaży nieruchomości została ustalona na poziomie ponad 25% kapitałów własnych spółki na koniec 2019 roku.

Mennica Polska otrzymała zamówienie na dostawy monet dla Narodowego Banku Polskiego (NBP) na 2021 rok o łącznej wartości ponad 82,27 mln zł, podała spółka.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisało umowę inwestycyjną z Energy Resources of Ukraine (ERU) dotyczącą wspólnego projektu poszukiwawczo-wydobywczego na Ukrainie, podała spółka. Rozpoczęcie prac planowane jest w I połowie 2021 roku, po uzyskaniu koniecznych zgód i pozwoleń.

P.A. Nowa spodziewa się zamknąć II półrocze br. wyższymi przychodami niż w I połowie roku, zarówno w najmie powierzchni komercyjnych, jak i w segmencie budowlanym, poinformował prezes Tomasz Janik. W tym drugim przychody powinny ukształtować się na poziomie 75-80 mln zł w całym 2020 r.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek podpisał umowę ramową z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii im. K. Kaczkowskiego w Warszawie dotyczącą współpracy w zakresie działalności badawczo-rozwojowej, podała spółka.

Grupa CDRL – właściciel marek Coccodrillo oraz Buslik – zanotowała 122,89 mln zł przychodów w obu markach w III kwartale 2020 r., co oznacza spadek o ok. 7% r/r, podała spółka. W tym okresie sprzedaż za pośrednictwem kanałów e-commerce w obu markach wzrosła o ponad 60% r/r.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zawarło umowę o zachowaniu poufności z ukraińskim Funduszem Mienia Państwowego, która umożliwi spółce ewentualny udział w procesie prywatyzacji ukraińskiego sektora energetycznego, podało PGNiG.

Zortrax szacuje obecnie swoje udziały w światowym rynku desktopowych drukarek 3D na ok. 3%, a jego cel pozostaje niezmienny – spółka chce być liderem światowego rynku specjalistycznych drukarek 3D, poinformował ISBtech wiceprezes Mariusz Babula. Spółka dąży do “możliwie szybkiej” finalizacji transakcji połączenia z notowanym na NewConnect Corelens i zapowiada, że wkrótce będzie mogła zaprezentować osiągnięcia w bardzo perspektywicznych branżach i liczy tu na “ogromne zaskoczenie dla rynku”.

Plantwear miał 2,25 mln zł przychodów ze sprzedaży w III kw. 2020 r. wobec 2 mln zł rok wcześniej, podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane.

Euro Styl z Grupy Dom Development wprowadził na rynek 248 mieszkań i 4 lokale usługowe w ramach II etapu osiedla Perspektywa, podał Dom Development. Zakończenie etapu planowane jest na I kwartał 2023 roku.

Columbus Energy chce być obecna i aktywna na polskim rynku elektromobilności, stąd decyzja o rozpoczęciu sprzedaży ładowarek samochodowych, poinformował ISBnews prezes Dawid Zieliński.

Columbus Energy spodziewa się, że debiut na głównym rynku GPW nastąpi do końca I połowy 2021 roku, poinformował ISBnews prezes Dawid Zieliński. Spółka jest obecnie na etapie dopuszczenia do obrotu na rynku NewConnect wszystkich akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują

Akcje spółki Allegro.eu zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 51,16% i wyniósł 65 zł.

Columbus Energy ocenia, że finansowanie tzw. zielonych aktywów kapitałem własnym jest nieracjonalne biznesowo, stąd projekt emisji obligacji – spółka chce pozyskać w ten sposób 500 mln zł jeszcze przed końcem tego roku, poinformował ISBnews prezes Dawid Zieliński.

Premiery gier “Farm Mechanic Simulator” i “Truck Mechanic Simulator” na Nintendo Switch zostały ustalone została na 23 X, podał SimFabric.

Boruta-Zachem wraz z InventionBio rozpoczął współpracę ze spółką BZK i Wspólnicy, wywodzącą się z BZK Holding – holdingu spółek z branży m.in. przemysłu mleczarskiego, przetwórstwa rolnego, podał Boruta-Zachem. W jego skład wchodzą takie firmy jak Bakoma, Polskie Młyny czy Bioagra. Wspólne działania mają dotyczyć zbadania potencjału stosunków handlowych w celu opracowania ulepszonych składników paszowych lub technologii do zastosowania w różnych gałęziach przemysłu. Pozytywny wynik prac może skutkować sprzedażą licencji technologii InventionBio dla BZK lub spółek powiązanych.

Columbus Energy chce zbudować farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 100 MW w 2021 r., zaś obecnie dysponuje portfelem pozwalającym na wybudowanie i użytkowanie farm wiatrowych o łącznej mocy przekraczającej 1 000 MW, poinformował ISBnews prezes Dawid Zieliński. Są to projekty na różnym etapie technicznym, podkreślił.

Celon Pharma zakończył analizę wyników badania klinicznego II fazy leku opartego na esketaminie u pacjentów z depresją jednobiegunową w ramach tzw. follow up, czyli 6-tygodniowej rozszerzonej obserwacji, podała spółka.

Akcjonariusze Boruty-Zachem wyrazili zgodę na ubieganie się przez spółkę o wprowadzenie akcji Boruty-Zachem do obrotu na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), wynika z uchwały podjętej na walnym zgromadzeniu.

Gra “Green Hell” od czasu rozpoczęcia sprzedaży na platformie Nintendo Switch zwróciła wszystkie koszty produkcji portu, podał Forever Entertainment. Ponadto spółka podała, że w najbliższym czasie planuje wydać “Green Hell” na rynku japońskim.

Neuca ogłosiła ofertę zakupu nie więcej niż 150 000 akcji własnych, stanowiących na dzień ogłoszenia oferty łącznie nie więcej niż 3,44% kapitału zakładowego, po cenie zakupu wynoszącej 525 zł za sztukę, podała spółka.

Photon Energy Solutions HU Kft. – węgierska spółka zależna Photon Energy – zakończyła budowę i podłączenie do sieci dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 2,8 MWp w Püspökladány na Węgrzech, podało Photon Energy. W tej samej lokalizacji spółka jest obecnie na zaawansowanym etapie budowy kolejnych ośmiu elektrowni PV o łącznej mocy 11,3 MWp.

Columbus Energy zawarło umowę inwestycyjną z Blumerang Investors oraz trzema osobami (1 akcjonariusz, 2 inwestorów) dotyczącą m.in. inwestycji w Columbus Elite, podało Columbus Energy.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Columbus Energy wyniosły 209 mln zł w III kwartale 2020 r. wobec 74 mln zł w III kwartale 2019 r., co oznacza wzrost o 182%, podała spółka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here