Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuKomisja Nadzoru Finansowego (KNF) odmówiła wyrażenia zgody na powierzenie Joannie Erdman funkcji członka zarządu ING Banku Śląskiego, nadzorującego zarządzanie ryzykiem, podała KNF.

GTC Holding ogłosił wezwanie do zapisywania się na  21 891 289 akcji zwykłych na okaziciela w kapitale zakładowym Globe Trade Centre (GTC). Wzywający zamierza nabyć akcje, które reprezentują 4,51% kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu, podał pośredniczący w wezwaniu Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 6,89 zł za sztukę.

Mercator Medical odnotował 230,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2020 r. wobec 1,98 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Lotos Kolej podpisał umowę z Cargounit, w wyniku której dwie lokomotywy TRAXX MS2e wyprodukowane w 2020 roku, będące własnością firmy Cargounit  zostaną przekazane do użytkowania Lotos Kolej, podała Grupa Lotos. Pierwsza lokomotywa rozpoczęła już przewozy dla spółki, która obecnie ma w swojej flocie ponad 120 lokomotyw.

Wielton odnotowuje spadek liczby pracowników chorych na COVID-19. Dotychczas zakłady Wieltonu w Wieluniu, dzięki wdrożonym procedurom oraz współpracy z władzami samorządowymi i służbami sanitarno-epidemiologicznymi, utrzymały stabilną działalność nawet w szczycie zachorowań w powiecie wieluńskim, podała spółka.

Celem DataWalk nie jest szybkie uzyskanie rentowności, za to zamierza zwiększyć tempo inwestycji i maksymalizować dynamikę wzrostu udziału w rynku, poinformował prezes Paweł Wieczyński.

Famur zdecydował o optymalizacji procesów produkcyjnych w grupie produktowej przenośników taśmowych oraz kolejek i tras poprzez przeniesienie ich wytwarzania odpowiednio do oddziałów w Nowym Sączu i Katowicach. Spółka zamierza postawić w stan likwidacji oddział w Piotrkowie Trybunalskim oraz dokonać zwolnień grupowych, które obejmą 198 pracowników, podał Famur.

Mercator Medical planuje ekspansję w Europie Zachodniej – szczególnie w Hiszpanii, Niemczech, Francji, we Włoszech i Wielkiej Brytanii. W ujęciu wolumenowym spółka chce co najmniej utrzymać ok. 2% udziałów w rosnącym światowym rynku produkcji rękawic jednorazowych, którego wielkość szacowana jest na 500 mld rękawic rocznie w ciągu najbliższych 3-5 lat, poinformował ISBnews.TV prezes Wiesław Żyznowski. Spółka oportunistycznie podchodzi do akwizycji.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs spodziewa się, że sytuacja jego hoteli wróci do poziomu z 2019 r. w ciągu 2-3 lat i wciąż wierzy w tę część swojego portfolio, poinformował ISBnews prezes Franz Jurkowitsch.

Scope Fluidics podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę dotyczącą finansowania do maksymalnej kwoty 10 mln euro w ramach produktu InnovFinInfectiousDiseases Finance Facility, podała spółka. Ponadto EBI będzie uprawniony do bezpłatnego objęcia warrantów subskrypcyjnych upoważniających do objęcia akcji Scope Fluidics stanowiących 4,5% kapitału spółki.

Torpol spodziewa się spokojnego przejścia spółki od obecnej perspektywy finansowej UE do projektów na lata 2021-2027 i nie obawia się istotnej luki inwestycyjnej, wynika ze słów prezesa Grzegorza Grabowskiego. Podkreślił on, że Torpol posiada obecnie portfel zamówień o wartości o wartości 2,41 mld zł netto (bez udziałów konsorcjantów), zapewniający grupie prowadzenie prac do 2022 r.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Auto Partner wyniosły (po uwzględnieniu wyłączeń konsolidacyjnych) 145,85 mln zł w sierpniu 2020 r., co oznacza wzrost o 16,05% r/r, podała spółka.

Torpol spodziewa się spokojnego przejścia spółki od obecnej perspektywy finansowej UE do projektów na lata 2021-2027 i nie obawia się istotnej luki inwestycyjnej, wynika ze słów prezesa Grzegorza Grabowskiego. Podkreślił on, że Torpol posiada obecnie portfel zamówień o wartości o wartości 2,41 mld zł netto (bez udziałów konsorcjantów), zapewniający grupie prowadzenie prac do 2022 r.

Te artykuły również Cię zainteresują

Gra “Connection Haunted” wygenerowała sprzedaż, która zapewniła zwrot wszelkich wydatków na produkcję portu i wydanie gry, podało No Gravity Games.

Wyniki finansowe Torpolu za II półrocze 2020 r. powinny być nie gorsze niż w I połowie roku, przy marży brutto na sprzedaży powyżej 5%, poinformował prezes Grzegorz Grabowski.

Bank Pekao przygotował dla nowych klientów z grupy małych i średnich firm Pakiet Na Plus – w ramach tej oferty firmy otrzymują opiekę dedykowanego doradcy dostępnego dla nich całkowicie zdalnie, podał bank.

Produkcja węgla w Lubelskim Węglu Bogdanka powinna wynieść 8,2 mln ton w tym roku i wrócić do poziomu 9-9,4 mln ton w przyszłym roku, poinformował ISBnews prezes Artur Wasil.

Produkcja węgla w Lubelskim Węglu Bogdanka powinna wynieść 8,2 mln ton w tym roku i wrócić do poziomu 9-9,4 mln ton w przyszłym roku, poinformował ISBnews prezes Artur Wasil.

Ronson Development poprowadzi budowę równolegle trzech etapów w każdym z dwóch projektów – Ursus Centralny (etapy I, II i III), gdzie liczba dostępnych lokali wyniesie 209, i Miasto Moje (etapy III, IV i V), z liczbą 296 lokali, podała spółka. W ten sposób Ronson Development chce sprostać rosnącemu popytowi na obie inwestycje.

Klabater przesunął datę premiery gry “This is the Zodiac Speaking” w wersji na PC i w wersji na platformy konsolowe Microsoft Xbox One, Sony PlayStation 4 oraz Nintendo Switch na 15 października br., podała spółka.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy ECC Games zadecyduje 1 października o przeprowadzeniu emisji akcji do 2 mln akcji serii J z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, podała spółka. W jej ramach spółka planuje pozyskać środki na produkcję i reklamę gier mobilnych, w tym “Car Mechanic Simulator Racing”.

Photon Water – wchodzący w skład grupy Photon Energy – osiągnął znaczące postępy w badaniach i rozwoju własnej czekającej na opatentowanie technologii remediacji, która została wdrożona w wielu zanieczyszczonych miejscach na świecie, z korzystnymi rezultatami w zakresie neutralizacji związków perfluorowanych i polifluorowanych (PFAS), podał Photon Energy.

Torpol posiada obecnie portfel zamówień o wartości o wartości 2,41 mld zł netto (bez udziałów konsorcjantów), zapewniający grupie prowadzenie prac do 2022 r. włącznie, z tego 2 305,9 mln zł netto to kontrakty realizowane przez Torpol S.A., 94,91 mln zł netto – kontrakty realizowane przez Torpol Oil&Gas (TOG), podała spółka.

Wysokość oczekiwanych przychodów Data Walk zakontraktowanych do zafakturowania w 2020 r. wynosi obecnie 15 713 tys. zł, podała spółka.

Torpol odnotował 6,81 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 6,2 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here