Naga MarketsMaxcom zarekomendował przeznaczenie z zysku netto za 2020 rok kwoty  2,7 mln zł na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1 zł na akcję, podała spółka.

Gra “Sniper Ghost Warrior Contracts 2” ukaże się 4 czerwca na PC, PS4, Xbox One i Xbox Series S|X, ale wersja na PS5 będzie dostępna w późniejszym terminie w 2021 r., poinformowało CI Games. Posiadacze nowych konsol Sony mogą spodziewać się darmowej aktualizacji wersji z PS4, podano także.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowany zysk netto Stalproduktu wyniósł 82,15 mln zł w I kw. 2021 r. w porównaniu do kwoty 37,77 mln zł, stanowiącej średnią wyników z I kwartału 2019 i 2020 r., podała spółka, prezentując dane przygotowane w ramach prowadzonych procedur konsolidacyjnych.

Sprzedaż zrealizowana przez spółki dystrybucyjne grupy kapitałowej Inter Cars zwiększyła się o 57% r/r do 961,1 mln zł w kwietniu 2021 r., podała spółka.

Zarząd PZ Cormay podjął decyzję o niekontynuowaniu prac rozwojowych nad analizatorami Hermes oraz BlueBox ze względu na przedłużające się prace nad wdrożeniem analizatorów do produkcji oraz pandemię COVID-19, podała spółka. Decyzja o zakończeniu prac nad projektami Hermes i Blue Box nie będzie miała negatywnego wpływu na osiągnięte wyniki spółki i grupy.

Moonlit Games liczy, że w ciągu miesiąca ogłosi podpisanie z wydawcą umowy dotyczącej wydania gry “Model Builder”, poinformował prezes Michał Gardeła. Premiera gry jest planowana na III kw. 2021 r.

Największym wyzwaniem w zakresie “zielonego wodoru” jest kwestia dostępności OZE, poinformował ISBnews wiceprezes i dyrektor generalny Grupy Azoty Witold Szczypiński.

Monnari Trade stawia na rozwój sklepów w formacie franczyzowym i dalszy rozwój sprzedaży online, wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki.

invest

Pierwszy dzień notowań Brand24 na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) został wyznaczony na wtorek, 11 maja, podała spółka.

Efekty czasowego spadku popytu na polipropylen w wyniku pandemii nie powinny być już odczuwalne w momencie rozpoczęcia produkcji przez Polimery Police, ocenia w rozmowie z ISBnews wiceprezes i dyrektor generalny Grupy Azoty Witold Szczypiński.

W Grupie Azoty Puławy trwają prace, które mają doprowadzić do możliwości docelowego funkcjonowania budowanego obecnie bloku węglowego w układzie dwupaliwowym węgla z gazem, poinformował ISBnews wiceprezes i dyrektor generalny Grupy Azoty Witold Szczypiński.

Grupa Azoty pozytywnie ocenia perspektywy dla segmentu nawozów w dalszej części 2021 roku, poinformował ISBnews wiceprezes i dyrektor generalny Grupy Azoty Witold Szczypiński.

Segment tworzyw Grupy Azoty, który najbardziej ucierpiał w wyniku pandemii koronawirusa, pod względem wolumenowym już się praktycznie odbudował, a marże powinny zacząć się odbudowywać w II półroczu 2021 r., poinformował ISBnews wiceprezes i dyrektor generalny Grupy Azoty Witold Szczypiński.

Kruk podpisał umowę nabycia portfeli wierzytelności w Hiszpanii od Cofidis Sucursal en Espana, wartych nominalnie ok. 415 mln zł (ok. 91 mln euro), podała spółka.

Grupa Kęty szacuje, że w II kwartale br. jej przychody ze sprzedaży mogą być nawet o 10% wyższe kw/kw i przekroczyć 1 mld zł, poinformował dyrektor finansowy Rafał Warpechowski.

Grupa Kęty spodziewa się, że niewiążące oferty inwestorów zainteresowanych Segmentem Opakowań Giętkich (SOG) otrzyma jeszcze w maju, poinformował prezes Dariusz Mańko.

Rada nadzorcza Scope Fluidics wyraziła zgodę na zawarcie umowy warrantowej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI), która jest uzupełnieniem umowy finansowania z września 2020 r., podała spółka. Scope Fluidics otrzyma możliwość wykorzystania finansowania dłużnego do wysokości 10 mln euro, podała spółka.

Dino Polska chce “istotnie zwiększyć” liczbę otwieranych sklepów w tym roku wobec 255 sklepów uruchomionych w roku 2020, poinformował członek zarządu Michał Krauze.

Modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos wyniosła 4,3 USD na baryłce w kwietniu br., w porównaniu do 3,4 USD w poprzednim miesiącu i wobec 13,3 USD rok wcześniej, podała spółka.

Vabun podpisał porozumienie o podstawowych warunkach transakcji (term sheet) w sprawie połączenia z Cosma Cannabis, podała spółka. Połączenie ma nastąpić przez przejęcie, tj. przez przeniesienie całego majątku Cosma Cannabis na Vabun, w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Cosma Cannabis akcji Vabun.

Szacunkowe przychody ze sprzedaży produktów grupy kapitałowej Artifex Mundi wyniosły łącznie 4 134 tys. zł w kwietniu, co oznacza wzrost o 59% r/r, podała spółka.

Wielton otrzymał od ministra rozwoju, pracy i technologii decyzję o zmianie terminu na poniesienie wydatków inwestycyjnych oraz terminu zakończenia inwestycji związanej z rozbudową posiadanej infrastruktury produkcyjnej, montażowej i serwisowej istniejącego zakładu w Wieluniu oraz w miejscowościach Urbanice i Widoradz w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE), podała spółka.

Organiczne nakłady inwestycyjne Grupy MOL wyniosą 1,7-1,9 mld USD w 2021 roku, w porównaniu do 1,41 mld USD w 2020 roku, podał koncern.

Vigo System odnotowało 5,39 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2021 r. wobec 2,63 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

NREP NSF IV Holding ogłosił przymusowy wykup 45 793 akcji Biura Informacji Kredytowej (BIK) reprezentujących w przybliżeniu 1,1% ogólnej liczby akcji w spółce i w przybliżeniu 0,67% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po 22,3 zł za akcję, podał NREP.

MOL odnotował 92,3 mld HUF skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 48,4 mld HUF straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

AC SA odnotowało 6,96 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2021 r. wobec 11,58 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police (ZCh Police) miała 15 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 61,2 mln zł wyniku EBITDA w I kw. 2021 roku, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane. Przychody ze sprzedaży zewnętrznej wyniosły w tym okresie 718,1 mln zł.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy (ZA Puławy) odnotowały 33,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto, przy 1,01 mld zł przychodów i EBITDA w wysokości 107,7 mln zł w I kw. 2021 r., podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

X-Trade Brokers (XTB) odnotowało 89,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 175,97 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Grupa Azoty zanotowała 85,9 mln zł zysku netto oraz 405,1 mln zł EBITDA w I kw. 2021 r., przy przychodach w wysokości 3,36 mld zł, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane.

Dino Polska odnotowało 144,84 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 103,91 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here