Naga MarketsAilleron i jego spółka zależna Software Mind (SM) zawarły z Polish Enterprise Fund VIII zarządzanym przez Enterprise Investors (EI) przedwstępną umowę sprzedaży istniejących udziałów oraz umowę dotyczącą objęcia nowych udziałów w kapitale zakładowym Software Mind, podała spółka. EI zainwestuje w SM łącznie 111 mln zł.

Akcjonariusze Mercator Medical – Wiesław Żyznowskii, Urszula Żyznowska oraz spółka Anabaza Ltd. rozpoczęli proces przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) na nie więcej niż 508 000 akcji spółki, podał Mercator.

Te artykuły również Cię zainteresują
Związki zawodowe Kogeneracji rozpoczęły działania w ramach pozwu zbiorowego dotyczącego wzrostu wynagrodzeń pracowników spółki, podała Kogeneracja.

PCF Group dokonał przydziału 618 750 akcji nowej emisji w transzy inwestorów indywidualnych. Inwestorzy złożyli zapisy na prawie 41 mln akcji, co oznacza redukcję na poziomie blisko 98,5% i ostatecznie do inwestorów detalicznych trafi ok. 1,5% akcji PCF Group, na które się zapisali, podała spółka.

Synektik podpisał z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytutem Badawczym, Oddziałem w Gliwicach umowę sprzedaży systemu do radioterapii śródoperacyjnej Intrabeam.

Grupa Lotos uruchomiła instalację węzła odzysku wodoru (WOW), wybudowaną kosztem ok. 180 mln zł. Dostarczy ona 70 tys. ton LPG, 43 tys. ton benzyny surowej, 39 tys. ton benzyny lekkiej i prawie 9 tys. ton wodoru rocznie. Dodatkowym efektem będzie zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery.

Echo Investment we współpracy z Grupą Veolia uruchomiło na terenie wielofunkcyjnego kompleksu Fuzja pierwszą w Łodzi stację ładowania pojazdów elektrycznych zasilaną instalacją fotowoltaiczną, podała spółka.

Tauron Polska Energia ukończył główną fazę programu modernizacji bloków 200 MW w Elektrowni Łaziska, co gwarantuje wypełnienie standardów emisji zanieczyszczeń i wymogów w zakresie monitorowania emisji, które zaczną obowiązywać od 16 sierpnia 2021 r., podała spółka. Wartość wykonanych prac to niemal 100 mln zł.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) i Sieć Badawcza Łukasiewicz nawiązały współpracę, która ma doprowadzić do rozpoczęcia obliczania i publikacji od 1 kwietnia 2021 r. indeksu obejmującego spółki giełdowe zaangażowane w działalność badawczo-rozwojową, poinformowała giełda.

Skumulowane zyski na poziomie netto (oczyszczone o zdarzenia jednorazowe) dla stu najbardziej płynnych spółek, stanowiących spektrum inwestycyjne funduszy Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) spadną w tym roku o ok. 1/4, po czym wzrosną o ok. 20% w 2021 r., ale dopiero w 2022 r. przebiją poziomy z 2019 r., szacuje zarządzający funduszami w Skarbiec TFI Michał Stalmach.

Advanced Graphene Products (AGP) zakłada wejście na giełdę w przyszłym roku, poinformował prezes Maciej Gałązka. Spółka planuje kilka projektów komercjalizacji pilotażowej grafenu w przyszłym roku, co może zapewnić jej przychody i osiągnięcie rentowności.

Klienci Getin Noble Banku (GNB) mogą już skorzystać z usługi mojeID zarządzanej przez KIR, która daje możliwość zdalnego potwierdzania tożsamości, podał KIR.

Ultimate Games został wydawcą konsolowej wersji gry z portfolio grupy PlayWay “Mr. Prepper”, podała spółka. Za port gry z wersji PC na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Xbox X oraz PlayStation 5 odpowiada Ulitimate Games oraz jej spółka zależna ConsoleWay, a producentem gry jest Rejected Games.

Zarząd LPP uważa, że wezwanie, ogłoszone 20 listopada 2020 r. przez Semper Simul Foundation jest zgodne z interesem spółki, a cena akcji w wezwaniu (8 406 zł za jedną akcję) – godziwa, podało LPP.

Unipetrol – czeska spółka zależna PKN Orlen – od 1 stycznia 2021 r. zmieni nazwę na Orlen Unipetrol, podał koncern. To ważny element wzmacniania globalnej rozpoznawalności marki Orlen, co umożliwia dalszy rozwój Grupy Kapitałowej na rynkach zagranicznych.

CDRL liczy, że w przyszłym roku powróci do wyników z poprzednich lat i planuje dalszy rozwój e-commerce, przebudowując odpowiednio ofertę towarową, poinformował ISBnews wiceprezes Tomasz Przybyła. W przyszłym roku spółka chciałaby także wejść ze sklepem monobrandowym na Białoruś, do Rosji i Armenii.

Medinice przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu rozpoczął II etap badań przedklinicznych (faza przewlekła) na zwierzętach w projekcie systemu do krioablacji CoolCryo, podała spółka.

Bank Pekao udostępnił dla swych klientów indywidualnych płatności Google Pay, podał bank. Z nowej funkcjonalności skorzystają na początku klienci indywidualni – posiadacze kart Mastercard, w tym również kart kredytowych, a także karty debetowej Visa Debit Gold.

Develia rozpoczęła przekazania mieszkań w I etapie osiedla Ceglana Park w Katowicach, podała spółka. W listopadzie deweloper rozpoczął budowę II etapu inwestycji, w którym powstanie 178 mieszkań. Kolejne etapy inwestycji, które otrzymały pozwolenie na budowę, będą uruchamiane sukcesywnie wraz z postępem sprzedaży.

GPW Benchmark – spółka zależna Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) – rozpoczął konsultacje publiczne dotyczące metod opracowywania indeksów giełdowych WIG20, mWIG40, sWIG80 i WIG30, podała spółka. Konsultacje trwają do 8 stycznia 2021 r.

Pointpack chce zawierać dalsze partnerstwa z firmami z branży kurierskiej i handlowej oraz spodziewa się, że już wkrótce sfinalizuje negocjacje z kolejnymi podmiotami. W przyszłości budowę relacji biznesowych spółki ma wzmocnić przejście na główny rynek GPW z Newconnect, możliwy w I półroczu przyszłego roku, poinformował ISBnews prezes Marek Piosik.

Rada nadzorcza Tarczyńskiego powołała Tomasza Tarczyńskiego na członka zarządu, podała spółka.

Konsorcjum ML System oraz Pilkington Automotive Poland podpisało umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na dofinansowanie projektu pn. “QDrive – innowacyjne szkło aktywne dla branży automotive”, podała spółka. Całkowita wartość dofinansowania wynosi nie więcej niż 12 185 985,01 zł.

BNP Paribas Bank Polska zawarł z BNP Paribas S.A. z Francji umowę nieodnawialnej pożyczki podporządkowanej w kwocie 2,3 mld zł, podał bank.

Rada nadzorcza Grupy Lotos zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu X wspólnej kadencji. Zgodnie z decyzją RM, z dniem 7 grudnia br. stanowisko to objęła Zofia Maria Paryła – dotychczasowa wiceprezes ds. finansowych, p.o. prezesa, podała spółka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here