Naga MarketsGPW, autor: Beax, licencja: Creative Commons

Vercom – spółka zależna od R22 – podjęła uchwały dotyczące m.in. ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie jej akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie, podało R22. Upublicznienie spółki planowane jest na pierwszą połowę 2021 r.

Wartość aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (Skarbiec TFI) według stanu na dzień wyceny 30.11.2020 r. lub na dzień ostatniej statutowej wyceny aktywów funduszy inwestycyjnych wyniosła 5 551,1 mln zł, podał Skarbiec Holding. Miesiąc wcześniej wartość aktywów wynosiła 5 174,5 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Archicom Nieruchomości JN2, spółka zależna Archicomu, zawarła umowę na zakup nieruchomości gruntowej w Iwinach (gmina Siechnice, powiat wrocławski) przy ulicy Radomierzyckiej, o powierzchni 65 667 m2 za 32,83 mln zł netto, podała spółka. Na przedmiotowej nieruchomości planowana jest realizacja projektu mieszkaniowego w zabudowie wielorodzinnej na ok. 540 lokali, dodano.

PKN Orlen przejmuje spółkę Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group – jednego z największych wydawców w Polsce, podał koncern. Spółka podkreśla, że transakcja ta wpisuje się w strategiczne plany PKN Orlen w zakresie wzmacniania sprzedaży detalicznej, w tym pozapaliwowej. Poprzez przejęcie Polska Press, koncern uzyska m.in. dostęp do 17,4 mln użytkowników internetu i możliwość pozyskania nowych klientów.

Vabun zdecydował o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych, podała spółka.

Dom Development rozpoczął wydawanie kluczy na Osiedlu Grabiszyńska 141 we Wrocławiu, które obejmuje 59 mieszkań i 3 lokale usługowe, podała spółka.

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ Bank) otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zalecenie utrzymywania funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z zabezpieczonych hipoteką walutowych kredytów i pożyczek dla gospodarstw domowych, na poziomie 0,51 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, podał bank. Dotychczas bank utrzymywał ten bufor na poziomie 0,54 pkt proc.

Plantwear, po wejściu na Ukrainę i do Rumunii w tym roku, planuje jeszcze premierę serwisów w języku niemieckim skierowane do klientów z Niemiec oraz Austrii. W tym roku spółka zwiększy także portfolio marek o nowy koncept Just Plants, poinformował ISBnews prezes Wiktor Pyrzyk.

BlueSoft – spółka zależna od Orange Polska – zawarła umowę, na podstawie której przejmie 100% udziałów w spółce Craftware w celu wzmocnienia swojej działalności na rynku klientów biznesowych poprzez ekspozycję na szybko rozwijający się rynek rozwiązań CRM, podał Orange Polska. Całkowita wartość przejmowanej firmy – tzw. “enterprise value” – zgodnie z umową wyniesie około 110 mln zł.

Skriware zamierza pozyskać 4,5 mln zł do marca 2021 r. w trwającej obecnie rundzie pre-IPO i docelowo zadebiutować na NewConnect w IV kw. 2021, poinformował ISBnews CEO Karol Górnowicz.

Sunday Energy w ramach I transzy obejmującej do 100 tys. akcji spółki skierowanej do większych inwestorów pozyskał 2,5 mln zł. Od 10 grudnia zapisy będą przyjmowane na stronie spółki w II transzy obejmującej emisję akcji o wartości do 1,5 mln zł. Informacje o ofercie prezentowane są na platformie Crowdconnect.pl, podała spółka.

British Automotive Holding (BAH) chce po nowym roku rozpocząć działalność wielomarkowego dilerstwa samochodów używanych, poinformowali przedstawiciele spółki.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Auto Partner wyniosły 145,27 mln zł w listopadzie 2020 r., co oznacza wzrost o 16,13% r/r, podała spółka.

Podstawowym scenariuszem, który chciałby zrealizować zarząd British Automotive Holding (BAH) jest uporządkowanie działalności dilerskiej w celu stworzenia rentownej sieci nadającej się do zbycia, wynika ze słów przedstawicieli spółki.

BioMaxima podpisała umowę przedwstępną zobowiązującą do zawarcia warunkowej umowy sprzedaży nieruchomości oraz terminowej umowy najmu. Celem jest nabycie nieruchomości położonej w bezpośrednim sąsiedztwie dotychczasowego zakładu produkcyjnego spółki w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublinie, podała spółka. Zakup jest związany z realizacją planów dalszej rozbudowy potencjału produkcyjnego spółki.

Bank Pekao udostępnił usługę otwartej bankowości, podał bank. Klienci Pekao mają możliwość podglądu stanu swoich kont z ośmiu innych banków. Ponadto Pekao w ramach usługi otwartej bankowości umożliwia także przelewy zagraniczne.

Euro Styl z Grupy Dom Development uzyskał pozwolenie na budowę i rozpoczął sprzedaż 212 mieszkań i 15 lokali usługowych w dwóch budynkach pierwszego etapu projektu Doki Living w Gdańsku, podał Dom Development. Deweloper równocześnie wprowadził do oferty 114 loftów serwisowanych, które powstają w Montowni – odrestaurowanym, zabytkowym gmachu przystosowanym do funkcji hotelowej z centrum konferencyjnym i food hallem w części parterowej.

Image Power podtrzymuje plan debiutu na NewConnect w I kwartale 2021 roku i planuje wykorzystać potencjał rynku chińskiego, podała spółka.

Aktywa Alior Specjalistycznego Funduszu Inwestycyjnego Otwartego (Alior SFIO), zarządzanego przez Alior TFI, przekroczyły 1 mld zł na początku listopada br., podał Alior Bank. Alior TFI w III kw. osiągnął rekordową sprzedaż netto zarządzanych przez siebie funduszy inwestycyjnych na poziomie 287 mln zł. Spółka na koniec III kw. odnotowała wzrost aktywów r/r o 73%.

Grupa IMC w ubiegłym tygodniu zakończyła zbiory kukurydzy, podała spółka. Wynik żniw są zbliżone do ubiegłorocznych. Plon z powierzchni 69,2 tys. ha wyniósł 645,5 tys. ton, co daje wydajność na poziomie 9,33 t/ha.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył blisko 120 mln zł kar na spółki z grupy Veolia Polska za zmowę cenową na rynku ciepłowniczym w Warszawie oraz odstąpił od wymierzenia kar pieniężnych Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu (PGNiG) i jego spółce zależnej PGNiG Termika, które poinformowały o zmowie, podał Urząd.

Nestmedic uruchomił sklep internetowy, za pośrednictwem którego spółka zależna od emitenta tj. Medyczne Centrum Telemonitoringu będzie oferowała m. in. możliwość odpłatnego wypożyczenia i obsługi urządzenia Pregnabit oraz nabycia artykułów okołoporodowych, podała spółka.

Solex – spółka zależna Marvipolu Development – zawarł umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego 2,47 ha gruntu w warszawskiej dzielnicy Włochy za 78 mln zł netto, podała spółka.

Fama Development i 1 Fama Development – spółki zależne Unidevelopment – zawarły z instytucjonalnym inwestorem (kupujący) przedwstępną umowę sprzedaży, na podstawie której 1 Fama Development zobowiązała się do zrealizowania inwestycji mieszkaniowej w Poznaniu, podał Unibep – właściciel Unidevelopment.

Wstępna wielkość przychodów ze sprzedaży netto osiągniętych przez Oponeo.pl w listopadzie br. wyniosła 155,79 mln zł, co oznacza spadek o 3% r/r, podała spółka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here