Naga Markets

GPW: Przegląd informacji ze spółek 20 października 2022 r.Zarząd Cavatina Holding podjął uchwałę o emisji, w ramach programu emisji obligacji, do 20.000 zabezpieczonych, oprocentowanych, obligacji zwykłych na okaziciela serii P2022D o wartości nominalnej 1.000 zł każda i łącznej wartości nominalnej do 20 mln zł, z terminem wykupu 17 maja 2026 r., podała spółka. Cena emisyjna obligacji została ustalona na 1.000 zł.

Indeks WIG20 zakończył dzień ponad 2 proc. wzrostem

Konsorcjum Onde i P&Q zawarło z firmą FEN umowę na budowę farmy wiatrowej składającej się łącznie z 13 turbin wiatrowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą, podało Onde. Całkowita wartość kontraktu netto: 63,4 mln zł netto, w tym wartość przypadająca na Onde to 34,9 mln zł netto.

Alumetal miał 58,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2022 r. (+103% r/r), podała spółka, prezentując wstępne dane. Wynik EBITDA wyniósł 64,8 mln zł (+41% r/r).

Zarząd Capital Park podjął warunkową uchwałę o wypłacie przez spółkę zaliczki na poczet dywidendy za 2022 r. w wysokości 0,56 zł na jedną akcję, tj. łącznie 60 667 038,88 zł, podała spółka.

Moonlit zapowiedział premierę gry “Sector Sweep” na komputery osobiste w formule wczesnego dostępu na koniec października br., podała spółka.

Kruk chce skupić do 3 863 758 akcji i przeznaczy na ten cel do 1 mld zł, wynika z projektu uchwały na walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki, zwołane na 16 listopada.

Akcjonariusze Airway Medix zgodzili się na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu na emisję do 11,6 mln akcji serii E z całkowitym lub częściowym pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru, podała spółka.

Od wybuchu wojny w Ukrainie Grupa Kęty nie sprowadza aluminium z Rosji i Białorusi, więc ewentualne sankcje na Rosję są dla spółki neutralne, poinformował członek zarządu Piotr Wysocki.

XTB

Mo-Bruk otrzymał od organu samorządowego pozytywną decyzję środowiskową dla rozbudowy zakładu w Niecwi, podała spółka. Planowane przedsięwzięcie polegać będzie na rozbudowie i przebudowie miejsc przetwarzania i magazynowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne w istniejącej instalacji na terenie Zakładu Odzysku Odpadów w Niecwi.

Capex Grupy Kęty za 2022 rok może zostać ograniczony  o ok. 100 mln wobec prognoz  i wynieść ok. 350 mln zł, poinformował dyrektor finansowy Rafał Warpechowski.

Bloober Team pracuje nad remakiem gry “Silent Hill 2” na zlecenie japońskiej firmy Konami od 2019 r. i “już zarabia” na niej, otrzymując środki za każdy kolejny milestone, poinformował prezes Piotr Babieno. Według niego potencjał gry to przynajmniej kilka milionów kopii, zaś w przypadku jej sukcesu Bloober Team będzie jego bezpośrednim beneficjentem

Pekao Investment Banking oraz Citigroup pełnili rolę doradców finansowych przy refinansowaniu obecnego zadłużenia oraz sfinansowaniu budowy trzeciego terminalu dla DCT Gdańsk, dzięki czemu spółka podpisała umowę kredytu na 863,5 mln euro, podał bank. Bank Pekao był jednym z banków finansujących tę inwestycję.

Grupa Kęty podtrzymuje prognozę osiągnięcia 980 mln zł zysku EBITDA w całym bieżącym roku, poinformował dyrektor finansowy Rafał Warpechowski. PO trzech kwartałach prognoza została zrealizowana w 89% (871 mln zł).

Draw Distance podpisał aneks do umowy wydawniczej z wydawcą gry “Serial Cleaners” – 505 Games SPA, na mocy którego spółka zobowiązała się wyprodukować dodatek (tzw. DLC) do gry “Serial Cleaners”, podało Draw Distance.

XTPL koncentruje się w tym roku na zbilansowaniu cashflow, a na break even na poziomie wyniku netto liczy w roku przyszłym, poinformowali członkowie zarządu.

Sieć Dealz, będąca częścią Pepco Group, planuje podwojenie liczby swoich sklepów w Polsce – do poziomu około 340 do końca 2023 r. (wobec 170 na koniec ostatniego kwartału), podała sieć. Na początku przyszłego roku Dealz planuje również otwarcie w Polsce centrum dystrybucyjnego, które pomoże w realizacji planów rozwojowych.

Stalprofil odnotował 12,32 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2022 r. wobec 24,58 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka, prezentując szacunkowe dane. Wynik EBITDA wyniósł wstępnie 13,72 mln zł wobec 29,29 mln zł zysku rok wcześniej, podano w komunikacie.

Grupa Azoty Polyolefins, realizująca projekt Polimery Police, ogłosiła nazwę handlową Gryfilen na polipropylen, który będzie produkowany przez spółkę, podała Grupa Azoty.

Ceny celulozy osiągnęły swoje maksima i obecnie należy spodziewać się ich stopniowego spadku w 2023 i 2024 r., ocenia prezes Arctic Paper Michał Jarczyński.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla infrastruktury przyłączeniowej, czyli wyprowadzenia mocy z Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, realizowanej w dwóch etapach Baltica 2 i Baltica 3, podały Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Orsted.

Pepco wdroży nowy koncept wizualny w 1 800 sklepach do końca 2023 roku, a w kolejnych dwóch latach nowy wygląd zyskają wszystkie sklepy Pepco w całej Europie, podała spółka. Zmiany obejmują nowy branding, nawigację i komunikację w sklepie oraz przearanżowany jego layout i nowe linie produktowe.

Drago entertainment opublikowało na platformie Steam zapowiedź płatnego DLC do gry “Gas Station Simulator” pod nazwą “Airstrip”, podała spółka.

Skonsolidowane przychody Asbisu za wrzesień br. wyniosły ok. 291 mln USD i były o ok. 19% wyższe r/r, podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane.

Ultimate Games odnotował 5,8 mln zł jednostkowego zysku netto w I-III kw. 2022 r. przy 22,2 mln zł przychodów całkowitych, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

MedApp otrzymał dwa Świadectwa rejestracji wydane przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej: EUTM 018625372 dla znaku słownego CarnaLife Holo oraz EUTM 018625371 dla znaku słownego CarnaLife System w klasach: 9,10, 35, 42 i 44, podała spółka. Powyższe oznacza, że ww. znaki towarowe korzystają z ochrony prawnej na terytorium UE przez okres najbliższych 10 lat.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułFED pozbawia inwestorów marzeń. Chiński rząd rozważa złagodzenie restrykcji COVID-19
Następny artykułBlok po 22 – 20 października 2022: EUR/USD, GBP/USD
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here