Naga Markets

Symbol GPW na tle wykresuFabryki Mebli Forte zakończyły przegląd opcji strategicznych w związku z faktem, że zwiększenie zaangażowania MaForm Holding Luxembourg w spółkę zapewnia wystarczające wsparcie dalszego rozwoju, podało Forte.

Data premiery gry “Pangeon” na konsolę XboxOne została ustalona na 4 listopada, podała spółka.Celon Pharma zdecydował o wstrzymaniu projektu testów qRT-PCR do diagnostyki SARS-COV-2. Spółka jednocześnie pozytywnie oceniła postęp prac w obszarze nowych terapii na SARS-COV-2. tzn. rozwoju niskocząsteczkowego leku oddziałującego na proteazę TMPRSS2 oraz leku oddziałującego na polimerazę RNA (analogu Remdesiviru), podała spółka.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zdecydowała o rozwiązaniu, na mocy porozumienia stron, umowy na 58,5 mln euro finansowania zawartej pomiędzy JSW, jej spółką zależną JSW Koks i Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI), podała spółka. Decyzja związana jest z wnioskiem JSW o wsparcie z tarczy antykryzysowej.

Dekpol podjął uchwałę w sprawie emisji nie więcej niż 50 tys. trzyletnich obligacji na okaziciela serii I o łącznej wartości nominalnej do 50 mln zł w ramach ustanowionego programu emisji obligacji, podała spółka.

Energa Operator ukończyła przebudowę Głównych Punktów Zasilania (GPZ) w Kleczewie i Nidzicy, podała spółka. Przeprowadzone modernizacje zwiększyły potencjał przyłączeniowy dla odnawialnych źródeł energii (OZE) o odpowiednio 8,37 MW i 8,39 MW.

Mercator Medical ocenia, że popyt na rękawice będzie rósł w kolejnych miesiącach i latach, zaś ceny, które ustabilizowały się w III kwartale, obecnie znów rosną, poinformowali przedstawiciele spółki. Celem spółki jest dalsza poprawa wyników, a aspiracją zysk netto i EBITDA w przedziale 1-2 mld zł w 2021 r.

All In! Games podpisał list intencyjny z Red Dev Studio w sprawie współpracy przy produkcji i wydaniu gry o roboczym tytule “Projekt X” i kolejnych gier, podała spółka.

XTB

Prezes Mercator Medical Wiesław Żyznowski zadeklarował, że nie zamierza sprzedawać większościowego pakietu akcji.

Orange i Oppo ogłaszają europejskie partnerstwo w zakresie wspólnych innowacji w celu pionierskiej personalizacji urządzeń dystrybuowanych na wolnym rynku i przewodzenia rozwojowi eSIM, podało Oppo.

Movie Games podpisało umowę z Humble Bundle Inc. umowę na tzw. “featuring” gry “The Beast Inside” w Humble Choice, podała spółka. W ramach współpracy Movie Games odnotuje w IV kwartale br. ponad 210 tys. USD dodatkowego przychodu.

Mercator Medical planuje przeznaczyć 10-20% zysku za 2020 rok na wypłatę dywidendy, poinformował prezes Wiesław Żyznowski.

7Levels opracowuje swoje autorskie projekty na wszystkie platformy, w tym konsole najnowszej generacji, poinformował ISBtech wiceprezes Krzysztof Król.

Allegro uruchomiło specjalny pakiet Smart! Student obejmujący darmowe dostawy i zwroty oraz szereg innych korzyści, podała spółka.

Iron VR – spółka zależna Carbon Studio – planuje przeprowadzenie emisji akcji w formule crowdinvestingu jeszcze w tym roku, a jej debiut na rynku NewConnect planowany jest na 2021 r., podała spółka.

Develia wprowadziła do przedsprzedaży 162 mieszkania w Prestovia House – nowej inwestycji przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie, podała spółka. Deweloper otrzymał już pozwolenie na budowę, która rozpocznie się na przełomie 2020 i 2021 r.

Alior Bank wprowadził linię gwarancyjną faktoringu w ramach Funduszu Gwarancji Płynnościowych, uruchomionego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, podał bank. Dzięki temu klienci z segmentu mikrofirm oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw będą mogli łatwiej uzyskać finansowanie w formie faktoringu niepełnego i faktoringu odwrotnego.

T-Bull podjął uchwałę w sprawie rozszerzenia strategii rozwoju spółki na lata 2020-2022, podała spółka. Rozszerzone założenia przewidują m.in. produkcję 2-3 mobilnych gier free-to-play rocznie oraz produkcję i wydanie 5 gier symulatorowych na PC i konsole we współpracy z inwestorem.

Grupa IMC zakończyła w ubiegłym tygodniu zbiory słonecznika oraz siew pszenicy ozimej, podała spółka. Wynik żniw słonecznika na poziomie 90 tys. ton plasuje je na drugim miejscu w historii spółki.

Spłaty wierzytelności z zarządzanych portfeli należne Grupie Best wyniosły 80,1 mln zł w III kw. br., tj. o 20% więcej w skali roku, podała spółka. Narastająco od początku tego roku spłaty sięgnęły 244,3 mln zł (wzrost o 29% r/r). Grupa Best nabyła w III kw. portfel wierzytelności o wartości nominalnej 13,6 mln zł za kwotę 1,1 mln zł.

Atomic Jelly złożyło wniosek o wprowadzenie akcji spółki do obrotu na rynku publicznym i czeka na zatwierdzenie dokumentu informacyjnego firmy ze strony Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka. Producent i wydawca gier wideo liczy na debiut na rynku NewConnect jeszcze w tym roku.

Infoscan podpisał umowę na przeprowadzenie pilotażu używania trzech urządzeń MED Recorder z Centralnym Szpitalem Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) w Warszawie, podała spółka. Po zakończeniu pilotażu, spółka planuje rozpoczęcie ze szpitalem rozmów o kontynuowaniu współpracy na warunkach komercyjnych.

Sąd Rejonowy Lublin – Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, zatwierdził układ w postępowaniu restrukturyzacyjnym Ursus Dystrybucja, podał Ursus w restrukturyzacji

InventionBio, spółka powiązana z Boruta-Zachem (w trakcie zmiany na Hub.Tech) otrzymała rekomendację Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie w wysokości 16,5 mln zł, podał Boruta-Zachem. Całkowity koszt projektu został określony na około 30 mln zł, a jego zakończenie planowane jest na przełom III i IV kwartału 2021 r.

Mabion podpisał list Intencyjny z IcanoMAB w zakresie prowadzenia prac rozwojowych oraz produkcji przeciwciała “IL-mAb” rozwijanego jako potencjalny lek do leczenia zakażeń COVID-19, podała spółka. Umowa ma zostać zawarta do dnia 31 marca 2021 roku, z zastrzeżeniem, iż wejście w życie umowy i współpracy nastąpi w przypadku i po zapewnieniu przez IcanoMAB finansowania programu rozwoju ww. przeciwciał.

W wyniku przeprowadzonej przez Grupę Allegro transakcji refinansowania, stan zadłużenia wobec kredytobiorców spadł o 651,7 mln zł do 5 500 mln zł, podała spółka.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here