Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuMercor przyjął w nowej strategii na lata 2020-2023 politykę dywidendową, zakładającą wypłatę dywidendy na poziomie 30% skonsolidowanego zysku netto, podała spółka.

Mercor – w przyjętej strategii na lata 2020-2023 – zakłada utrzymanie wskaźnika zwrotu z kapitałów (ROE) na poziomie 13% w skali roku. Strategicznym celem rynkowym jest utrzymanie pozycji lidera biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych w Polsce oraz osiągnięcie przychodów ze sprzedaży poza Polską na poziomie 60% łącznych przychodów Grupy, podała spółka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Krzysztof Krempeć został powołany na prezesa spółki Mercor, Jakub Lipiński na pierwszego wiceprezesa, a Tomasz Kamiński został powołany na członka zarządu, podała spółka.

Akcjonariusze Echo Investment zdecydowali podczas walnego zgromadzenia o przeznaczeniu 206,35 mln zł, czyli kwoty wypłaconej w formie zaliczki w październiku 2019 roku, na dywidendę dla akcjonariuszy, podała spółka. Składa się na nią 21,41 mln zł zysku netto za 2019 rok oraz 184,93 mln zł z Funduszu Dywidendowego.

i2 Development dokonał emisji oraz przydziału 10 000 sztuk obligacji serii K w ramach publicznego programu emisji obligacji, podała spółka. Łączna wartość nominalna obligacji to 10 mln zł.

Giromed Institute, hiszpański dystrybutor sprzętu medycznego, wznawia wykonywanie badań diagnostycznych bezdechu sennego w ramach umowy zawartej w ubiegłym roku z Infoscanem. Spółka wysłała do hiszpańskiego kontrahenta 10 urządzeń MED Recorder, które trafią do placówek partnerskich Giromed, podał Infoscan.

Play wprowadza ofertę Play Internet Stacjonarny bez umowy terminowej, podał operator.

Premiera gry “Sparkle 4 Tales” na platformie Nintendo Switch została ustalona na 24 sierpnia br., podał Forever Entertainment.

Mostostal Pomorze podpisał umowę z Grupą Lotos na wykonanie prac podczas postoju remontowego Wiosna 2021 i 2022, podała Grupa Lotos.

BNP Paribas Bank Polska kontynuuje strategię, opartą m.in. na cyfryzacji i automatyzacji procesów i planuje dalszą optymalizację sieci. Po wynikach drugiego kwartału zarząd jest “mniej pesymistyczny” co do dalszego rozwoju sytuacji niż jeszcze parę miesięcy temu, poinformował prezes Przemek Gdański.

DB Energy podtrzymuje plany debiutu na rynku głównym GPW w Warszawie, które są częścią strategii spółki. Rekordowe wyniki roku obrotowego 2019/2020 i dobra koniunktura na rynku potwierdzają kierunek dotychczasowego rozwoju spółki, poinformował ISBnews prezes Krzysztof Piontek.

Data premiery gry “Jelly Champs!” na platformę Nintendo Switch została wyznaczona na 3 września, podało Art Games Studio. Gra jest jednym z autorskich projektów spółki.

Gremi Media odnotowało 5,33 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 6,57 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Netia nadal jest zainteresowana przejęciami na rynku krajowym, ale nie ma w planach wydzielenia do osobnej spółki własnej infrastruktury, poinformował prezes Andrzej Abramczuk.

BNP Paribas Bank Polska szacuje, że pełny wpływ obniżek stóp procentowych łącznie o 140 pkt bazowych będzie widoczny w wynikach III kwartału, a wraz z nim bank zanotuje “dołek” poziomu marży odsetkowej netto (NIM), wynika ze słów wiceprezesa ds. finansów Jean-Charles Aranda.

PKN Orlen po raz kolejny został sponsorem strategicznym Wisły Płock w sezonie 2020/2021, podała spółka.

Mo-Bruk odnotowało 26,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2020 r. wobec 13,59 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zarząd Master Pharm ocenia, że wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki, ogłoszone 28 lipca 2020 r. przez Max Welt Holdings LP, Master Pharm, P. Klitę i R. Biskupa jest zgodne z interesem spółki, także w zakresie wycofania akcji z obrotu na GPW, podał Master Pharm. Również cena zaproponowana w wezwaniu – 4,2 zł za akcję – została uznana za godziwą.

No Gravity Games zawarł umowę z Orbital Knight dotyczącą gry “Kickerinho World” i planuje jej wydanie na platformie Switch w IV kw. br., podała spółka.

MLP Group rozpoczęło budowę inwestycji MLP Business Park Berlin I, podała spółka. Projekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy, najważniejszym regionie magazynowym Niemiec.

Portfel kredytów i pożyczek udzielonych klientom BNP Paribas Bank Polska wyniósł 79,94 mld zł na koniec I poł. br. i był wyższy o 3,6% w porównaniu z końcem 2019 r., podała instytucja. Udział ekspozycji z rozpoznaną utratą wartości (NPL) wzrósł w tym okresie o 0,3 pkt proc. r/r do 6%.

Draw Distance podpisał umowę z hiszpańskim wydawcą Professional Publishing SPL, podała spółka. Jej efektem jest nawiązanie współpracy wydawniczej, w wyniku której BadLand Publishing wprowadzi do sprzedaży w Europie i Singapurze ekskluzywną edycję pudełkową dwóch części z serii “Vampire: The Masquerade”, autorstwa Draw Distance. Fizyczne wydanie tytułów powstanie w wersji na platformy PS4, Nintendo Switch i PC.

Sonka chce wydać “Astro Bears DLC” na PC, PS i Xbox do końca 2020 roku, podała spółka.

Geotrans, w ramach opublikowanych założeń strategii rozwoju na lata 2020-2024, zakłada zwiększenie potencjału portfela decyzji administracyjnych na zagospodarowywanie odpadów z obecnych 350 tys. ton do 2 mln ton, podała spółka. Jednym z filarów rozwoju będzie pozyskanie własnych instalacji do przetwarzania i zagospodarowania odpadów oraz uruchomienie centrum B+R. Ponadto Geotrans w ramach nowej strategii zamierza przejść na główny parkiet GPW w 2021 r.

SimFabric uruchomił procedurę przejścia na rynek główny GPW, podała spółka.

Carbon Studio planuje przeniesienie notowań na główny parkiet GPW w Warszawie w 2021 r., podała spółka.

Pyramid Games zawarł umowę z Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem, autorem uniwersum pn. “CEO Slayer” opisanego w książce pt. “CEO Slayer. Pogromca Prezesów” oraz opowiadaniu pt. “CEO Slayer. Pierwszy raz”, podała spółka. Na podstawie utworów Pyramid Games stworzy grę komputerową o nazwie “CEO Slayer” oraz jej dodatki, porty, modyfikację i rozszerzenia na dowolną platformę, w tym w szczególności: PC, PlayStation, XBOX, iPad, iPhone, Android, MAC i Nintendo Switch.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte przez Grupę Wojas w lipcu 2020 roku wyniosły 20,27 mln zł i były niższe o 7,1% w skali roku, podała spółka.

Sygnity odnotowało 8,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. roku obrotowego 2019/2020 r. (tj. II kw. roku kalendarzowego 2020) wobec 4,64 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Astarta Holding N.V. odnotował 7,37 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2020 r. wobec 29,4 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Polenergia odnotowała 14,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 8,64 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

AmRest Holdings SE miał wstępnie 272 mln euro skonsolidowanych przychodów w II kw. 2020 – były one niższe o 43,6% r/r, podała spółka. Jest to rezultat ograniczenia możliwości efektywnego prowadzenia restauracji na większości rynków działalności AmRest w związku z pandemią COVID-19.

BNP Paribas Bank Polska odnotował 219,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 217,06 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Netia odnotowała 14,69 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2020 r. wobec 15,53 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Rada nadzorcza Rafako powołała na stanowisko prezesa zarządu Mariusza Zawiszę, podała spółka. Na nową trzyletnią kadencję powołano również dotychczasowego wiceprezesa zarządu, Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego, który wchodził w skład zarządu Rafako od maja 2020 roku i jest także prezesem spółki celowej E003B7, realizującej blok 910 MW w Elektrowni Jaworzno.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here