Naga MarketsCentrum Badań DNA – spółka zależna Inno-Gene – podpisała umowę współpracy z Pharmbiotest Ukraine, specjalizującą się w badaniach medycznych, klinicznych i CRO, podał Inno-Gene.

Projekt Celon Pharma dotyczący innowacyjnego leku przeciwwirusowego w terapii COVID-19 i infekcji grypowych przewiduje podawanie pacjentom wyselekcjonowanego leku w 2022 r. w ramach testów klinicznych, poinformował prezes Maciej Wieczorek.

Te artykuły również Cię zainteresują
KGHM Zanam rozpoczął budowę elektrowni fotowoltaicznej opartej na technologii 4.0. Budowa zakończy się jeszcze w 2020 roku, a roczny poziom produkowanej energii wyniesie około 3 GWh, podał KGHM Polska Miedź. W pobliżu budowy stanęła już w pełni funkcjonalna mini elektrownia.

S&P Global Ratings nadal postrzega trend ryzyka branżowego dla polskich banków jako negatywny, wynikający m.in. ze spadku wyniku odsetkowego netto w warunkach zwiększonych strat kredytowych oraz obciążeń niezwiązanych z dochodami (podatek bankowy). Długofalowym zagrożenia dla stabilności polskiego sektora bankowego jest rosnąca presja na jego profil ryzyka i stopy zwrotu, podała agencja.

Statystyczny posiadacz karty Santander Bank Polska w wieku 13-18 lat sięgnął po nią w wakacje 26 razy i wydał łącznie 540 zł, zaś w perspektywie całego roku (1 maja 2019 r. – 30 kwietnia 2020 r.) nastoletni klienci banku dokonali ponad 0,5 mln transakcji zakupowych BLIK-iem, ponad 340 tys. tradycyjnych przelewów i przeciętnie 100 razy (niemal co trzeci dzień), logowali się do bankowości mobilnej, podał bank.

Wniosek spółki Celon Pharma o dofinansowanie projektu “Opracowanie i wdrożenie do badań klinicznych i działalności własnej spółki, innowacyjnego terapeutyku przeciwwirusowego w terapii COVID-19 i infekcji grypowych” został zarekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) do dofinansowania, podała spółka. Rekomendowana wysokość dofinansowania wynosi 38,9 mln zł.

PKN Orlen nie wyklucza, że jeszcze w tym roku podpisze umowę umożliwiającą wejście na rynek detaliczny w kolejnym kraju, poinformowała członek zarządu koncernu ds. sprzedaży detalicznej Patrycja Klarecka.

Groclin podpisał ze spółką Toro Meble umowę sprzedaży nieruchomości z wyposażeniem i innymi ruchomościami, zlokalizowanych w Karpicku przy ul. Jeziornej 3. Wartość transakcji wyniosła 2 280 000 zł netto.

Prace nad planem restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej (PGG) muszą potoczyć się w takim tempie, by przed Barbórką otrzymała ona – podobnie jak Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) – wsparcie z tarczy antykryzysowej, zarządzanej przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR), poinformował wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.

Wyniki spółek za II kw. br. pokazały, że polska gospodarka poradziła sobie z kryzysem związanym z pandemią koronawirusa lepiej, niż obawiali się tego inwestorzy jeszcze kilka miesięcy temu, ocenia zarządzający funduszami w Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) Michał Stalmach.

No Gravity Games zawarł z Red Dev Studio umowy wydawnicze dot. gier “Powertris”, “Gravity Maze” i “Space Shift” na platformę Nintendo Switch i PC (Steam), podała spółka.

Gra “Birding Simulator” zostanie ukończona i opublikowana na platformie Steam w 2021 r., podał T-Bull.

Liczba klientów Alior Banku płacących kartami i BLIK-iem wzrosła w lipcu i sierpniu o ponad 6% w skali roku, podał bank. Pomimo epidemii, w okresie letnim Polacy chętnie korzystali z usług gastronomicznych i hotelarskich – przeciętna wartość wydatków w tych kategoriach wyniosła odpowiednio 209 zł i 560 zł.

Grupa IMS wdraża usługę audiomarketingu w salonach obuwniczych sieci Deichmann, podał IMS.

Wartość aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (Skarbiec TFI) według stanu na dzień wyceny 31 sierpnia br. lub na dzień ostatniej statutowej wyceny aktywów funduszy inwestycyjnych wyniosła 4 974,8 mln zł, podała spółka. Miesiąc wcześniej wartość aktywów wynosiła 4 692,2 mln zł.

PKN Orlen nie wyklucza przesunięcia realizacji niektórych dużych inwestycji petrochemicznych, w zależności od sytuacji na rynku związanej z koronawirusem, konsumpcji i warunków makroekonomicznych, poinformował prezes Daniel Obajtek.

PKN Orlen nie wyklucza przesunięcia realizacji niektórych dużych inwestycji petrochemicznych, w zależności od sytuacji na rynku związanej z koronawirusem, konsumpcji i warunków makroekonomicznych, poinformował prezes Daniel Obajtek.

PKN Orlen kończy proces restrukturyzacji Grupy Energa, a pierwsze oszczędności z tego tytułu będą już w 2020 roku, poinformował prezes Daniel Obajtek.

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) analizuje dokumentację wniosków złożonych przez Jastrzębską Spółkę Węglową (JSW) i Polską Grupę Górniczą (PGG) o wsparcie z tarczy antykryzysowej. W przypadku PGG, Fundusz czeka na ostateczny plan restrukturyzacji i będzie potrzebować kilku tygodni od jego otrzymania na decyzję o przyznaniu środków, poinformował ISBnews prezes Paweł Borys.

Dojście PKN Orlen do neutralności emisyjnej w 2050 roku nie będzie odbywało się na zasadzie wygaszania istniejących aktywów koncernu, zapowiedział prezes Daniel Obajtek.

PKN Orlen zrealizuje ponad 60 projektów zwiększających efektywność energetyczną w ciągu 10 lat, podał koncern. PKN Orlen podkreśla, że zamierza objąć pozycję lidera transformacji energetycznej w Europie Środkowej.

PKN Orlen szacuje, że wydatki inwestycyjne na projekty ograniczające emisję CO2 wyniosą ponad 25 mld zł do 2030 roku, podała spółka.

Forever Entertainment podpisał umowę licencyjną z Goblinz Studio SAS z Francji, podała spółka. Na mocy tej umowy Forever Entertainment otrzymał wyłączną licencję do dystrybucji gry “A Long Way Down” na platformie Nintendo Switch, PS4, Xbox One.

Prairie Mining Limited formalnie rozpoczęła międzynarodowe postępowanie arbitrażowe przeciwko Polsce na podstawie zarówno Traktatu Karty Energetycznej, jak i umowy o wspieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji Australia-Polska, podała spółka. Prairie zarzuca Polsce blokowanie rozwoju należących do spółki kopalń Jan Karski i Dębieńsko.

OncoArendi Therapeutics otrzymało raport końcowy z badania klinicznego fazy Ib innowacyjnej cząsteczki OATD-01, który potwierdza profil bezpieczeństwa OATD-01 uzasadniający dalszy rozwój kliniczny tego kandydata na lek, podała spółka. W związku z tym spółka planuje złożenie wniosku o udzielenie zgody na rozpoczęcie II fazy badań klinicznych OATD-01 u pacjentów z sarkoidozą w I kw. 2021 r.

Private Equity Managers (PEM) odnotowało 0,59 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 2,85 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Ursus w restrukturyzacji miał 34,02 mln zł skonsolidowanej straty netto w I poł. br. wobec 11,13 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach netto na poziomie 27,29 mln zł wobec 35,3 mln zł rok wcześniej, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Ciech odnotowało 4,98 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w II kw. 2020 r. wobec 20,45 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here