Naga MarketsGPW pracuje nad inicjatywą Private Market działającą w oparciu o technologię blockchainJedną z technologicznych inicjatyw Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) jest GPW Private Market. Jej celem jest zaoferowanie nowych możliwości inwestowania. Nowo utworzony rynek umożliwiałby w pierwszej kolejności obrót aktywami niefinansowymi, takim jak: dzieła sztuki czy metale szlachetne, których wartość zostałaby zdigitalizowana i byłaby odzwierciedlona w tzw. tokenach. Drugim filarem GPWPrivate Market mają być stokenizowane aktywa finansowe: akcje i obligacje.Projekt ma też ułatwić pozyskiwanie środków z crowdfundingu przez małe i średnie przedsiębiorstwa oraz startupy.

GPW pracuje nad inicjatywą działającą w oparciu o technologię blockchain

– Projekt Private Market jest jednym z takich projektów, który z uwagi na to, że jest bardzo innowacyjny, jest też równocześnie bardzo skomplikowany. Jego trzema filarami są: crowdfunding inwestycyjny, tokenizacja aktywów niefinansowych oraz tokenizacja aktywów finansowych. Jeżeli chodzi o crowdfunding, chcielibyśmy stworzyć produkt, którego nie ma jeszcze na polskim rynku kapitałowym, a którego bardzo brakuje, czyli crowdfunding w tzw. segmencie premium. Byłoby to miejsce, gdzie osoby które mają pomysły biznesowe lub działające już biznesy, mogłyby przyjść i być kompleksowo obsłużone przez GPW
pod wszelkim względami –
powiedział Adrian Kutnik, Dyrektor Działu Private Market GPW w cotygodniowym „Wideokomentarzu GPW” zamieszczonym na oficjalnym kanale Giełdy w mediach społecznościowych.Poniżej zamieszczamy link do całego wideokomentarza GPW:

GPW Private Market powstaje w oparciu o technologię blockchain. Dodatkowo efektem prac ma być powstanie zdecentralizowanej, regionalnej giełdy europejskiej, współtworzonej z partnerskimi giełdami z krajów z tej części Europy:

– Trzy filary projektu GPW Private Market bardzo dobrze wkomponowują się w koncepcję stworzenia hubu dla małych i średnich przedsiębiorstw, którym GPW już jest. Aczkolwiek stworzenie trzech nowych produktów w ramach jednej linii biznesowej dodatkowo umocni pozycję GPW, szczególnie jeżeli na bazie technologii blockchain udałoby się nam stworzyć sieć „węzłów” blockchain, które byłyby obecne nie tylko w Warszawie, ale też w innych giełdach w regionie. Wtedy moglibyśmy mówić o zdecentralizowanej giełdzie trójmorskiej, na której byłyby notowane stokenizowane akcje i obligacje, tokeny użytkowe czy stokenizowane aktywa niefinansowe – dodał Adrian Kutnik.

GPW Private Market ma stać się miejscem, gdzie firma otrzyma kompleksową obsługę we wszystkich aspektach swojej działalności, co więcej GPW Private Market jest kolejną inicjatywą, która umocni pozycję warszawskiej giełdy jako hubu dla sektora MŚP.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here