Naga MarketsGPW, autor: Beax, licencja: Creative Commons

W trakcie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., które miało miejsce 22 lutego, dokonano zmian w składzie rady nadzorczej, do której powołanych zostało dwóch nowych członków – Grzegorz Kowalczyk oraz Eugeniusz Szumiejko.


Wraz z nowo powołanymi członkami rada liczy 7 osób, a jej prezesem jest niezmiennie doktor Wojciech Nagel. Co do sylwetek Panów Kowalczyka oraz Szumiejko zostały zaprezentowane poniżej.

Grzegorz Kowalczyk

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W roku 1997 uzyskał uprawnienia sędziowskie a w 1999r. uzyskał pozytywny wynik na egzaminie radcowskim.

W latach 1995-1999 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej w PLC „Leasco” S.A. w Częstochowie. Od 1998 r. przez rok był wspólnikiem w Kancelarii Radców Prawnych Sałajewski, Szyda, Semik, Kosiarz-Szewczykowska. W latach 2008-2012 Wiceprzewodniczący, a następnie Członek Rady Nadzorczej w Zakładzie Wyrobów Cukierniczych „Miś” Sp. z.o.o. Od lipca 2011 r. pracownik Sunny Investment Sp. z.o.o na stanowisku Prezesa Zarządu, a od 2012 r. jako Prezes Zarządu Sunny Investment Group Sp. z.o.o. Od 2000 r. wykonuje zawód radcy prawnego w Kancelarii Kowalczyk w Częstochowie. Od 2001 r. związany z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Opolu.

Eugeniusz Szumiejko

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale matematyki, Fizyki i Chemii. Ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie Finansami Firmy.

W latach 1971-1977 pełnił funkcję nauczyciela akademickiego w Instytucie Astronomicznym na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1992 – 1996 zajmował stanowisko Wiceprezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. Ekonomicznych i Marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław SA. W 1998 r. Koordynator Narodowego Programu Odbudowy i Modernizacji w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.

Od 2001 roku do 2002 zajmował stanowisko Zarządcy Komisarycznego w Kopalni Surowców Skalnych. W latach 2006-2008 działał jako Dyrektor Serwisu oraz Członek Zarządu w EnergiaPro Koncern Energetyczny SA.

Obie kandydatury zostały zgłoszone przez PKO BP i uzyskały poparcie głównego akcjonariusza GPW, czyli Ministerstwa Rozwoju. W zmianach nie byłoby nic dziwnego gdyby nie fakt, że nowi członkowie rady do tej pory nie mieli zbyt wiele wspólnego z rynkami kapitałowymi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here