Naga Markets

GPW podsumowuje pierwszą edycję International Investor DayPonad 3 tys. osób, w tym przedstawiciele spółek, instytucji rynku kapitałowego i inwestorów, wzięło udział w International Investor Day. Wydarzenie zorganizowały wspólnie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) i InnerValue. Celem spotkania było pokazanie polskich firm, które z powodzeniem rozwijają swoje biznesy na rynkach międzynarodowych.

Spółki z GPW rozwijają swoje biznesy na rynkach międzynarodowych

– Na International Investor Day można było poznać perspektywę spółki, która przeprowadziła ekspansję zagraniczną, jej motywację, jakie problemy napotkała oraz czy rozwój zagraniczny przyniósł jej zyski czy straty. Podczas spotkania można było również poznać perspektywę inwestora instytucjonalnego związaną z wyceną spółki wychodzącej na rynki zagraniczne (…) – powiedział Dariusz Mejszutowicz, Wicedyrektor Działu Rynku Pierwotnego GPWw cotygodniowym „Wideokomentarzu GPW” zamieszczonym na oficjalnym kanale Giełdy w mediach społecznościowych.

Polskie spółki, które decydują się na ekspansję międzynarodową – co potwierdziła konferencja – są bardzo różnorodne.

– Skala działalności wielu polskich firm, które są notowane na warszawskim parkiecie i prowadzą aktywną ekspansję zagraniczną jest na tyle duża, że warto o tym rozmawiać i wymienić się doświadczeniami. Są to firmy z różnych branż, które również rozwijały się w różny sposób: organicznie, poprzez akwizycje czy w wyniku fuzji i połączeń. Chcieliśmy, aby International Investor Day stał się platformą wymiany myśli między inwestorami a spółkami(…) –dodał Wojciech Iwaniuk, Prezes InnerValue.

Przykładem spółki, która z powodzeniem rozwija się na rynkach międzynarodowych jest Answear.com, regionalny potentat branży e-commerce:

– Cieszymy się, że mogliśmy na żywo spotkać się z inwestorami. Bardzo nas interesuje temat ekspansji na rynki zagraniczne. Jesteśmy spółką międzynarodową – ponad 75 proc. naszych przychodów pochodzi z zagranicy. Widzimy w tym obszarze duży potencjał, mamy w planach wejście na następne rynki zagraniczne(…) –podkreślił Krzysztof Bajołek, Prezes ANSWEAR.COM.

Według danych Narodowego Banku Polskiego, do końca 2021 r. wartość inwestycji zagranicznych polskich firm wyniosła niemal 110 mld zł. W ostatnich latach ich dynamika sięga kilkudziesięciu procent.

AVA Trade


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBitcoin z najlepszym styczniem od 2013 r. Czy Ethereum powróci na ATH?
Następny artykułNatywny protokół pożyczkowy Terry Mars Hub uruchomi mainnet
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here