Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 9 stycznia 2023 r.Ostateczna wartość bilansowa rezerw (niezaudytowana) na ryzyko prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi na koniec grudnia 2022 roku osiągnęła wartość około 5 395 mln zł (z czego 4 986 mln zł na portfel kredytów udzielonych przez bank), podał Bank Millennium.

Creotech Instruments podtrzymuje swoje plany związane z komercjalizacją platformy satelitarnej i jej wyniesienie na orbitę na przełomie 2023/2024. Oczekuje szybkiego rozwoju sprzedaży od przyszłego roku, poinformował prezes Grzegorz Brona.

Grupa Echo Investment sprzedała 1515 mieszkań i lokali użytkowych w 2022 r., w porównaniu do 2955 w 2021 r., a przekazała klientom 2169 mieszkań wobec 2991 w 2021 r., podała spółka. Powyższe dane uwzględniają Grupę Archicom.

Unimot zawarł przedwstępną warunkową umowy zakupu 100% udziałów w spółce Olavion, działającej w branży transportu kolejowego, od dwóch osób fizycznych, w tym wspólnika większościowego, oraz siedmiu członków kadry menadżerskiej, podała spółka.

Inpro zrealizowało przedsprzedaż na poziomie 420 umów i przekazało 714 lokali w 2022 r., podała spółka. W IV kw. 2022 r. grupa kapitałowa Inpro zrealizowała przedsprzedaż netto na poziomie 141 umów.

Prezes Vivid Games Jarosław Wojczakowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji w zarządzie ze skutkiem na dzień 28 lutego 2023, podała spółka. Przyczyną rezygnacji jest chęć rozwoju zawodowego poza spółką. Do końca lutego br. prezes zarządu przekaże swoje obowiązki drugiemu członkowi zarządu – Piotrowi Gamracemu.

Budimex powinien dobrze radzić sobie w okresie schłodzenia koniunktury na rynku budowlanym, oceniają analitycy Domu Maklerskiego BDM. Według nich, spółka będzie mieć też większe możliwości wypłaty dywidendy niż przewiduje jej polityka, choć może wybrać drogę znacznego zdynamizowania rozwoju FB Serwis.

Sprzedaż zrealizowana przez spółki dystrybucyjne grupy kapitałowej Inter Cars zwiększyła się o 19% r/r do 1 284,7 mln zł w grudniu 2022 r., podała spółka.

AVA Trade

Budimex powinien dobrze radzić sobie w okresie schłodzenia koniunktury na rynku budowlanym, oceniają analitycy Domu Maklerskiego BDM. Według nich, spółka będzie mieć też większe możliwości wypłaty dywidendy niż przewiduje jej polityka, choć może wybrać drogę znacznego zdynamizowania rozwoju FB Serwis.

Budimex powinien dobrze radzić sobie w okresie schłodzenia koniunktury na rynku budowlanym, oceniają analitycy Domu Maklerskiego BDM. Według nich, spółka będzie mieć też większe możliwości wypłaty dywidendy niż przewiduje jej polityka, choć może wybrać drogę znacznego zdynamizowania rozwoju FB Serwis.

Transition Technologies MS (TT MS) liczy na powrót koniunktury giełdowej po II kwartale 2023 w związku z planami wznowienia w tym roku procesu związanego z rozważanym debiutem na GPW w Warszawie, poinformował prezes TT MS Sebastian Sokołowski.

Develia sprzedała na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych 1 634 lokale w 2022 r. wobec 1 921 rok wcześniej. Ponadto zawartych zostało 95 umów rezerwacyjnych, których przekształcenie się w umowy deweloperskie zakładane jest w najbliższym okresie, podała spółka. Liczba przekazań, które rozpoznane zostaną w wyniku za 2022 r. to 2 016 (w 2021 r. – 1 903).

Rada nadzorcza OT Logistics powołała do zarządu Grzegorza Aleksandra Zubrzyckiego, powierzając mu funkcję wiceprezesa zarządu, podała spółka. Od marca 2006 do stycznia 2023 roku Grzegorz Aleksander Zubrzycki był zatrudniony w PTE Allianz Polska.

Legimi wprowadziło 28 grudnia 2022 roku podwyżki ceny abonamentów – o 21% do 39,99 zł za miesiąc za najtańszy pakiet bez limitu, dający dostęp do ebooków z umową na 12 miesięcy oraz o 11% do 49,99 zł za pakiet umożliwiający korzystanie również z audiobooków i synchrobooków, podała spółka. Legimi podkreśla, że jest to pierwsza podwyżka od ponad 5 lat.

Urteste opracowało prototyp testu diagnostycznego na raka dróg żółciowych i złożyło wniosek do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej o udzielenie patentu na wynalazek, podała spółka. Obecnie Urteste posiada prototypy testów diagnostycznych na dziewięć nowotworów: dróg żółciowych, jajnika, trzonu macicy, nerki, jelita grubego, płuca, wątroby, trzustki i prostaty.

Starward Industries zawarł umowę z kancelarią SSW Pragmatic Solutions na doradztwo prawne w zakresie przygotowania prospektu ws. dopuszczenia i wprowadzenia akcji do obrotu na rynku regulowanym GPW, podała spółka. Spółka liczy, że dokument trafi do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na początku II kwartału br. Zmianie parkietu nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji ani oferta obecnych akcjonariuszy.

HTC Europe Co Ltd z siedzibą w Wielkiej Brytanii poinformowało, że gra “Green Hell VR” została zakwalifikowana jako jeden z pięciu tytułów promujących debiut nowych gogli HTC, i która to gra będzie dostępna na platformach sprzętowych HTC w dniu premiery nowych gogli oferowanych przez HTC, podało Incuvo. Premiera gogli i – co za tym idzie – premiera gry “Green Hell VR” na platformach sprzętowych HTC planowana jest, zgodnie z informacją przekazaną przez HTC Europe Co Ltd, na dzień 30 kwietnia 2023 r. lub około tej daty, podano także.

Liczba aktywnych kart sportowych Benefit Systems wyniosła 1 618,1 tys. szt. na koniec IV kwartału 2022 r. (w tym 1 187,3 tys. szt. w Polsce oraz 430,8 tys. szt. na rynkach zagranicznych), podała spółka. Według wcześniejszych informacji, na koniec III kw. 2022 r. liczba kart sportowych w grupie wyniosła 1 443,6 tys. szt. ( w tym 1 064,6 tys. szt. w Polsce oraz 379,1 tys. szt. na rynkach zagranicznych).Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKGHM zyskał dzisiaj ponad 8 procent. Optymizm z Chin winduje ceny na GPW
Następny artykułKryptowaluty zagrożone. Mark Cuban przestrzega przed wash tradingiem
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here