Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 9 marca 2023 r.Pure Biologics zawarła z Agencją Badań Medycznych umowę na realizację i dofinansowanie projektu PB003 PureActivator ramach konkursu na rozwój medycyny celowanej lub personalizowanej na bazie terapii komórkowych lub produktów białkowych, podała spółka. Całkowita wartość projektu wynosi 48,9 mln zł, a rekomendowana przez ABM kwota dofinansowania 32,44 mln zł. Termin realizacji projektu to lata 2022-2026.

Grupa AB widzi szanse rynkowe, które pozwalają oczekiwać, że będzie rosnąć w podobnym tempie, jak dotychczas na przestrzeni kolejnych lat, poinformował prezes Andrzej Przybyło.PGE Polska Grupa Energetyczna wyprodukowała ze źródeł odnawialnych 1 931 GWh energii w 2022 r., o 5,3% więcej niż rok wcześniej, podała spółka. Jest już w stanie pokryć energią z OZE roczne zapotrzebowanie 860 tys. gospodarstw domowych, podkreśliła PGE.

Bank Pekao zaoferuje przedsiębiorcom z sektora małych i średnich firm (MŚP) kredyt technologiczny z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) od 23 marca, podał bank. Inwestycja może uzyskać dotację z UE nawet do 70% kosztów kwalifikowanych projektu.

Janusz Palikot złożył ofertę odkupu browaru w Leżajsku od Grupy Żywiec pod warunkiem pozostawienia linii produkcyjnych i marki piwa Leżajsk, podała Manufaktura Piwa Wódki i Wina. Zaproponował także, by gmina Leżajsk dołączyła do grupy udziałowców w nowym projekcie w celu zapewnienia kontroli nad przyszłym rozwojem browaru.

Develia rozważa przeprowadzenie emisji niezabezpieczonych obligacji w ramach istniejącego programu emisji obligacji o wartości do 150 mln zł, podała spółka. Szczegółowe parametry emisji obligacji zostaną ustalone w procesie rozmów z inwestorami i budowania księgi popytu.

Nadal można składać wnioski do konkursu grantowego Neon, w ramach którego najlepsze rozwiązanie w dziedzinie ochrony przed korozją może otrzymać 8 mln zł grantu od PKN Orlen i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), podał PKN Orlen. Spotkanie informacyjne dla potencjalnych wnioskodawców odbędzie się 10 marca 2023 roku.

Skarbiec Holding odstąpił od realizacji projektu na podstawie umowy z 22 września 2021 r. zawartej z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) o dofinansowanie w ramach Programu operacyjnego inteligentny rozwój, podała spółka. Jednocześnie zamierza dalej realizować projekt, którego przedmiotem jest opracowanie systemu dystrybucji produktów finansowych Skarbiec TFI, przy wykorzystaniu OpenAI.

AVA Trade

Piotr Gamracy, który od 1 marca zasiada w fotelu prezesa Vivid Games, planuje, że spółka przedstawi wkrótce nową strategię, która odzwierciedla jego plany i “jest adekwatna do potencjału drzemiącego w zespole”, podała spółka.

Gra “Thief Simulator: Greenview Street VR”, wydana na platformę Meta (Oculus) Quest 2, osiągnęła od premiery (7 lipca ub.r.) do końca lutego br. sprzedaż w wysokości 118 940, przy 11 626 zwrotach, co daje sprzedaż netto w wysokości 107 314 egzemplarzy, podało 3R Games. Wartość sprzedaży brutto to 2,01 mln USD, a netto, przypadająca na spółkę – 1,05 mln USD (przy czym w br. – 169,49 tys. USD).

Rafako doręczyło Tauronowi Wytwarzanie dokumenty potwierdzające przedłużenie okresu obowiązywania gwarancji należytego wykonania w zakresie realizacji kontraktu na budowę bloku energetycznego o mocy 910 MW w Jaworznie, podała spółka. Jednocześnie doszło do przedłużenia do 24 marca 2023 r. okresu obowiązywania gwarancji należytego wykonania w zakresie realizacji kontraktu.

Sąd Rejonowy w Gliwicach XII Wydział Gospodarczy postanowił otworzyć postępowanie o zmianę układu Rafako oraz wyznaczyć nadzorcę sądowego, którego funkcję będzie pełnić Krzysztof Gołąb, podała spółka. Zapowiadając wniosek o zmianę i przedstawiając jej zasady w lutym, Rafako wskazywało, że przyczyną i podstawą złożenia wniosku jest zaistnienie, w ocenie zarządu, przesłanki zmiany układu, “a więc zmniejszenie dochodu z przedsiębiorstwa emitenta, które to zmniejszenie w ocenie zarządu emitenta ma charakter trwały”.

Cognor Holding podjął uchwałę w sprawie emisji obligacji imiennych serii A, zamiennych na akcje zwykłe na okaziciela emisji nr 13, o łącznej wartości nominalnej 100 mln zł o wartości nominalnej 1000 zł każda obligacja, podała spółka.

Grupa AB odnotowała 98,97 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półroczu roku obrotowego 2022/2023 (sierpień-grudzień 2022) wobec 90,29 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Pepees odnotował 9,87 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. (wobec 2,4 mln zł straty rok wcześniej), przy 254,95 mln zł przychodów ze sprzedaży (wobec 222,09 mln zł rok wcześniej), podała spółka, prezentując wstępne dane.

KI Chemistry – spółka z grupy Kulczyk Investments, do której należy ponad 51% akcji Ciechu – ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 25 747 857 akcji Ciechu, stanowiących 48,86% kapitału zakładowego, po cenie 48 zł za akcję, podał KI Chemistry. Zamiarem spółki jest wycofanie akcji Ciechu z obrotu giełdowego.

Polenergia miała 54,3 mln zł skorygowanego skonsolidowanego zysku netto w IV kw. br. (wzrost o 15,9 mln zł r/r) i 162 mln zł zysku w tym ujęciu w 2022 r. (spadek o 25,2 mln zł r/r), podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane.

Miraculum szacuje przychody ze sprzedaży netto na poziomie 5,9 mln zł w lutym br., co stanowi wzrost o 114% w stosunku do lutego 2022 roku, podała spółka. Narastająco, w okresie styczeń-luty spółka szacuje przychody ze sprzedaży netto na poziomie 9,83 mln zł, co stanowi wzrost o 40% r/r.

(ISBnews)

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułSukcesja – korzystne opodatkowanie, dofinansowania, bezpieczeństwo biznesu
Następny artykułGPW w cieniu konferencji NBP. Perspektywa obniżek stóp procentowych oddala się
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.