Naga Markets

GPW sesja z dzwonkiemBloober Team zawarł aneks do umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) na dofinansowanie projektu dotyczącego aktywności spółki na rynkach zagranicznych, zmieniający maksymalną wartość dofinansowania na 272 775 zł, podała spółka. Po zmianie wartość całkowita projektu  w ramach POIR wynosi 363 700 zł. W kwietniu ub.r., przy podpisaniu umowy, maksymalną wartość dofinansowania ustalono na 315 825 zł, a całkowitą wartość projektu na 421 100 zł.

Rada nadzorcza Nestmedic ustaliła cenę emisyjną akcji serii O emitowanych na podstawie uchwały nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z 25 listopada br. na 1,5 zł za sztukę, podała spółka. NWZ wydało zgodę na podwyższenie kapitału w drodze emisji do 3 mln akcji serii O. Nestmedic podał w komunikacie, że środki uzyskane z emisji akcji serii O, zgodnie z założeniami wskazanymi w uchwale NWZ i w związku z większym niż zakładano zapotrzebowaniem rynkowym na produkt Pregnabit Pro, zostaną przeznaczone na zakup komponentów do produkcji urządzeń oraz obsługę procesu sprzedaży.Strony negocjacji prowadzonych w związku z zamiarem nabycia przez Unimot 100% udziałów Olavionu ustaliły nowy termin wyłączności na ich prowadzenie i zawarcie w ich wyniku warunkowej umowy przedwstępnej sprzedaży do 14 stycznia 2023 r., podał Unimot. Dotychczas strony zakładały możliwość zakończenia negocjacji i zawarcia umowy do 9 grudnia 2022 r.

Adatex podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu przygotowania do przeniesienia notowań jej akcji z alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect na rynek regulowany prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka.

Biomed-Lublin zdecydował o podwyższeniu kapitału zakładowego o 500 tys. zł w drodze emisji 5 mln akcji serii U, podała spółka. Cenę emisyjną ustalono na 5,3 zł za sztukę. Emisja została przeprowadzona z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Rada nadzorcza Alumetalu zatwierdziła zwiększenie wydatków inwestycyjnych na rozbudowę wydziału automatycznego przetwarzania surowców złomowych w Nowej Soli przez spółkę zależną Alumetal Poland o 8,7 mln zł netto do 99,7 mln zł, podała spółka. Jednocześnie zdecydowano o zmniejszeniu wartości inwestycji w zakład w Gorzycach – o 3 mln zł do 9,5 mln zł.

Morele.net, z portfela MCI Capital, przewidują pozyskanie w 2023 r. do 4 wyspecjalizowanych podmiotów e-commerce lub marek cyfrowych z obrotami nie mniejszymi niż 40 mln zł rocznie, poinformował ISBtech prezes Morele.net Michał Pawlik. Planuje dokapitalizowanie spółki, a obecni udziałowcy potwierdzają zainteresowanie wzięciem udziału w takim procesie.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) zawarła z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę kredytową o wartości 2 mld zł na inwestycje w segmencie dystrybucji, podała spółka.  Inwestycje przewidziane są do realizacji w latach 2022-2025.

AVA Trade

CD Projekt Red zaprezentował nowy zwiastun “Widma Wolności” – nadchodzącego dodatku do gry “Cyberpunk 2077”, w trakcie gali The Game Awards 2022, podała spółka.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) podjął uchwałę w sprawie zawieszenia i wycofania z obrotu na głównym rynku GPW 46 471 897 zdematerializowanych akcji spółki, podał Atlas.

Echo Investment w ramach ustanowionego we współpracy z Ipopema Securities programu emisji obligacji do kwoty 500 mln zł wyemitowało 18 tys. sztuk obligacji serii 1I/2022 o łącznej wartości nominalnej 180 mln zł, które objęli inwestorzy kwalifikowani, podała spółka. Pieniądze pozyskane z emisji obligacji Echo Investment planuje wykorzystać na wykup istniejących obligacji zapadających w 2024 roku, a w konsekwencji na dalsze finansowanie rozwoju biznesu.

Grupa Modne Zakupy zawarła list intencyjny z ABO Securities dotyczący emisji obligacji zamiennych o wartości do 20 mln zł, podała spółka. Środki pozyskane z tytułu emisji obligacji zamiennych na akcje mają być wykorzystywane na ogólne cele korporacyjne.

MedApp zawarł mowę dystrybucyjną z Livartix z siedzibą w Bukareszcie (Rumunia), podała spółka. Umowa dotyczy dystrybucji produktu CarnaLife Holo (oprogramowania/software’u) oraz sprzętu niezbędnego do korzystania z oprogramowania (hardware’u) na terytorium Rumunii. Umowa została zawarta na okres 3 lat i 6 miesięcy. Wartość umowy może wynieść prawie 600 tys. euro.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Solar Company w listopadzie br. wyniosły 12,3 mln zł, w tym salony własne (sprzedaż w salonach własnych grupy, w tym w outletach oraz zaewidencjonowana w sklepach franczyzy depozytowej) 11,5 mln zł. W listopadzie ub.r. było to odpowiednio: 11,1 mln zł i 10,3 mln zł.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Marcin Prokop o kryptowalutach. Chiny powiększają rezerwy złota
Następny artykułBitcoin czeka na jedną dobrą informację i może ruszać, twierdzi Arthur Hayes
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here