Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 9 czerwiec 2021 r.Akcjonariusze Asseco Business Solutions (Asseco BS) zdecydowali podczas walnego zgromadzenia o przeznaczeniu – zgodnie z rekomendacją zarządu – 66,84 mln zł z zysku netto za 2020 rok na wypłatę dywidendy, tj. 2 zł na akcję, podała spółka.

Akcjonariusze R22 zdecydowali podczas walnego zgromadzenia o przeznaczeniu 12,05 mln zł z zysku netto za rok obrotowy 2019/2020 na dywidendę dla akcjonariuszy, tj. 0,85 zł na akcję, podała spółka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mostostal Warszawa zawarł z Synthos Dwory 7 z siedzibą w Oświęcimiu umowę na realizację zadania pn. “Dostawa, montaż i uruchomienie kotła odzysknicowego oraz montaż turbozespołu gazowego” za 315,01 mln zł brutto, podała spółka.

Akcjonariusze Quercus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (Quercus TFI) zdecydowali o przeznaczeniu zysku netto za 2020 rok wysokości 17,93 mln zł w całości na kapitał rezerwowy, który posłuży nabywaniu akcji własnych spółki, wynika z podjętych uchwał.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na dokonanie koncentracji poprzez przejęcie przez Cellnex Poland kontroli nad Polkomtel Infrastruktura, poinformował regulator.

Zarząd Agory podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych działalności internetowej grupy, podała spółka, ujawniając opóźnioną informację poufną. Agora poinformowała też o połączeniu segmentu Prasa z pionem Gazeta.pl w jeden obszar biznesowy. \

Echo Investment wprowadziło do oferty 100 mieszkań w metrażach od 25 do 121 m2 w ramach I etapu osiedla Wieża Jeżyce w Poznaniu, podała spółka.

Grupa Unimot podpisała list intencyjny z Grupą Pieprzyk – nowym członkiem stowarzyszenia Avia International w Polsce, podał Unimot. List zakłada zainicjowanie rozmów, mających na celu wypracowanie obszarów i modelu współpracy polskich operatorów sieci Avia. Dzięki rozszerzeniu grona członków stowarzyszenia, sieć stacji paliw, funkcjonujących pod marką Avia w Polsce, wzrośnie do ponad 140.

invest

Pepco Group może wejść w skład indeksu największych spółek WIG20 w marcu przyszłego roku i stać się 15. co do wielkości spółką w tym indeksie, ocenia zarządzający funduszami w Skarbiec TFI Michał Stalmach.

Indeks szerokiego rynku WIG może w tym roku osiągnąć nowy rekord wszechczasów, w okolicach 70 tys. pkt, uważa zarządzający funduszami w Skarbiec TFI Michał Stalmach. Podkreśla, że jeszcze w styczniu stawiał na osiągnięcie w tym roku 65 tys. pkt (wobec 57 tys. na koniec 2020 r.).

All In! Games aktywnie pracuje nad pozyskaniem ok 7-8 projektów wydawniczych, ale obecnie to gra “Chernobylite” jest jej głównym projektem, poinformował prezes Piotr Żygadło.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) udzieli Sierra Gorda SCM – spółce w 55% zależnej od KGHM Polska Miedź – kredytu odnawialnego z limitem do kwoty 700 mln USD, podał bank.

Resi4Rent otwiera swój siódmy budynek, podała spółka. Do 301 nowych lokali w Gdańsku wprowadzają się już pierwsi klienci. To kolejny krok w stronę realizacji celu firmy, jakim jest zbudowanie oferty 10 tys. mieszkań do 2025 roku.

Samito zakończyło emisję akcji w formule crowdinvestingu prezentowanego na platformie CrowdConnect.pl, z której pozyskało od inwestorów 2,1 mln zł, podała spółka. Środki zostaną przeznaczone na rozwój oraz marketing narzędzi Samito.

Data premiery pełnej wersji gry “Accident” na platformie Steam została ustalona na 22 lipca, podał Duality. Natomiast premiera dodatku pt. “Amerykan Dream” do gry “BarnFinders” ukaże się  22 czerwca 2021 r., dodano.

Develia wprowadziła do sprzedaży 48 mieszkań o metrażach od 42 do 89 m2, które powstaną w III etapie osiedla Przy Alejach w Gdańsku, podała spółka. Budowa ma zakończyć się w IV kwartale 2022 roku.

Oferta akcji Netsu – producenta i dystrybutora pomp – na kwotę 2 mln zł, promowana na Crowdway, ruszy w czwartek 10 czerwca, podała spółka.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę w sprawie wycofania z obrotu na głównym rynku akcji spółki Talanx z dniem 11 czerwca, podała spółka.

T-Mobile Polska podpisał dwuletnią umowę z firmą Respect Energy na dostawę energii z odnawialnych źródeł energii (OZE), podał operator. Dostawy rozpoczną się od 1 stycznia 2022 r.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) wprowadzi w życie planowaną podwyżkę płac o 3,4% od 1 lipca, niezależnie od sprzeciwu trzech organizacji związkowych, które domagają się większych podwyżek, poinformowała prezes Barbara Piontek.

Łączny wolumen sprzedaży gry “Sniper Ghost Warrior Contracts 2” (SGWC 2) w wersji na platformy Xbox wzrósł w ciągu dwóch dni od dnia premiery (z wyłączeniem pre-orderów) o ok. 177% w stosunku do wyników sprzedaży “Sniper Ghost Warrior Contracts 1” (SGWC 1) w 2019 r. w analogicznym okresie po premierze, podało CI Games.

SFD rozpoczyna dziś ofertę publiczną do 1 854 000 akcji serii G o wartości nominalnej 0,1 zł bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna nowych akcji została ustalona na 6 zł za sztukę, podała spółka.

Allegro rozpoczęło budowę sieci automatów paczkowych zasilanych zieloną energią, poinformowała spółka. W Poznaniu i Warszawie stanęły cztery pierwsze urządzenia, a do końca tego roku ma ich być łącznie 1500 w różnych lokalizacjach, dodano.

Prairie Mining Limited złożyła pozew w postępowaniu arbitrażowym z tytułu dwustronnej umowy inwestycyjnej Australia-Polska (BIT), w którym domaga się odszkodowania w wysokości 806 mln GBP, tj. równowartości 1,5 mld AUD lub 4,2 mld zł, podała spółka.

Ferro otrzymało od Małopolskiego Urzędu Skarbowego w Krakowie zwrot podatku CIT za 2012 r. w kwocie 34,54 mln zł wraz z odsetkami po uchyleniu wcześniejszej decyzji w sprawie określenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za 2012 r., podała spółka.

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) powołała Lechosława Rojewskiego na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych, podała spółka.

Erbud w związku z realizacją skupu akcji własnych nabędzie 160 tys. akcji na okaziciela spółki po jednolitej cenie 125 zł za jedną akcję własną, tj. za łączną cenę 20 mln zł.

Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała dotychczasowego wiceprezesa Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko prezesa zarządu na bieżącą wspólną kadencję i do czasu uzyskania zgody regulatora powierzyła mu kierowanie pracami zarządu, podał bank. RN powołała także Marcina Eckerta na stanowisko wiceprezesa.

Helios, spółka zależna Agory, podpisała umowę pożyczki preferencyjnej w wysokości 5,03 mln zł z Polskim Funduszem Rozwoju w ramach Programu Rządowego- Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm. Helios może wystąpić z wnioskiem o wypłatę kwoty pożyczki do 30 czerwca 2021 r. Ostateczny termin spłaty pożyczki to 31 grudnia 2023 r. Pożyczka może zostać wykorzystana na finansowanie bieżącej działalności Helios.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte przez Grupę Wojas w maju 2021 roku wyniosły 29,42 mln zł i były wyższe o 55,5% w skali roku, podał Wojas. W okresie styczeń-kwiecień 2021 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 96,12 mln zł i była wyższa o 19,7% r/r, podano. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w maju br. wyniosły 17,74 mln zł i były wyższe o 58,5 % r/r, zaś narastająco, w okresie styczeń – maj 2021 sięgnęły 51,88 mln zł i były niższe o 3,6% w skali roku.

Sescom otrzymał od FIXFM Sp. z o.o. – swojej spółki w 100% zależnej – plan przekształcenia FIXFM w spółkę akcyjną. Celem zmiany formy prawnej FIXFM jest zamiar pozyskania finansowania zewnętrznego do końca 2021 r. poprzez emisję kolejnej serii akcji, podał Sescom. Środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój technologiczny, w tym kontynuację prac nad oprogramowaniem FIX APP, poszerzenie zespołu pracującego nad komercjalizacją usługi oraz rozbudowę sieci serwisowej. FIXFM jest odpowiedzialna w Grupie Sescom za rozwój i komercjalizację usług serwisu technicznego dla nowych segmentów rynku tj. klientów indywidualnych i małych firm. W tym celu spółka rozwija autorską aplikację typu market place – FIX APP.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd kurs | rekomendacje gpw | orlen kurs | kurs korony islandzkiej | akcje 11bit | akcje polenergia | akcje orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here