Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 8 sierpnia 2022 r.Sprzedaż zrealizowana przez spółki dystrybucyjne grupy kapitałowej Inter Cars zwiększyła się o 16,2% r/r do 1 219,9 mln zł w lipcu 2022 r., podała spółka.

Elektrotim zawarł ze Skarbem Państwa – Ministerstwem Obrony Narodowej – Rejonowym Zarządem Infrastruktury we Wrocławiu umowę na modernizację dowiązania energetycznego kompleksu wojskowego JW w Opolu, podała spółka. Wartość umowy to 15,74 mln zł brutto.Polenergia i Modus Energy złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, podał Urząd.

EMBIO Diagnostics – spółka z Grupy Asbis – rozpoczyna globalną komercjalizację swojego sfinalizowanego właśnie produktu B.EL.D., który dzięki wykorzystaniu biosensorów, szybko i trafnie diagnozuje bezpieczeństwo żywności, jakość powietrza i wody oraz innych zanieczyszczeń środowiskowych, podał Asbis. Urządzenie może być też stosowane do szybkiego wykrywania i diagnostyki SARS-CoV-2.

Bowim odnotował 100,81 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I półroczu 2022 r. według szacunkowych danych, co co stanowi spadek o 9,68 mln zł r/r, podała spółka.

Ice Code Games jest “bardzo zadowolone” z premiery gry “Hard West 2” i ocenia, że ciągły napływ nowych recenzji w sklepach wskazuje, iż pozytywna tendencja utrzyma się na dłużej, a sprzedaż gry w długiej perspektywie będzie wysoka, poinformował prezes Paweł Wilk.

Boryszew, po zapoznaniu się z wynikiem kontroli Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, dotyczącej rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług w oddziale Boryszew ERG w Sochaczewie za okres od grudnia 2015 roku do marca 2016 roku, postanowił o utworzeniu rezerwy na ryzyko podatkowe wraz z odsetkami związane z w/w postępowaniem, w łącznej kwocie ok. 30,3 mln zł, podała spółka.

PKO Bank Polski udzieli kredytu w wysokości 24 mln euro na nową linię produkcyjną w należących do MA Polska zakładach Stellantis, a Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) obejmie gwarancją spłaty 80% wartości tego zobowiązania, podała KUKE.

XTB

Alior Bank dołączył do grona dostawców tożsamości w ramach usługi mojeID dostarczanej przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR), podał bank.

Big Cheese Studio podpisał z Microsoftem umowę licencyjną, dzięki której gra “Cooking Simulator” pojawi się w usłudze Xbox Game Pass, podała spółka.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Auto Partner wyniosły 246,63 mln zł w lipcu 2022 r., co oznacza wzrost o 19,27% r/r, podała spółka.

Cloud Technologies złożył w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt w związku z planem przejścia na główny rynek GPW, podała spółka. Procesowi przejścia nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji.

Synektik powziął informację o złożeniu oferty o wartości 13,42 mln zł netto w przetargu na system da Vinci pomiędzy BFF MEDFinance, a Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy, podała spółka. W ramach oferty jedynym podwykonawcą jest Synektik.

Miraculum odnotowało 0,27 mln zł straty netto w II kw. 2022 r. (wobec 1,79 mln zł straty rok wcześniej) i 0,54 mln zł zysku EBITDA (wobec 0,79 mln zł straty rok wcześniej), przy 10,3 mln zł przychodów (wobec 5,6 mln zł przychodów rok wcześniej, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Przychody Grupy AmRest wyniosły 606 mln euro w II kw. 2022 r., co oznacza wzrost o 30,4% r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Spółka E003B7 – spółka w 100% kontrolowana przez Rafako – zawarła z Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT) – spółką zależną od Taurona, umowę na prace eksploatacyjne oraz koordynacyjne w odniesieniu do bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III, podało Rafako. Wartość umowy to 7,5 mln zł netto.

Fitch Ratings umieścił Viability Rating (VR) BNP Paribas Bank Polska (bbb-) na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (Rating Watch Negative), podał bank.

Szacunkowy skonsolidowany wynik netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej Grupy Asseco Poland za I półrocze 2022 r. wynosi 248 mln zł, w tym 140 mln zł to wynik za sam II kwartał 2022 r., podała spółka.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt notowanie | aktualne kursy walut w czasie rzeczywistym | kurs euro nbp | lotos akcje | mercator forum parkiet | eurocash akcje wykres | kernel kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here