Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 8 lutego 2023 r.Unimot miał 3 564 mln zł skonsolidowanych przychodów od klientów zewnętrznych, 236,4 mln zł EBITDA i 222,1 mln zł skorygowanej EBITDA w IV kw. 2022 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane. Rok wcześniej wskazane wartości wyniosły odpowiednio 2 815 mln zł; 35,7 mln zł i 13,1 mln zł.

Vivid Games szacuje wstępnie, że przychody ze sprzedaży za styczeń 2023 roku spodziewane są na poziomie 1,9 mln zł. Wynik brutto na poziomie -0,12 mln zł, wynik netto na poziomie -0,12 mln zł. EBITDA wyniosła 0,2 mln zł, podała spółka.Stalexport Autostrady miał 79,28 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 90,56 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach 413,89 mln zł wobec 360,16 mln zł rok wcześniej, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła porozumienie z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi, zgodnie z którym od 1 stycznia br. fundusz płac dla pracowników zostanie zwiększony o 15,4% i wzrośnie o ok. 580 mln zł, podało JSW.

Rada Nadzorcza Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) powołała Emila Ślązaka na stanowisko wiceprezesa i powierzyła mu kierowanie pracami zarządu, podał bank.

Akcjonariusze CI Games zdecydowali o przekształceniu spółki w spółkę europejską (SE), podano w uchwałach walnego zgromadzenia.

PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen wprowadziła ofertę, która pozwoli m.in. małym i średnim przedsiębiorstwom skorzystać z gwarancji stałej ceny gazu ziemnego, podała spółka. Proponowana w ramach oferty cena jest obecnie niższa o 33% od ceny bazowej, wynikającej z cennika dla klientów biznesowych i wynosi 525 zł za megawatogodzinę.

TFI PZU podpisało umowę na zarządzanie funduszem nieruchomości mieszkaniowych dla Vienna Life TU na Życie, podało towarzystwo.

AVA Trade

Mabion uzyskał od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) status leku sierocego (ODD) dla leku MabionCD20 we wskazaniu autoimmunologicznej anemii hemolitycznej (AIHA), podała spółka. Status ODD jest przyznawany lekom mającym zapobiegać oraz leczyć choroby rzadkie, zapewnia spółkom biotechnologicznym szereg zachęt wspierających rozwój diagnostyki i terapii, podkreślono.

Bank Handlowy nie zamierza zrezygnować z udzielania kredytów hipotecznych o zmiennej stopie, poinformowała prezes Elżbieta Czetwertyńska. Bank chce w tym roku przygotować ofertę produktów opartych na wskaźniku WIRON.

Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia – spółka zależna Bumechu – zawarło umowę sprzedaży węgla energetycznego z kontrahentem krajowym, podał Bumech. Szacowana maksymalna wartość umowy wynosi 216 mln zł netto. Dostawy węgla będą realizowane w 2023 roku, w oparciu o miesięczne harmonogramy dostaw, z wykorzystaniem transportu kolejowego oraz samochodowego na warunkach FCA kopalnia Silesia w Czechowicach-Dziedzicach.

Wynik odsetkowy Banku Handlowego może być w 2023 roku nieco wyższy niż w ubiegłym roku, oceniła wiceprezes banku Natalia Bożek.

Bank Handlowy nie planuje w tym roku emisji długu w związku z wymogami MREL, poinformowała wiceprezes banku Natalia Bożek.

Bank Handlowy ustabilizował koszty ryzyka i nie spodziewa się ich znaczącego wzrostu w 2023 r, oceniła wiceprezes banku Natalia Bożek.

Bank Pekao wprowadził do oferty 6-miesięczną Lokatę Inwestującą oprocentowaną w wysokości 9%, w której co miesiąc część środków z lokaty jest przekazywana na fundusz inwestycyjny, podał bank.

Asbis otworzył w Johannesburgu (RPA) nowe centrum dystrybucyjne, które będzie obsługiwało klientów z RPA oraz z sąsiednich krajów, podała spółka. Jak zapowiedział wiceprezes Costas Tziamalis, Asbis chce zwiększać powierzchnię magazynową w tym kraju w miarę rozwoju działalności w Afryce.

PKO Bank Polski wprowadził do oferty kredyt dla rolników w wysokości do 300 tys. zł bez zabezpieczeń oraz konto bez żadnych opłat, poinformował ISBnews wiceprezes kierujący pracami zarządu Paweł Gruza.

Gra “House Flipper – Pets DLC” w wersji na konsole, która miała premierę 2 lutego br., sprzedała się w ciągu 72 godzin w liczbie 2 300 sztuk na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro oraz 3 200 sztuk na Xbox One i Xbox One S, podał Frozen Way, który wykonał port gry. Przychody brutto (przed odliczeniem prowizji platform cyfrowej dystrybucji gier, podatków, zwrotów itp.) ze sprzedaży przekroczyły 100 tys. USD, a koszt produkcji nie przekroczył 200 tys. zł, z czego łączny koszt poniesiony przez spółkę na grę w wersji na konsole nie przekroczył 150 tys. zł. Tym samym nastąpił pełny zwrot łącznych kosztów produkcji, podsumowano.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła wnioski Hub.Tech i jego spółki zależnej Inventionbio o zawieszenie postępowań w sprawie zatwierdzenia prospektów emisyjnych, podał Hub.Tech.

Urząd Patentowy Japonii udzielił Milton Essex patentu na wynalazek “Aparat do multimodalnego obrazowania i analizy parametrów biofizycznych skórnego odczynu alergicznego podczas skórnych testów alergicznych punktowych i płatkowych oraz sposób hybrydowego multispektralnego obrazowania odczynów alergicznych w przebiegu skórnych testów punktowych i płatkowych”, podała spółka.

Bank Handlowy odnotował 479 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2022 r., co oznacza ponad 3-krotny wzrost r/r, podał bank, prezentując wstępne wyniki.

Creotech Instruments pomyślnie zakończył bezpośrednie negocjacje z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) w sprawie ustalenia warunków projektu obejmującego kolejne fazy opracowania i produkcji kluczowego podzespołu instrumentu pomiarowego dla misji kosmicznej Comet Interceptor. Wartość kontraktu opiewa na prawie 1,8 mln euro, podała spółka. Pozyskany kontrakt związany z produkcją systemu lotnego jest największym kontraktem wynegocjowanym dotychczas przez spółkę z Europejską Agencją Kosmiczną.

Rada nadzorcza Polenergii podjęła uchwałę o odwołaniu 8 lutego br. członka zarządu Jarosława Bogacza, podała spółka. Przyczyna odwołania Jarosława Bogacza z funkcji członka zarządu nie została wskazana.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułFED przyjmuje bardziej restrykcyjny ton komentarzy
Następny artykułBlok po 22 – 8 lutego 2023: EUR/USD, Ropa Brent
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.