Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 8 grudnia 2022 r.Action zaprosił do składania ofert sprzedaży łącznie nie więcej niż 300 000 akcji własnych po cenie 15,3 zł za sztukę, podała spółka

Jeżeli pojawią się szanse w obszarze przejęć, PKO Bank Polski będzie do nich aktywnie podchodzić, jednak ewentualne transakcje nie mogą nadwyrężać jego pozycji kapitałowej, zapowiedział wiceprezes banku kierujący pracami zarządu Paweł Gruza podczas prezentacji strategii banku na lata 2023-2025.





Budimex zawarł ze Skarbem Państwa – Ministrem Obrony Narodowej, w imieniu i na rzecz którego działa “Zakład Organizacji ‎Traktatu Północnoatlantyckiego” umowę na wykonanie robót w ramach rozbudowy ‎kompleksu wojskowego w Siedlcach za 294,62 mln netto, podała spółka. ‎ Termin zakończenia robót to 18 stycznia 2027 r. ‎

Polska Grupa Energetyczna (PGE) rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 100 MW w gminie Grębów k. Tarnobrzega, podała spółka. W 2024 r. PV Jeziórko osiągnie docelową moc 153 MW.

PKO Bank Polski utrzyma swoją politykę dywidendową; może też prowadzić skup akcji, zapowiedział wiceprezes Bartosz Drabiokowski podczas telekonferencji poświęconej prezentacji strategii banku na lata 2023-2025.

PKO Bank Polski ocenia, że spełnienie wymogów MREL będzie oznaczało dla banku koszt ok. 2 mld euro w horyzoncie strategii na lata 2023-2025, szacuje wiceprezes Bartosz Drabikowski.

PKO Bank Polski (PKO BP) otworzy oddział w Rumunii w 2023 roku, zapowiedział wiceprezes Marcin Eckert.

BeeIN podpisał z Leapton Energy umowę ramową na przyszły rok, na zakup paneli fotowoltaicznych Leapton Solar za ponad 100 mln zł, podała spółka.

Bossa

Kwota 3 358 724,11 zł dodatkowej składki na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców ponad wartość utworzonej przez Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) rezerwy w wysokości 25 mln zł, obciąży wynik w IV kwartale 2022 r., podał bank.

Główną ambicją Grupy Amica w obszarze środowiskowym jest redukcja śladu węglowego: do 2040 roku firma chce osiągnąć neutralność klimatyczną w zakresach, na które ma bezpośrednio wpływ i które kontroluje w procesach produkcyjnych, zakłada opublikowana dziś Strategia Zrównoważonego Rozwoju spółki.

Azimut Exploration Inc. podpisał z KGHM International – spółką zależną KGHM Polska Miedź – umowę opcji joint venture dla swojego obszaru miedziowo-złotonośnego Kukamas w regionie Eeyou Istchee James Bay w Quebecu (Kanada), podał Azimut.

PKO Bank Polski planuje pierwszą emisję zielonych obligacji własnych, podał bank w strategii na lata 2023-2025. Bank podkreśla, że chce być liderem transformacji ESG w sektorze bankowym.

PKO Bank Polski zakłada w nowej strategii na lata 2023-2025 utrzymanie pozycji lidera w akwizycji i pozyskiwanie 750 tys. klientów rocznie, podał bank.

PKO Bank Polski zakłada w strategii na lata 2023-2025 docelowo ROE powyżej 12% w 2025 roku, wskaźnik C/I na poziomie poniżej 45%, koszty ryzyka ma się utrzymywać w przedziale 0,7-0,9%, podał bank.

ING Bank Śląski zawiesi od 17 grudnia br. sprzedaż kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem do połowy przyszłego roku, kiedy planuje wprowadzić oprocentowanie zmienne oparte o indeks WIRON (Warsaw Interest Rate Overnight), podał bank. W tym czasie bank będzie oferował kredyty hipoteczne tylko z oprocentowaniem okresowo stałym.

Synektik widzi szanse na istotny wzrost wyników finansowych w roku obrotowym 2022/2023 (tj. od października br.), m.in. dzięki oczekiwanej większej sprzedaży systemów Da Vinci, wynika ze słów wiceprezesa Dariusza Koreckiego. Ta ostatnia jest projektowana na 12-14 systemów w Polsce, Czechach i na Słowacji wobec łącznie 5 zainstalowanych w roku obr. 2021/2022.

Generalna Dyrekcja ‎Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Oddział w Białymstoku odstąpiła od umowy zawartej z ‎Budimeksem (wraz późniejszymi z aneksami) dla zadania: “Projekt i budowa ‎drogi S19 na odcinku od węzła Białystok Zachód (bez węzła) do węzła Białystok Księżyno (z węzłem)”, podała spółka.

Zarząd Synektika chce wypłacić dywidendę za rok obrotowy 2021/2022 i może być ona wyższa niż w poprzednich latach, wynika ze słów wiceprezesa Dariusza Koreckiego.

Liczba przyczep i naczep pow. 3,5 t Wieltonu zarejestrowanych w listopadzie 2022 r. wyniosła 413 pojazdów, co oznacza spadek o 6% r/r, podał Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) na podstawie wstępnych danych Centralnej Ewidencji Pojazdów.

PKO VC (należący do PKO TFI) i holenderskie Eneco Ventures zainwestowały 2,5 mln euro w estoński startup Fusebox, podał fundusz. To pierwsza inwestycja PKO VC w zagraniczny startup.

Ryvu Therapeutics nie zamierza zwiększać liczby akcji w trakcie rozpoczynającej się dziś oferty do 4,76 mln walorów, ale jeśli do końca 2024 r. uzna za potrzebną kolejną emisję, chciałoby ją przeprowadzić przy wyższej niż obecnie wycenie akcji, poinformował współzałożyciel, największy akcjonariusz i prezes Ryvu Therapeutics Paweł Przewięźlikowski. Zgodnie z upoważnieniem walnego zgromadzenia, oprócz obecnej oferty, Ryvu może jeszcze wyemitować do ok. 3,7 mln akcji.

Vivid Games miał 0,59 mln zł straty netto w listopadzie 2022 r. przy przychodach 2,09 mln zł, podała spółka. Prowadzi działania które poprawią jej zyskowność w najbliższych miesiącach.

Akcje Photon Energy Group są od dzisiaj notowane na platformie XETRA, wiodącej niemieckiej platformie transakcyjnej dla spółek notowanych na giełdzie, dostarczanej przez Deutsche Börse, podała spółka. Animatorem rynku będzie BankM AG.

Oferta publiczna do 4 764 674 nowych akcji serii J Ryvu Therapeutics rozpoczyna się dziś od zapisów na akcje dla inwestorów indywidualnych oraz budowy księgi popytu dla inwestorów instytucjonalnych, które będą prowadzone w dniach 8-15 grudnia, podano w prospekcie emisyjnym. Cena maksymalna akcji oferowanych została ustalona na poziomie 65 zł za akcję. Spółka planuje pozyskać z oferty do 272 mln zł, które zostaną przeznaczone głównie na rozwój projektów klinicznych oraz fazy wczesnej.

Sieć stacji paliw Moya powiększyła się o placówki w miejscowości Targowisko (woj. małopolskie), Krzywanicach (woj. mazowieckie), na trasie Warszawa-Bydgoszcz (DK 10) oraz Wypychów (woj. łódzkie). Łącznie sieć Moya liczy 394 stacje.

(ISBnews)

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCzy w przyszłym roku w Polsce może się zmienić ustawodawstwo dotyczące kryptowalut?
Następny artykułW listopadzie przybyło aż 229,9 tys. rachunków maklerskich r/r. BM mBank nadal zdecydowanym liderem!
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.