Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 8 czerwiec 2021 r.Akcjonariusze Global Cosmed Group – spółki w 100% zależnej od Global Cosmed – zdecydowali o przeznaczeniu 6,97 mln zł na dywidendę dla jedynego akcjonariusza, podał Global Coasmed.

Sprzedaż zrealizowana przez spółki dystrybucyjne grupy kapitałowej Inter Cars zwiększyła się o 37% r/r do 978 mln zł w maju 2021 r., podała spółka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcjonariusze Mo-Bruku zdecydowali o przeznaczeniu 70,78 mln zł z zysku netto za 2020 r. na dywidendę, tj. o wypłacie 20,15 zł na akcję, podała spółka.

Agencja Fitch Ratings przyznała Globe Trade Center rating na poziomie BBB- z perspektywą stabilną, a agencja Moody’s Investors Service rating Ba1 z perspektywą pozytywną, podała spółka.

OncoArendi planuje zakończenie procedury uzyskania doradztwa naukowego od Europejskiej Agencji Leków (ang. European Medicines Agency, EMA) dotyczącej cząsteczki OATD-02 w onkologii w IV kwartale 2021 r., poinformował prezes Marcin Szumowski.

Sescom liczy, że w tym roku kalendarzowym dokona dwóch akwizycji – po jednej w Wielkiej Brytanii i w Niemczech, poinformował prezes Sławomir Halbryt. Spółka w najbliższych dniach poinformuje także o powołaniu podmiotu, który będzie realizowała projekty wodorowe.

Rada nadzorcza PunkPirates powołała dotychczasowego członka zarządu ds. rozwoju Leszka Krajewskiego do pełnienia funkcji prezesa zarządu oraz powołała do składu zarządu Małgorzatę Katarzynę Grużewską powierzając jej funkcję wiceprezesa, podała spółka.

InPost umożliwił odbiór zakupów ze sklepu internetowego Lidl-Sklep.pl we wszystkich Paczkomatach, podała spółka.

invest

PKP Cargo Connect, spółka z Grupy PKP Cargo, we współpracy z Cargo Partner uruchomiła nowe połączenie operatorskie z Kątów Wrocławskich przez Małaszewicze do Xi’an, Zhengzhou, Qindao, Chongqing i Chengdu w Chinach, podało PKP Cargo.

GTC Aurora Luxembourg, spółka zależna Globe Trade Centre, zamierza przeprowadzić ofertę uprzywilejowanych niezabezpieczonych zielonych obligacji o stałym oprocentowaniu o łącznej wartości 500 mln euro, które będą gwarantowane przez GTC, podała spółka.

Dekpol Deweloper wprowadził do sprzedaży II etap Osiedla Pastelowego w gdańskich Łostowicach, podała spółka. W ramach pięciu budynków powstanie łącznie 350 mieszkań o powierzchni od 36 do 62 m2. Zakończenie realizacji planowane jest na IV kw. 2022 roku.

Unidevelopment rozpoczął sprzedaż rezerwacyjną 124 mieszkań w Osiedlu Latte na Bielanach w Warszawie, podała spółka. Inwestycja ma być gotowa na koniec 2022 r.

Grupa MOL nabyła kolejnych 92,25% udziałów w spółce OMV Słowenia w celu przejęcia 120 stacji benzynowych i operacji hurtowych w tym kraju, podała spółka. Transakcja ta wymaga zgody odpowiednich urzędów.

THC SICAV-RAIF, działający w zakresie subfunduszu Fund 3, ogłosił wezwanie w związku z planowanym nabyciem do 23,92 mln akcji Radpolu, odpowiadających do 62,53% kapitału, podał podmiot pośredniczący. Cena nabycia to 3 zł za jedną akcję.

Izostal zawarł umowę częściową z Gaz-Systemem na wyprodukowanie, sprzedaż i dostawę izolowanych zewnętrznie i malowanych wewnętrznie rur stalowych DN1000 dla zadania inwestycyjnego realizowanego przez Gaz-System – gazociągu Gustorzyn – Wronów o długości około 75 km, podała spółka. Wartość umowy częściowej wynosi 169,7 mln zł netto, co stanowi 208,7 mln zł brutto.

Render Cube rozpoczął ofertą publiczną łącznie do 136 900 akcji w trybie subskrypcji i sprzedaży skierowanej do inwestorów obejmujących i nabywających akcje za minimum 100 tys. euro, podała spółka. Cena jednej akcji zostanie ustalona w drodze budowy księgi popytu, która potrwa od dziś do 23 czerwca 2021 r. i wyniesie między 150 a 200 zł.

Biuro Maklerskie Alior Banku uruchomiło darmową aplikację Alior 4 Trader Demo, która prezentuje system transakcyjny dla inwestorów w wersji próbnej – demo, podał Alior Bank.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Auto Partner wyniosły 199,55 mln zł w maju 2021 r., co oznacza wzrost o 50,2% r/r, podała spółka.

TenderHut zawarł ze wspólnikami spółki Evertop warunkową umowę, na mocy której nabędzie 100% udziałów w spółce, podał TenderHut. Strony uzgodniły, iż w ramach płatności za udziały, TenderHut wyemituje 60 000 akcji nowej serii, które aktualni udziałowcy obejmą zgodnie z posiadanymi proporcjami w udziałach Evertop.

Orange Polska przedłużył umowę roamingu krajowego z Play, podał Orange. Umowa ta zapewni min. 300 mln zł przychodów do 2025 r., podkreślono.

Akcjonariusze Centrum Medycznego Enel-Med zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję do 4 713 380 akcji serii E, tj. do 20% kapitału zakładowego, bez prawa poboru, podała spółka.

Roman Szwed złożył rezygnację z funkcji prezesa Atende w wyniku przygotowanego przez niego planu sukcesji zarządzania firmą, podała spółka. Roman Szwed zamierza zrezygnować z pełnienia funkcji w zarządzie nie później niż do końca czerwca 2021 r.

W ramach przeprowadzonej subskrypcji prywatnej przydzielono 829 766 akcji serii J spółki Medinice po cenie emisyjnej wynoszącej 30 zł, podała spółka. Wartość przeprowadzonej subskrypcji wyniosła 24,89 mln zł.

Akcjonariusze PKO Banku Polskiego zdecydowali o pozostawieniu zysku niepodzielonym, wynika z uchwał podjętych na walnym.

Scope Fluidics rozpoczyna walidację systemu BacterOMIC w drugim zewnętrznym laboratorium przy wykorzystaniu próbek klinicznych. Testy kliniczne w pierwszym laboratorium trwają od kwietnia br. Spółka zamierza przeprowadzić testy łącznie w trzech ośrodkach, z czego w co najmniej dwóch zewnętrznych. Zakończenie badań przedrejestracyjnych przewidziane jest na III kwartał 2021 r. z zastrzeżeniem, że sytuacja związana z pandemią Covid-19 będzie stabilna i nie wpłynie na funkcjonowanie placówek, w których przeprowadzane będą testy.

Biuro Maklerskie Alior Banku uruchomiło nowe narzędzie dla osób zainteresowanych inwestycjami – darmową aplikację Alior 4 Trader Demo, która prezentuje system transakcyjny dla inwestorów w wersji próbnej – demo. Klienci mają możliwość przetestowania handlu na rynku walutowym, kontraktów różnic kursowych na towary i indeksy oraz rynku spot, 24 godziny na dobę przez 5 dni w tygodniu. Udostępnienie platformy inwestycyjnej w wersji demo to jeden z etapów wdrożenia nowego systemu transakcyjnego. Już niebawem, inwestorzy będą mogli skorzystać z rozwiązania w wersji LIVE. Celem wersji demonstracyjnej jest edukacja i bezpieczne wprowadzanie ich w świat inwestycji oraz przetestowanie nowego narzędzia.

LPP, jako pierwsza polska firma, rozpoczęła współpracę z Canopy – organizacją, której celem jest rozwijanie wśród przedsiębiorców praktyk biznesowych na rzecz zrównoważonego korzystania z zasobów leśnych na świecie, poprzez wdrażanie zmian w sferze zakupów papieru, opakowań i tkanin z masy celulozowej. “Będziemy towarzyszyć naszym dostawcom w wypracowywaniu rozwiązań, które pozwolą uniknąć wykorzystywania w produkcji materiałów pochodzących ze źródeł zagrażających lasom i związanym z nimi ekosystemom – zarówno w kwestii opakowań, jak i tkanin – wymagając, by te były pozyskiwane z miejsc zarządzanych w sposób odpowiedzialny” – powiedziała dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju i zakupów LPP  Dorota Jankowska–Tomków.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc prognoza | ciech akcje | notowania amrest | ten square games kurs | akcje allegro | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here