Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 7 październik 2021 r.PKN Orlen nie planuje ograniczenia produkcji nawozów przez Anwil ze względu na wysokie ceny gazu ziemnego, zapowiedział prezes Daniel Obajtek.

Spółka zależna Echo Investment (tj. Projekt Beethovena – Projekt Echo-122 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowo-akcyjna) zawarła umowę sprzedaży nieruchomości wchodzącej w skład kompleksu biurowego (I etap) pod nazwą Moje Miejsce położonego w Warszawie, w dzielnicy Mokotów, przy ul. J. P. Dziekońskiego 1, podało Echo Investment. Echo Investment sprzedaje biurowiec za 47,3 mln euro inwestorowi instytucjonalnemu działającemu na rynku nieruchomości.Columbus Energy zawarł umowę przedwstępną nabycia udziałów w 4 spółkach realizujących projekty farm fotowoltaicznych oraz nabycia 3 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy wszystkich projektów wynoszącej 345 MW, podała spółka.

Spółka Zanam Vostok – zarejestrowana w Federacji Rosyjskiej spółka-córka KGHM Zanam z grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź – złożyła najlepszą ofertę na dostawę specjalistycznych maszyn górniczych dla rosyjskiego kombinatu PAO Gaiski GOK (Uralski Kombinat Górniczo-Hutniczy), podała grupa.

Huuuge Inc. poinformował o awansie trzech członków kadry zarządzającej: Jon Bellamy awansował na stanowisko wiceprezesa wykonawczego ds. strategii i inwestycji, Wojciech Wronowski na stanowisko wiceprezesa wykonawczego ds. produktu i działalności operacyjnej, a Amir Kwiat na stanowisko starszego wiceprezesa ds. marketingu, podała spółka.

PKN Orlen planuje docelowo rozbudować sieć stacji paliw na Litwie do 60-80 placówek w 2030 roku, poinformował prezes Daniel Obajtek.

Zonifero – spółka z grupy TenderHut – jeszcze w tym miesiącu planuje przeprowadzenie emisji akcji w formule crowdinvestingu, a w II połowie 2022 roku zamierza zadebiutować na rynku NewConnect, podała spółka.

LPP podpisało umowę z Figene Energia na dostawę prze okres 10 lat zielonej energii do większości budynków biurowych firmy na terenie Polski oraz Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim od 1 stycznia 2023 r., podała spółka Szacowany wolumen energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb firmy w tym okresie wynosi 358 tys. MWh.

invest

Comarch uruchamia platformę internetową Apfino do obsługi procesów finansowych firm, podała spółka. Serwis integruje w jednym miejscu dostęp do produktów kilku partnerów zewnętrznych i na początek daje przedsiębiorcom możliwość zlecania wykonania świadczeń z zakresu faktoringu i windykacji.

Feardemic – spółka-córka Bloober Team i wydawca gier z gatunku horror – poszerza swoje portfolio wydawnicze, aby trafić do większej grupy odbiorców, poinformował CEO Scott Millard. Spółka opublikowała reveal trailer gry „Cosmic” oraz podpisała umowę z Unfold Games na wydanie niezapowiedzianego jeszcze tytułu.

Minutor Energia przyjęła nową strategię rozwoju, której podstawą jest rozwój projektów z zakresu bilansowania, magazynowania oraz dewelopowania farm PV, podała spółka.

Choć wrzesień przyniósł na warszawskiej giełdzie spadki (o 0,8% w przypadku indeksu WIG), to istnieje szereg czynników dających nadzieję na powrót wzrostów, uważa zarządzający funduszami w Skarbiec TFI Michał Stalmach. Według niego, są to zarówno kwestie wycen i wyników spółek, napływów środków do funduszy, wysokie obroty, jak i wezwanie na akcje Cyfrowego Polsatu, które może „uwolnić” u krajowych inwestorów instytucjonalnych kwotę równą ok. 1/5 miesięcznych obrotów na GPW.

Serinus utworzył nową spółkę zależną, która będzie się zajmować obrotem gazem pod firmą Serinus Energy Romania Trading S.r.l., podała spółka. Początkowo nowy podmiot będzie zajmować się sprzedażą gazu wydobywanego w Rumunii przez Serinus, który nie jest objęty umową z Vitol.

Value FIZ z wydzielonym Subfunduszem 1 zarządzanym przez AgioFunds TFI zakończył proces przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) na akcje Mo-Bruk, z ustaleniem ceny sprzedaży na 330 zł za sztukę, podała spółka. Łączna liczba akcji objętych sprzedażą w wyniku procesu ABB wyniesie 650 tys., stanowiących w zaokrągleniu 18,5% kapitału zakładowego i 15,42% głosów na walnym zgromadzeniu, podał Mo-Bruk.

Vigo System miało 16,65 mln zł przychodów w III kw. 2021 r. wobec 12,89 mln zł rok wcześniej, podała spółka.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Work Service zmieniło jej statut, wprowadzając nowe brzmienie firmy spółki: Gi Group Poland Spółka Akcyjna, podano.

CountMe – właściciel platformy LESS_ – rozpoczął proces negocjacyjny i podpisał list intencyjny z giełdową spółką Groclin, podały firmy. W ich efekcie wspólnicy LESS_ planują nabyć znaczący pakiet akcji Groclinu. W przypadku pomyślnego zakończenia negocjacji LESS SA już za kilka miesięcy miałaby stać się spółką notowaną na GPW, podkreślono.

Łączna wielkość produkcji w zakładach należących do grupy kapitałowej poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex S.A. we wrześniu 2021 roku wyniosła 25 290 m3, podała spółka.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stalprodukt kurs | kernel akcje notowania | benefit kurs | giełda pkp cargo | kurs biomed lublin | indeks dow jones | dolar australijski euro |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here