Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 7 marca 2023 r.DB Energy oraz wszyscy członkowie zarządu, będący głównymi akcjonariuszami spółki (prezes Krzysztof Piontek oraz wiceprezesi Piotr Danielski i Dominik Brach) podpisali z Domem Maklerskim Navigator umowy ograniczające zbywalność akcji (umowy lock-up), podała spółka.

Frozen Way  wyznaczył premierę dodatku do gry “House Flipper” pt. “House Flipper – Farm DLC” (wersja PC) na platformie Steam na 13 kwietnia, podała spółka. Cena gry na platformie Steam została ustalona na 14,99 USD.11 bit studios zapowiedziało testy gry “Frostpunk 2”, które odbędą się w dniach 1-2 kwietnia w biurze spółki w Warszawie, podała spółka na Twitterze.

Atrem podpisał umowę z Enea Operator o wartości 14,18 mln zł netto na przebudowę stacji WN/SN Chociwel, podała spółka.

Bloober Team może jeszcze w I półroczu br. zaprezentować nowy wewnętrzny label, realizujący w kooperacji z zewnętrznymi partnerami nie-corowe projekty, poinformował ISBtech prezes Piotr Babieno.

Wartość netto sprzedaży gastronomicznej zrealizowanej przez lokale działające pod markami należącymi do Grupy Sfinks, z wyłączeniem sieci Piwiarnia, za luty 2023 r. wyniosła 14,48 mln zł (wzrost o 22,8% r/r) i była realizowana przez 77 lokali (wobec 82 lokali rok wcześniej), podała spółka. Na porównywalnej sieci lokali wzrost sprzedaży gastronomicznej w lutym osiągnął 25,3% r/r, zaś narastająco od początku roku wyniósł on 28,8%.

Unimot sfinalizował zakup 90% udziałów w spółce Olavion, działającej w branży transportu kolejowego, od dwóch osób fizycznych, w tym wspólnika większościowego, podała spółka. Wartość transakcji wyniosła 24,2 mln zł.

PKN Orlen zarządzał największą w Polsce siecią 1 919 stacji paliw na koniec lutego 2023 r. (-1 w porównaniu do danych na koniec stycznia); na drugim miejscu uplasował się koncern bp z 577 stacjami (+2 m/m), a na trzecim – MOL z 497 stacjami (bz m/m), wynika z danych zebranych przez ISBnews. Łącznie sześciu największych operatorów w Polsce, do których należą także Shell, Moya i Circle K, zarządzało siecią 4 248 stacji.

AVA Trade

Bloober Team będzie realizował dwa projekty jednocześnie, poinformował prezes Piotr Babieno

Światowa premiera gry “Front Mission 2: Remake” na konsolę Nintendo Switch została ustalona na 12 czerwca br., podał Forever Entertainment. Cena gry została ustalona na 34,99 euro/USD. Gra jest drugą częścią trylogii “Front Mission” wydawanej przez spółkę w formie remake’u na bazie IP Square Enix Japan.

LeaderMed B.V. (spółka zależna Mercator Medical, podmiot nabywający) nabył ogółem 221,15 tys. akcji Mercator Medical w odpowiedzi na zaproszenie do składania ofert sprzedaży akcji. Nabycie nastąpiło po cenie 48 zł za jedną akcję. Nabyte akcje stanowią 2,08% kapitału zakładowego i zapewniają 1,61% ogólnej liczby głosów, podał Mercator Medical

Bloober Team nie wyklucza wypłaty dywidendy, ale priorytetem będą potencjalne przejęcia lub finansowanie dodatkowych projektów, poinformował prezes Piotr Babieno.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) nie wyklucza współpracy z zewnętrznymi partnerami przy budowie morskich elektrowni wiatrowych na Morzu Bałtyckim, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.

Bloober Team wybrał doradców i liczy na sprawny proces technicznego przejścia na rynek główny GPW z NewConnect bez emisji akcji w tym roku, poinformował prezes Piotr Babieno. Nie wyklucza jednak, że w przyszłości może pojawić się partner strategiczny, który mógłby przejąć spółkę, ale pod warunkiem zachowania rozwoju jej własnej wizji.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) i ZE PAK liczą na zawarcie w ciągu kilku miesięcy ostatecznej umowy inwestycyjnej z Korea Hydro & Nuclear Power Co. (KHNP), wynika z wypowiedzi prezesa PGE Wojciecha Dąbrowskiego. PGE i ZE PAK zawarły dziś porozumienie wstępne dotyczące utworzenia wspólnej spółki celowej do projektu budowy elektrowni jądrowej na bazie koreańskiej technologii APR1400.

Bloober Team nie wyklucza przejęć w branży gamingowej, poinformował prezes Piotr Babieno.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) zawarła z ZE PAK porozumienie wstępne dotyczące utworzenia wspólnej spółki celowej do projektu budowy elektrowni jądrowej na bazie koreańskiej technologii APR1400, podały spółki.

Wartość aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (Skarbiec TFI) wyniosła 5,001 mld zł według stanu na dzień wyceny 28 lutego 2023 r., podało Towarzystwo. Miesiąc wcześniej wartość aktywów wynosiła 4,99 mld zł.

DB Energy podpisało umowę z Schumacher Packaging o szacowanej wartości 13,54 mln zł, podała spółka. Inwestycja w formule generalnego wykonawstwa zakłada budowę kotłowni gazowej. Przewidywany termin realizacji umowy określony został na 30 tygodni od dnia przekazania placu budowy zaplanowanego na I kwartał 2023 roku.

Bloober Team – deweloper gier specjalizujący się dotychczas w horrorze psychologicznym – ogłosił podczas Games Invest Forum strategię na najbliższe lata, która zakłada, że do 2027 r. spółka zostanie światowym liderem horroru. Spółka przedstawiła roadmapę przyszłych działań, zapowiedziała utworzeniu oddziału w Warszawie i Los Angeles, a także przejście na główny rynek GPW w 2023 r.

Benefit Systems planuje ok. 110 mln zł nakładów na rozwój organiczny w 2023 r., podała spółka. Z prezentacji wynika też, że Benefit oczekuje poprawy rentowności EBIT w ujęciu r/r, a ze słów członka zarządu Bartosza Józefiaka – że podtrzymuje chęć rekomendowania wypłaty dywidendy na poziomie istotnie wyższym niż 60% zysku netto za poprzedni rok.

ML System odnotował ok. 0,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2022 r. (wobec 1,7 mln zł zysku w 2021 r.), przy ok. 281,7 mln zł przychodów ze sprzedaży (wobec 188,8 mln zł rok wcześniej), podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane. Skonsolidowany wynik EBITDA to ok. 36,5 mln zł wobec 24,3 mln zł w 2021 r.

Szacunkowa liczba aktywnych kart sportowych Benefit Systems w marcu 2023 wyniosła 1 769,1 tys. szt. (w tym 1 306,9 tys. szt. w segmencie Polska oraz 462,2 tys. szt. w segmencie Zagranica), podała spółka. Benefit chce dodać w 2023 r. od 180 do 200 tys. kart sportowych w Polsce oraz 100 tys. na rynkach zagranicznych.

Stalexport Autostrady odnotował 79,28 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 90,56 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Cloud Technologies ogłosiła zaproszenie do składania ofert sprzedaży akcji – chce skupić do 205 069 akcji (do 4,1% wszystkich akcji spółki), a proponowana cena za jedną akcję to 48 zł, podała spółka.

Rada nadzorcza Captor Therapeutics zatwierdziła plany strategiczne spółki na lata 2023-2025. Wynika z nich, że koszty operacyjne w tym czasie osiągną łączną kwotę ok. 79,4 mln USD (352,1 mln zł), z czego do 39,6 mln USD (175,6 mln zł) ma zostać pokryte z finansowania kapitałowego, podała spółka. Zarząd planuje zabezpieczyć środki na realizację przyjętych planów strategicznych poprzez emisję (w ramach kapitału docelowego) do 1 222 467 akcji.

GreenX Metals Limited zakończył budowę księgi popytu, uzyskując zapisy na 12,4 mln nowych akcji zwykłych w cenie 31 pensów (0,55 AUD) za akcję, co daje łączne wpływy brutto w wysokości ok. 3,9 mln GBP (ok. 6,8 mln AUD) od nowych oraz obecnych inwestorów z Wielkiej Brytanii i innych państw europejskich, podała spółka.

Benefit Systems odnotował 136 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w IV kw. 2022 r. (wzrost o 45% r/r) przy 562,9 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 49% r/r), podała spółka, prezentując wstępne dane.

Vercom ustanowił politykę dywidendową, która zakłada wypłatę dywidendy w wysokości nie niższej niż 50% skonsolidowanego zysku netto, oraz planuje zarekomendować dywidendę za 2022 r. w wysokości ok. 80% zysku, podała spółka.

Vercom odnotował 55,07 mln zł skorygowanego skonsolidowanego zysku EBITDA w 2022 r. i 115,73 mln zł zysku brutto na sprzedaży przy 260,32 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2022 r., podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Czeska spółka zależna Synektik podpisała umowę na sprzedaż, dostawę i instalacje systemu chirurgii robotycznej da Vinci dla Szpitala Nowej Generacji Bory w Bratysławie na Słowacji, podała spółka. Wartość umowy została przez obie strony zastrzeżona. Synektik ujawnił jedynie, że jej wartość przekracza 7% wartości kapitałów własnych grupy kapitałowej.

(ISBnews)

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułGiełdy wyraźnie w dół. Wszystkie oczy skierowane na Powella
Następny artykułRafał Zaorski znów ostrzega przed Tetherem. „Dziwna zmienność, też na Bitcoinie”
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.