Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 7 lutego 2023 r.PKN Orlen w skonsolidowanym raporcie za 4 kwartały 2022 roku przewiduje ujęcie zdarzenia księgowego o charakterze jednorazowym – tymczasowego zysku z tytułu okazyjnego nabycia PGNiG, co będzie oznaczało wzrost wyniku EBITDA o 8,1 mld zł na poziomie skonsolidowanym i 7,9 mld zł na poziomie jednostkowym w IV kw., podała spółka.

Rafako, Mostostal Warszawa i spółka zależna Rafako E003B7 (łącznie: wykonawca) zawarły z Tauron Wytwarzanie porozumienie (w ramach mediacji) i aneks (poza mediacjami) do kontraktu na budowę bloku energetycznego o mocy 910 MW, podało Rafako. W porozumieniu strony zadeklarowały zamiar dalszego prowadzenia mediacji z intencją polubownego uregulowania roszczeń objętych wezwaniem od Tauron Wytwarzanie, łącznie z potwierdzeniem możliwości zminimalizowania kwot wzajemnych roszczeń, jak również oświadczyły, że widzą realną możliwość zawarcia ugody do dnia 8 marca br.Klabater ustalił datę premiery gry “Iris and the Giant” na 2 marca br., podała spółka. Tytuł ukaże się na platformach PlayStation 5 i 4, a także Xbox X|S i Xbox One. Klabater jest odpowiedzialny za przygotowanie adaptacji na konsole i wydanie gry. Jest to jeden z pięciu tytułów, które spółka pozyskała od Goblinz Publishing – francuskiego wydawcy i producenta gier. Iris and the Giant to tytuł łączący gatunki karcianki, RPG i roguelike. Back-katalog Klabatera składa się już z ponad 25 gier.

Dom Development ustanowił program emisji obligacji o łącznej wartości do 400 mln zł i zawarł z mBankiem umowę emisyjną w związku z programem, podała spółka. Obligacje emitowane w ramach programu będą zwykłymi, niezabezpieczonymi obligacjami na okaziciela i będą posiadały termin zapadalności do 60 miesięcy.

Oferta Atrem o wartości 14,18 mln zł netto na przebudowę stacji WN/SN Chociwel została wybrana w postępowaniu przetargowym ogłoszonym przez Enea Operator, podała spółka.

CCC spodziewa się dobrego roku 2023 dla całej grupy z trudnymi wyzwaniami I półrocza, w którym najtrudniejszą częścią będzie I kwartał, zapowiedział prezes Marcin Czyczerski.

Podtrzymujemy plan IPO spółki Modivo w 2022 lub 2023 r., ale aktualnie otoczenie, sentyment nie jest optymalny dla możliwej realizacji IPO, poinformował dyrektor zarządzający ds. finansów w Grupie CCC Finansów Łukasz Stelmach

Polska Grupa Energetyczna (PGE) złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad PKPE Holding (dzięki czemu nabędzie pośrednio 100% akcji w PKP Energetyka), podał Urząd.

AVA Trade

Grupa Modivo może i powinna rosnąć szybciej i bardziej rentownie niż rynek w tym roku, ocenia prezes CCC Marcin Czyczerski.

Grupa Unimot rozbudowała park maszynowy linii produkcyjnej polskich modułów fotowoltaicznych znajdującej się w fabryce PZL Sędziszów do 45 MW z początkowych 15 MW, podała spółka. Grupa nie wyklucza także dalszej rozbudowy linii produkcyjnej. Grupa Unimot sprzedaje panele pod marką AVIA Solar, ale kieruje swoją ofertę również do firm, które chcą wyprodukować panele fotowoltaiczne pod własnymi markami.

Grupa CCC planuje 10-20 nowych otwarć sklepów marki CCC w 2023 r., zapowiedział prezes Marcin Czyczerski.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Auto Partner wyniosły 265,6 mln zł w styczniu br., co oznacza wzrost o 34,12% w skali roku, podała spółka, prezentując szacunkowe dane. Jednostkowe przychody wyniosły w minionym miesiącu 265,28 mln zł wobec 197,61 mln zł rok wcześniej.

Biomed Lublin zawarł umowę z firmą farmaceutyczną Anisapharm na rejestrację, dostawę i dystrybucję produktów leczniczych Onko BCG w Rumunii, podała spółka. Łączna minimalna wartość zamówień w pierwszych 5 latach obowiązywania umowy ma wynieść 5,25 mln euro (ok. 24,78 mln zł).

Elektrociepłownia Będzin (EC Będzin) przedstawiła zmianę warunków emisji obligacji serii A w ramach planu restrukturyzacji zobowiązań, podała spółka. Spółka oczekuje na odpowiedź ze strony obligatariuszy odnośnie propozycji do końca lutego br

CCC odnotowało 86 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w IV kw. roku obrotowego 2022 (listopad 2022 – styczeń 2023) wobec 97 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka, prezentujące wstępne szacunkowe dane. Skorygowana EBITDA wyniosła odpowiednio: 47 mln zł wobec 47 mln zł rok wcześniej.

Protektor dokonał rewizji podejścia strategicznego i przyjętych w strategii grupy kapitałowej Protektor 2020-2023 założeń dla spółki i grupy, podała spółka. Strategia 2020-2023 została opracowana i przyjęta w pierwszej połowie 2020 roku, który był rokiem wyjątkowej niepewności i niestabilności na rynku – zarówno polskim, jak i światowym, podkreślono.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWIG20 zakończył dzisiejszą sesję blisko punktu odniesienia. Cisza przed burzą?
Następny artykułKursy walut 07.02.2023 r. Funt najsilniejszy we wtorek, dolar zyskuje czwartą sesję z rzędu
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.