Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 7 grudnia 2022 r.Oferta konsorcjum z udziałem Gliwickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego (GPBP) – spółki zależnej Mostostalu Zabrze (partner konsorcjum) oraz Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów (lider konsorcjum) została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu miasta Gliwice na budowę sieci wod-kan. z retencją wód na terenie Gliwickiego Obszaru Gospodarczego (GOG), podał Mostostal Zabrze. Wartość złożonej oferty wynosi 104,9 mln zł netto (129 mln zł brutto), z czego zakres przynależny GPBP wynosi 47,2 mln zł netto (58 mln zł brutto). Planowany termin zakończenia realizacji prac to 36 miesięcy od zawarcia umowy.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Ryvu Therapeutics sporządzony w związku z ofertą publiczną do 4 764 674 nowych akcji zwykłych na okaziciela serii J o wartości nominalnej 0,4 zł każda oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii J spółki, podała Komisja.Przedsprzedaż imprez turystycznych Rainbow Tours z oferty sezonu  “Lato 2023” (wycieczki realizowane w miesiącach: kwiecień – październik 2023 roku) od momentu rozpoczęcia przedsprzedaży do 30 listopada wyniosła 85 551 osób objętych rezerwacjami, co oznacza wzrost o około 21% r/r, podała spółka.

Onde zawarło znaczącą umowę o wartości ok. 44 mln zł netto na roboty budowlane przy budowie zespołu elektrowni wiatrowych dla  Wind Farm Łada położonych w województwie lubelskim, o łącznej ilości 10 turbin wiatrowych, podano. Termin realizacji kontraktu wynosi 20 miesięcy.

JR Holding podpisał umowy z Fluence, jej założycielami oraz innymi inwestorami w sprawie inwestycji równowartości 1 mln euro w spółkę posiadającą technologię budowy laserów femtosekundowych, podano w komunikacie.

Mercor obecnie nie widzi w swojej sprzedaży spadków świadczących o pogorszeniu się koniunktury w budownictwie, choć liczy się z tym, że takie mogą wystąpić w przyszłości, poinformował wiceprezes, dyrektor finansowy Jakub Lipiński. Na najbliższe miesiące spółka widzi jednak dobre perspektywy dzięki portfelowi zamówień zapełnionemu na ok. dwa kwartały.

Cloud Technologies zadebiutuje na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w  poniedziałek, 12 grudnia, podała spółka. Przeniesieniu notowańz NewConnect nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

SFD rozpoczęło sprzedaż swoich produktów w Austrii, za pośrednictwem własnej platformy sprzedażowej, podała spółka. Jest to kolejny, po Czechach, Słowacji, Węgrzech oraz Rumunii rynek zagraniczny, na którym będzie prowadzić sprzedaż i marketing w formule wypracowanej i sprawdzonej na rynku polskim. Sprzedaż w Austrii odbywać się będzie bezpośrednio z magazynu w Opolu.

AVA Trade

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Auto Partner wyniosły 260,21 mln zł w listopadzie 2022 r., co oznacza wzrost o 29,6% r/r, podała spółka.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydował o wycofaniu akcji InteliWISE z obrotu na rynku NewConnect od 9 grudnia, podała spółka.

Medicalgorithmics przyjął strategię sprzedażową na rynku USA, która ma na celu zabezpieczenie i przyspieszenie długoterminowego wzrostu w tym kraju oraz zwiększenie udziałów w rynku. Obok dystrybucji pełnego zakresu usług, czyli dostępu do platformy PocketECG z najnowszą algorytmiką i dostawą urządzeń, oferowane będzie udzielanie podmiotom zewnętrznym licencji na korzystanie z oprogramowania, w tym algorytmiki opracowanej przez spółkę, także w modelu bez wyłączności, podała spółka.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) odmówił zatwierdzenia zmiany taryfy dla energii elektrycznej dla odbiorców z grup taryfowych G (tj. dla gospodarstw domowych) ustalonej przez przedsiębiorstwa: Tauron Sprzedaż, Enea i Energa Obrót, podał Urząd.

AmRest, poprzez swoje spółki zależne AmRest Sp. z o.o. i AmRest Acquisition Limited, zawarł umowę sprzedaży udziałów z Almira OOO celem sprzedaży swojego biznesu restauracyjnego KFC w Rosji, podał AmRest. Spółka oczekuje, że otrzyma w rezultacie transakcji co najmniej 100 mln euro.

Synektik Czech Republic, spółka zależna Synektik, podpisała ze szpitalem Nemocnice Pardubického kraje umowę dotyczącą dostawy systemu robotycznego do chirurgii małoinwazyjnej da Vinci do szpitala, instalacji systemu i szkolenia personelu wraz z opieką serwisową w ramach gwarancji, a także pogwarancyjnej opieki serwisowej na okres 8 lat, podał Synektik. Łączna wartość umów wynosi netto 85 929 000 CZK. Realizacja dostawy systemu da Vinci nastąpi w terminie do 8 tygodni od złożenia wniosku o dostawę przez szpital.

Anwim, właściciel i operator sieci stacji paliw Moya, podpisał długofalową umowę o współpracy z Politechniką Łódzką, podała spółka. Umowa zakłada prowadzenie wspólnych projektów oraz prac badawczo-rozwojowych, w szczególności w obszarach ekoinnowacyjności. Potencjalne obszary współpracy obejmują m.in. organizację staży dla studentów oraz pracowników naukowych, stworzenie dedykowanych kierunków kształcenia specjalistów, którzy znajdą zatrudnienie w Grupie Anwim, prowadzenie zajęć praktycznych przez pracowników firmy czy wsparcie przy uzyskaniu środków na prowadzenie działań badawczych.

Rada nadzorcza Medicalgorithmics powołała Przemysława Tadlę do pełnienia funkcji członka zarządu na okres 3-letniej kadencji, podała spółka. Przemysław Tadla posiada 23-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w dużych, międzynarodowych koncernach działających w branży elektronicznej, motoryzacyjnej, certyfikacji wyrobów oraz branży medycznej. W zarządzie będzie odpowiedzialny za obszar technologii, jako chief technology officer (CTO).


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 7 grudnia 2022: EUR/USD, Ropa Brent
Następny artykułIle kosztuje euro 08.12.2022? Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w czwartek
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here