Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 7 czerwiec 2021 r.Marcin Eckert złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) ze skutkiem na chwilę złożenia rezygnacji, podała spółka.

Moonlit zawarł umowę licencyjną z Marcinem Ciepierskim oraz Wojciechem Bułhakiem współtworzącymi pracownię modelarską w ramach prowadzonej spółki cywilnej pod nazwą Arma Hobby, podała spółka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rada nadzorcza PKP Cargo wyraziła zgodę na zawarcie umów z Forespo Poland, dotyczących nabycia nieruchomości i ruchomości po byłej Fabryce Wagonów Gniewczyna, podała spółka. PKP Cargo podkreśla, że dzisiejsza decyzja rady to pierwszy krok do wznowienia produkcji wagonów w tym zakładzie. Łączna ostateczna cena sprzedaży nieruchomości i ruchomości objętych umową wynosi prawie 7,4 mln euro brutto.

Utrzymujące się od kilku miesięcy wysokie ceny miedzi są niezwykle korzystne dla KGHM Polska Miedź, poinformował prezes Marcin Chludziński.

Bardzo trudne międzynarodowe, postpandemiczne otoczenie biznesowe spowodowało przesunięcie prac nad aktualizacją strategii KGHM Polska Miedź, ale spółka liczy, że będzie mogła zaprezentować dokument w III kwartale tego roku, poinformował prezes Maciej Chludziński.

JHM Development, spółka zależna Mirbudu, podpisał umowę z WAMA Construction na budowę dwóch budynków wielorodzinnych w Żyrardowie za 38,04 mln zł netto, podał Mirbud.

Unimot miał 511,08 mln zł jednostkowych przychodów netto w maju 2021 r., co oznacza wzrost o 48% r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Baked Games zakłada debiut na NewConnect na koniec II kw. lub początek III kwartału bieżącego roku, poinformował ISBtech prezes Przemysław Bieniek.

invest

Akcjonariusze KGHM Polska Miedź zdecydowali podczas walnego zgromadzenia o przeznaczeniu 300 mln zł na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1,5 zł na akcję. Decyzja jest zgodna z rekomendacją zarządu.

Giełdowy Indeks Produkcji wzrósł w maju o 6,46% m/m do poziomu 1 065,92 punktów, tj. do poziomu, na którym po raz ostatni znajdował się w marcu 2018 roku, podała firma DSR.

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zadebiutował nowy fundusz typu ETF na indeks WIGtechTR, podała GPW.

Ferro przedstawi efekty prac nad aktualizacją strategii w I kw. 2022 r., poinformował prezes Wojciech Gątkiewicz.

Spółka Król Dopalaczy Film rozpoczęła emisję crowdfundingową z której chce pozyskać od inwestorów społecznościowych 2,85 mln zł, czyli połowę kosztów realizacji projektu filmu, podano w informacji.

Po finalizacji przejęcia Testera i Termetu, Ferro – wspólnie z doradcą – wróciło do analizy konkretnych podmiotów na konkretnych rynkach pod kątem akwizycji, poinformował prezes Wojciech Gątkiewicz.

Ferro liczy, że jeszcze w II kw. 2021 r. zamknie sprawę zwrotu spółce niesłusznej zaległości przez organ podatkowy, poinformowała wiceprezes Olga Panek.

Nakłady inwestycyjne Grupy Boryszew wyniosą “80 mln zł plus” w 2021 roku, zapowiedział CFO i wiceprezes Andrzej Juszczyński.

Wynik EBITDA Grupy Boryszew w kolejnych kwartałach 2021 roku nie powinien odbiegać od wyniku I kwartału, ocenia p.o. prezesa Wojciech Kowalczyk.

Grupa Boryszew przedstawi nową strategię na lata 2021-2026 wczesną jesienią, zapowiedział p.o. prezesa Wojciech Kowalczyk. Spółka zapowiedziała utworzenie nowej nogi biznesowej, zlokalizowanej w Polsce.

Dotychczasowy wiceprezes PKO Banku Polskiego Jan Emeryk Rościszewski ma zostać nowym prezesem banku, jak ustalili dziennikarze RMF FM.

Liczba sprzedanych pre-orderów gry “Sniper Ghost Warrior Contracts 2” (SGWC 2) wzrosła o ok. 30% w stosunku do wyników sprzedaży pre-orderów “Sniper Ghost Warrior Contracts 1” (SGWC 1) w 2019 r., podało CI Games.

Zarząd Skinwallet zdecydował o wejściu na rynek tokenizacji w oparciu o technologię blockchain (non-fungible tokens, “niezmienialne tokeny”), podała spółka. Ponadto Skinwallet planuje w II poł. 2021 r. zintensyfikować pracę nad modelem swojej platformy w sieci Web3.

Łączne przychody Grupy BoomBit z gier osiągnęły w maju rekordowe 28 mln zł (+30% m/m), podała spółka. Łączna liczba pobrań gier grupy wyniosła w maju blisko 29 mln.

Gra “Castle Flipper” w ciągu tygodnia od premiery na platformie Steam sprzedała się w łącznej liczbie ok. 16 tys. kopii, tym samym, według szacunków spółki, zwróciły się wszystkie koszty jej produkcji i marketingu, podała spółka.

Maciej Łopiński złożył rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) SA oraz członkostwa w radzie nadzorczej PZU SA ze skutkiem na chwilę złożenia rezygnacji, podał ubezpieczyciel. Złożona rezygnacja nie zawiera informacji o jej przyczynach.

Przychody ze sprzedaży netto osiągnięte przez Oponeo.pl w maju 2021 roku wyniosły 104,93 mln zł, co oznacza wzrost o 22% w skali roku, podała spółka, prezentując szacunkowe dane. Narastająco przychody za okres od stycznia maja 2021 roku ukształtowały się na poziomie 424,07 mln zł, co stanowi wzrost o 20% w skali roku.

Od dziś w ofercie GPW znajdują się trzy serie kontaktów terminowych na akcje spółki Pepco Group N.V. wygasające w czerwcu 2021 r., we wrześniu 2021 r. oraz w grudniu 2021 r. Na jeden kontrakt przypada 100 akcji. “Publiczna oferta akcji oraz debiut Grupy Pepco, który odbył się 26 maja 2021 na Głównym Rynku GPW, były bardzo udane, stąd liczymy, że przełoży się to również na popularność kontraktów futures opartych o akcje Pepco. Płynność tych instrumentów będzie wspierać aż czterech animatorów rynku” – powiedziała członek zarządu GPW Izabela Olszewska, cytowana w komunikacie.

HiProMine – producent alternatywnego białka, wytwarzanego poprzez innowacyjną, autorską technologię hodowli przemysłowej owadów, rozważający przeprowadzenie procesu podwyższenia kapitału i debiut na NewConnect – zakłada systematyczny wzrost wolumenu sprzedaży, podała spółka w komunikacie. Ten, zgodnie z szacunkami spółki, wzrośnie w bieżącym roku o ok. 300% r/r. W 2021 r. firma weszła w fazę produkcji półprzemysłowej, co powinno pozwolić jej na osiągnięcie ponad 2 mln zł przychodów. HiProMine planuje budowę nowego centrum technologicznego. Spółka bierze pod uwagę współfinansowanie inwestycji ze środków zebranych z emisji akcji i debiut na rynku NewConnect.

Akcjonariusze PKO Banku Polskiego powołali w skład rady nadzorczej Dominika Kaczmarskiego, Agnieszkę Winnik – Kalembę, Wojciecha Jasińskiego oraz Macieja Łopińskiego, podał bank. ZWZ odwołało ze składu rady nadzorczej Grażynę Ciurzyńską. Skarb Państwa, jako uprawniony akcjonariusz wyznaczył Macieja Łopińskiego na przewodniczącego, zaś Wojciecha Jasińskiego – na wiceprzewodniczącego rady nadzorczej. Wcześniej dzisiaj, Maciej Łopiński złożył rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) oraz członkostwa w radzie nadzorczej PZU.

Wstępne, szacunkowe obroty grupy Action wyniosły 176 mln zł w maju, co oznacza wzrost o 6% w skali roku, podała spółka. Wartość osiąganej przez całą Grupę marży utrzymuje się stale na wysokim poziomie szacunkowo około 8,3 %.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje cdr | akcje xtb | kurs lotosu | playway kurs | kghm notowania | akcje bitcoin | alior notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here