Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 6 marca 2023 r.Przychody z gier Grupy BoomBit wyniosły 19,45 mln zł w lutym 2023 r. co oznacza spadek o 17,4% m/m, podała spółka. Łączna liczba pobrań gier grupy wyniosła 13,3 mln.

Synektik Pharma – spółka zależna Synektika – uzyskała pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego FLT (18F) Synektik (Fluorodeoksytymidyna 18F), podał Synektik. Produkt jest przeznaczony wyłącznie do celów diagnostycznych i jest stosowany w badaniach PET (metodą pozytonowej tomografii emisyjnej, ang. Positron Emission Tomography). Służy do określania lokalizacji nowotworów złośliwych, dzięki możliwości oznaczania komórek, w których zachodzą bardzo nasilone procesy podziału.Mirbud podpisał umowę z Development Concept One DM na budowę dwóch budynków magazynowo-produkcyjno-usługowych z zapleczem socjalno-biurowym, o wiodącej funkcji zakładu produkcyjnego, przy ul. Rzecznej 6 w Warszawie, podała spółka. Wartość umowy to 17 998 961 euro netto.

Alior Bank został częścią ekosystemu FinTech Poland, którego celem jest zwiększenie konkurencyjności i internacjonalizacji polskiego rynku innowacji finansowych, podał bank.

SDS Optic zakończył I etap badań klinicznych mikrosondy inPROBE, podała spółka. Z otrzymanego od CRO Clinmark wstępnego raportu z I etapu badań klinicznych wynika, że podczas trwania badania nie zaraportowano żadnych zdarzeń niepożądanych związanych z urządzeniem inPROBE oraz z procesem prowadzonego badania klinicznego, co stanowi kliniczne potwierdzenie bezpieczeństwa opracowanej przez spółkę technologii.

SimFabric podpisał z Microsoft Corporation umowę dotyczącą współpracy przy wydaniu 6 gier z portfolio SimFabric na konsole Xbox One i Xbox Series X|S, a także na wszelkie pozostałe generacje konsol Xbox, w tym również w usługach streamingu i technologii xCloud, podała spółka.

IMC zebrało 532 tys. ton  kukurydzy z powierzchni 50,2 tys. ha, podała spółka. Ten wynik sprawia, że plony okazały się drugim wynikiem w historii spółki. Dotychczasowy rekord to 11,1 t/ha. Pomimo bardzo dobrych rezultatów, władze firmy określają te żniwa najtrudniejszymi w historii. Na komplikacje miały wpływ zarówno agresja rosyjska, jak i niesprzyjające warunki pogodowe.

PGE Energia Odnawialna – spółka z Grupy PGE – podpisała umowę na modernizację Elektrowni Wodnej Gubin, podała PGE. Do końca marca 2024 r. w obiekcie wymienione zostaną m.in. dwa hydrozespoły, a trzeci przejdzie kapitalny remont. Dzięki tej inwestycji zwiększy swoje możliwości produkcyjne o 10% – z obecnych 3 634 MWh do ok. 4000 MWh rocznie.

AVA Trade

Feardemic, z grupy Bloober Team, rozmawia o pozyskaniu nowych tytułów do portfolio, chce rozbudować dział portingu gier i “widzi punkt”, w którym może zostać rozdzielony i niezależny od jakiejkolwiek pomocy ze strony spółki matki, poinformował ISBtech prezes Scott Millard.

PKN Orlen będzie dochodził swoich roszczeń w związku ze wstrzymaniem dostaw ropy naftowej ze Wschodu rurociągiem “Przyjaźń”, powiedział w Radiu Zet prezes Daniel Obajtek.

Rada nadzorcza PGF Polska Grupa Fotowoltaiczna powołała na stanowisko prezesa zarządu Mirosława Janika, który do stycznia br. był prezesem Polenergia Fotowoltaika, podała spółka. Jednocześnie dotychczasowy prezes Wiktor Niedziela objął funkcję wiceprezesa zarzą

Rafako, PBG oraz MS Galleon zawarły aneks do umowy sprzedaży 7 665 999 akcji Rafako należących do PBG i udziałów w kapitale zakładowym Multaros Trading Company Limited, a więc pośrednio 34 800 001 akcji Rafako, podała spółka. Spółki potwierdzają wolę w zakresie kontynuacji i dalszej realizacji transakcji przewidzianej w umowie, a termin zamknięcia transakcji przedłużono do najpóźniej 30 kwietnia 2023 roku

Namsen Limited z siedzibą na Cyprze zapowiedział ogłoszenie delistingowego wezwania do zapisywania się na sprzedaż 52 057 219 akcji spółki Kernel Holding w cenie 18,5 zł za sztukę, podał podmiot pośredniczący w wezwaniu Trigon Dom Maklerski.

Kernel odnotował 206,58 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. r.obr. 2022/2023 (zakończonym 31 grudnia 2022 r.) wobec 213,01 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Cognor odnotował 577,92 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 342,77 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Modelowa marża rafineryjna Grupy PKN Orlen wyniosła 14,8 USD/b w lutym 2023 r. wobec 21,9 USD/b miesiąc wcześniej i 2,7 USD/b w lutym 2022 r., podała spółka. Modelowa marża petrochemiczna wyniosła 980 euro/t.

Oponeo.pl osiągnęło w lutym 2023 roku wstępnie 56,19 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 16% r/r. Narastająco po dwóch miesiącach przychody wyniosły 110,81 mln zł, tj. wzrosło o 8% r/r.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs EUR/USD z krótkoterminowym podbiciem. Jastrzębie pomagają euro?
Następny artykułBitcoin spadnie do 10 000 USD, uważa trader z Twittera. Czy to możliwe?
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.