Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 4 stycznia 2022 r.Bank Millennium podjął decyzję o utworzeniu w ciężar wyników IV kwartału 2022 roku, rezerw na ryzyko prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi udzielonymi przez bank, w wysokości 475 mln zł, podało Millennium. Dodatkowo, rezerwy w wysokości 26 mln zł zostały utworzone na ryzyko prawne portfela kredytów hipotecznych udzielonych przez były Euro Bank, jednakże nie będą one miały wpływu na wynik finansowy.

Forever Entertainment zawarł istotną umowę z Microids z siedzibą w Paryżu dotyczącą globalnego wydania pudełkowych wersji gry “Front Mission 1st: Remake”, podała spółka.Kruk ostatecznie przydzielił 120 tys. obligacji serii AL3 o łącznej wartości emisyjnej 120 mln zł, podała spółka. Oprocentowanie obligacji zostało ustalone na poziomie stopy WIBOR dla trzymiesięcznych depozytów międzybankowych powiększonej o 4,5 pkt proc. w skali roku.

Dom Development sprzedał 3 093 lokale netto (-24% r/r) w 2022 r., w tym 831 lokali w IV kwartale (+18% kw/kw), oraz przekazał 3 666 lokali (+10% r/r), w tym 1 068 lokali w IV kwartale, podała spółka.

PKN Orlen poda do publicznej wiadomości planowane lokalizacje modułowych reaktorów jądrowych (SMR) “na wiosnę” tego roku, poinformował prezes Daniel Obajtek.

Synergie z połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos i Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG) wyniosą co najmniej 10 mld zł, poinformował dyrektor wykonawczy ds. inwestycji kapitałowych Robert Śleszyński.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie CI Games podejmie 31 stycznia 2023 roku uchwałę w sprawie przekształcenia spółki w spółkę europejską, podano w projektach uchwał na NWZ.

International Investor Day, dedykowane inwestorom indywidualnym, instytucjonalnym oraz środowiskom przedsiębiorców odbędzie się 17 i 18 stycznia. Agencja ISBnews jest partnerem medialnym wydarzenia.

AVA Trade

Olymp – dostawca kompleksowych rozwiązań dla branży fitness – liczy na debiut na rynku NewConnect w I połowie stycznia 2023 r., podała spółka. Pod koniec grudnia GPW zatwierdziła dokument informacyjny i podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji spółkido obrotu na rynku NewConnect .

Polski Holding Obronny (PHO) przejął 100% udziałów w spółce Wsparcie Grupa Tauron (WGT), podał holding.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wojasa wyniosły 331,49 mln zł i były wyższe o 13,4% r/r w całym 2022 r., zaś w samym grudniu wyniosły 33,39 mln zł (-3,5% r/r), podała spółka. Przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 238,5 mln zł w 2022 r (+25,6% r/r), a w samym grudniu: 26,91 mln zł (+18,9% r/r).

Oferta Atrem wartości 19,55 mln zł brutto (15,9 mln zł netto) na realizację zadania “Modernizacja stacji elektroenergetycznej 110/15 kV Polanka w Czarnej Białostockiej na terenie Oddziału Białystok PGE Dystrybucja” została wybrana przez PGE Dystrybucja, podała spółka.

SimFabric rozpoczął negocjacje warunków umowy dystrybucyjnej wszystkich gier z portfolio grupy na rynki azjatyckie, w tym w szczególności na rynek chiński, podała spółka. Poinformowała też, że uruchamia przygotowywanie wszystkich gier aktualnych i przyszłych w wersji chińskiej, dostosowując je do wymogów regulatora rynku chińskiego oraz rozpatruje opcję przygotowywania zupełnie nowych gier i aplikacji przeznaczonych wyłącznie na ten rynek.

Sprzedaż netto gry “Thief Simulator: Greenview Street VR”, wydanej na platformę Meta (Oculus) Quest 2, od premiery (7 lipca 2022) do końca ub.r. wyniosła brutto 100 705 sztuk, a po uwzględnieniu zwróconych sztuk (sprzedaż netto): 90 722, podała spółka. Wartość brutto sprzedaży wyniosła 1,69 mln USD, w tym przypadająca 3R Games: 0,88 mln USD.

Atal zainaugurował program sprzedażowy pod nazwą „Czas na mieszkanie”, w którym klient uzyska gwarancje niezmienności ceny oraz czas do września br. – na sprawdzenie i pozyskanie finansowania, podała spółka.

Bloober Team dołączył do grona klientów największej agencji talentów na świecie – Creative Artists Agency (CAA), podała spółka. W ramach współpracy hollywoodzka agencja będzie reprezentować polską spółkę w kierunku rozwoju marek należących do studia “na wiele nowych pól eksploatacji”.

Łączny wolumen dostaw skroplonego gazu ziemnego LNG do terminalu w Świnoujściu wyniósł 4,4 mln ton w 2022 r., co oznacza wzrost o 57% r/r, podała Grupa Orlen. Ogółem grupa odebrała rekordową liczbę 58 ładunków LNG w ub.r.

Dino Polska otworzyło 344 nowe sklepy w 2022 r. i miało 2 156 placówek na koniec tego okresu, podała sieć.

Pracownicy elektrowni i kopalń węgla brunatnego, które wejdą do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE), mogą liczyć m.in. na jednorazowe premie w wysokości 8 tys. zł, coroczne podwyżki płac oraz gwarancje pracy do 2033 r., wynika z umowy społecznej, podpisanej w grudniu przez przedstawicieli rządu i związki zawodowe energetyków i górników, do której dotarł Business Insider Polska.

Neuca Clinical Trials INC, z siedzibą w Delaware, Stany Zjednoczone – spółka zależna od Neuki – nabyła 72,6% akcji OncoBay Clinical Inc., podała Neuca. Nabycie akcji nastąpiło w wyniku spełnienia wszystkich warunków zawieszających zawartych w warunkowej umowie kupna, o której spółka informowała 28 grudnia ub.r. Wówczas Neuca informowała o warunkowej umowie kupna 72,6% akcji OncoBay Clinical Inc. za łączną cenę 33,5 mln USD. OncoBay to wywodząca się z Florydy (Tampa) firma typu Clinical Research Organization (CRO) założona przez Moffit Cancer Center.

Kruk zawarł z podmiotami z Grupy CRIF umowę, której przedmiotem jest sprzedaż 100% akcji spółki ERIF BIG S.A. oraz 100% udziałów w spółce EBS Sp. z o.o. Przeniesienie własności nastąpi po spełnieniu warunków formalnych, nie później niż w lutym 2023 roku, podał Kruk.

XTPL otrzymał kolejne zamówienie od Yi Xin (HK) Technology Co., Ltd z siedzibą w Chinach na dostawę urządzenia Delta Printing System. Spółka dostarczy i uruchomi wskazane urządzenie w drugiej połowie 2023 r. Ostatecznym nabywcą urządzenia będzie wiodący chiński ośrodek badawczo-rozwojowy South China University of Technology w Guangzhou. Jest to piąta transakcja sprzedaży urządzenia Delta Printing System na rynek chiński.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułDawid Muszyński prognoza na 2023 rok. Czy kryptowaluty poradzą sobie z problemami?
Następny artykułSpada zainteresowanie Bitcoinem, sugeruje kluczowy wskaźnik BTC
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here