Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 4 listopada 2021 r.Zarząd ATM Grupy podjął uchwałę o rozpoczęciu procesu przeglądu wybranych opcji strategicznych w zakresie dotyczącym ewentualnej sprzedaży wszystkich posiadanych przez akcji spółki Boombit, podała spółka.

Łączne przychody Grupy BoomBit z gier wyniosły w październiku 21,69 mln zł (+3% m/m), podała spółka. Łączna liczba pobrań gier grupy wyniosła w ostatnim miesiącu 19 mln.Netia odnotowała 8,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2021 r. wobec 11,28 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Polenergia podpisała przedwstępną umowę, na podstawie której nabędzie 100% akcji Edison Energia, podała spółka. Cena nabycia akcji została wstępnie ustalona na 76,5 mln zł.

Skonsolidowany zysk netto CDRL wyniósł 13,03 mln zł w III kwartale br. wobec 4,42 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Mostostal Zabrze odnotował 3,94 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2021 r. wobec 2,9 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Menarini Group – partner Ryvu Therapeutics – otrzymał od amerykańskiego regulatora – Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) – możliwość nadania SEL24/MEN1703 statusu leku sierocego w leczeniu ostrej białaczki szpikowej, podało Ryvu.

Marvipol Development nabył od British Automotive Centrum (podmiotu powiązanego) nieruchomość wraz z prawem własności posadowionych budynków za 15 mln zł netto, podała spółka.

ING Bank Śląski liczy, że 2022 rok przyniesie silny wzrost akcji kredytowej przedsiębiorstw, poinformował prezes Brunon Bartkiewicz.

Rada nadzorcza Energi powołała Janusza Szurskiego na wiceprezesa ds. korporacyjnych od 15 listopada br., podała spółka.

Bank Pekao obserwuje odwrócenie trendu spadkowego w segmencie kredytów dla dużych klientów korporacyjnych, a także silne przyspieszenie kredytów dla sektora MSP, poinformował wiceprezes Tomasz Kubiak.

Archicom Lofty Platinum 1, spółka zależna Archicomu, podpisała z Echo Investment przedwstępną umowę zakupu prawa użytkowania wieczystego gruntu (oraz prawa własności budynków, stanowiących odrębny od gruntu przedmiot własności), położonego w Warszawie w rejonie ulic Domaniewskiej, Wołoskiej i Postępu. Łączna powierzchnia nieruchomości wynosi około 6 950 m2. Cena netto wyniesie łącznie 65,12 mln zł netto.

Asbis nie wyklucza, że ceny produktów w branży informatycznej będą coraz wyższe ze względu m.in. na rosnące ceny energii i trwające kłopoty z transportem, uważa członek rady dyrektorów Costas Tziamalis.

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) – spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) – wybudowała gazociąg liniowy, który pozwolił przyłączyć gminę Mordy w powiecie siedleckim do krajowej sieci gazowej, podała spółka.

ING Bank Śląski ocenia, że wpływ październikowej podwyżki stóp procentowych na wynik odsetkowy grupy począwszy od IV kwartału br. sięgnie ok. 140-180 mln zł. ING BSK przygotowuje się do kolejnej zmiany stóp procentowych w grudniu, poinformowali przedstawiciele banku.

Ostateczny plan inwestycyjny Grupy Lotos na 2022 rok będzie znany do końca obecnego roku. Tylko dla już zatwierdzonych inwestycji będzie to “minimum kilkaset milionów złotych”, a decyzja w sprawie części dużych projektów może zapaść w najbliższych tygodniach, poinformował ISBnews wiceprezes Grupy Lotos ds. inwestycji i innowacji Jarosław Wróbel.

Asbis nie wyklucza, że tegoroczna dywidenda będzie wyższa niż ta wypłacona w ubiegłym roku i nie rozważa obecnie przeprowadzenia buy-backu, wynika ze słów członka rady dyrektorów Costas’a Tziamalis’a.

Asbis nie wyklucza przeprowadzenia akwizycji na żadnym z rynków, na których prowadzi działalność, poinformował członek rady dyrektorów Costas Tziamalis.

ING Bank Śląski ocenia, że przyrost zysku netto na poziomie 60% zanotowanym w I-III kwartale tego roku nie jest możliwy do utrzymania ze względu na niższą bazę wyniku w ubiegłym roku, ale poziom 10% wzrostu jest realny, wynika ze słów prezesa Brunona Bartkiewicza.

Giełdowy Indeks Produkcji spadł o 2,8% m/m do poziomu 1 086,21 pkt w październiku, co przedłuża negatywną serię spadków do trzech miesięcy, podała firma DSR.

Asbis nie wyklucza przeprowadzenia akwizycji na żadnym z rynków, na których prowadzi działalność, poinformował członek rady dyrektorów Costas Tziamalis.

ING Bank Śląski nie wyklucza, że w związku z realizacją programu ugód z klientami posiadającymi kredyty hipoteczne we frankach, w IV kwartale br. zwiększy rezerwy na ryzyko związane z tymi kredytami, poinformowała wiceprezes Bożena Graczyk.

Happy Energy planuje pozyskać 4,28 mln zł z emisji w ramach crowdfundingu udziałowego i zadebiutować na NewConnect w II półroczu 2022 r., podała spółka.

Zakończyła się VI edycja Programu “Go4Poland – Wybierz Polskę!”, który Fundacja GPW kieruje do najzdolniejszych Polaków studiujących za granicą. Agencja ISBnews była patronem medialnym programu. W ramach Programu Go4Poland firmy i instytucje partnerskie prezentują swoją ofertę polskim studentom uczącym się na renomowanych zagranicznych uczelniach.

Benefit Systems zawarł z Blokada Holding AB – podmiotem zależnym od Aleksandra Wilewskiego – oraz Katarzyną Krajewską i Maciejem Krajewskim umowę, na podstawie której nabył udziały w Total Fitness, podała spółka. Cena sprzedaży udziałów wynosi nie mniej niż 75 mln zł i nie więcej niż 85 mln zł.

VRAAR planuje wejście na New Connect w II kwartale 2022 r., poinformował prezes VRAAR Jakub Kosma.

Orlen Południe – spółka z Grupy PKN Orlen – uruchomiła instalację do produkcji ekologicznego glikolu propylenowego o mocy 30 tys. ton rocznie, na terenie biorafinerii w Trzebini.

Stalprodukt odnotował szacunkowo 156,53 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2021 r. w porównaniu do 42,05 mln zł stanowiących średnią wyników z III kw. 2019 r. i III kw. 2020 r., podała spółka.

Dekpol Deweloper rozpoczął budowę osiedla Trimare w Sztutowie, podała spółka. W ramach I etapu inwestycji powstanie 9 trzykondygnacyjnych budynków. W ramach tej fazy projektu zaplanowano łącznie 189 lokali o metrażach od 28 do 49 m2. Oddanie do użytkowania gotowych lokali zaplanowano na 2023 rok.

Zarząd Kruka chce kontynuować wypłacanie dywidendy i ocenia, że jest duże prawdopodobieństwo jej wypłaty w kolejnych latach.

Bank Pekao nie obserwuje presji na koszty ryzyka i oczekuje, że w całym roku mogą kształtować się na poziomie “niskich 40 kilku punktów”, poinformował wiceprezes Tomasz Kubiak.

Bank Pekao ocenia, że wrażliwość wyniku odsetkowego na wzrost stóp procentowych wynosi ok. 15%, poinformował wiceprezes Tomasz Kubiak.

Kruk pracuje nad planem budżetowym grupy na przyszły rok, który zakłada wzrost wyników, w tym wyniku netto, poinformowali członkowie zarządu. Są przekonani, że obecny rok będzie “rekordowy i wspaniały” pod względem wyników.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) podjęła decyzję podpisania umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju NCBR na dofinansowanie projektu Polski Cyfrowy Operator Logistyczny PCOL kwotą 5,4 mln zł, podała GPW.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) rozpoczęła budowę pięciu nowych elektrowni fotowoltaicznych: po jednej w województwie lubelskim i mazowieckim oraz trzech w woj. łódzkim, poinformowała grupa. Harmonogram zakłada, że wszystkie instalacje zostaną ukończone w drugiej połowie 2022 r.

Kruk spodziewa się znaczącego przekroczenia 1 mld zł wartości inwestycji w nowe portfele w 2021 r. i ma ambicję wpisania się w oczekiwania analityków, mówiące o 1,5 mld zł inwestycji w bieżącym i przyszłym roku, poinformowali członkowie zarządu. Realizacja tego celu w 2021 r. jest według nich realistyczna.

Gra “Chernobylite” od All in! Games na Xbox One i PlayStation 4 w ciągu miesiąca od premiery sprzedała się w ponad 40 tys. egzemplarzy, podała spółka. Sumaryczna sprzedaż projektu na PC i konsolach zbliża się do 250 tys. sztuk.

Na terenie zakładu Ciech Vitrosilicon w Żarach, po udanym rozgrzewie pieca do temperatury 1 450 stopni Celsjusza i podaniu surowców, wyprodukowana została pierwsza partia krzemianu sodu w postaci tzw. szkliwa, podał Ciech. Był to kluczowy punkt fazy rozruchu nowej instalacji, wybudowanej kosztem ok. 80 mln zł.

Bank Pekao spodziewa się, że osiągnie dwucyfrowy wskaźnik zwrotu z kapitału szybciej, niż założono w strategii, poinformował prezes Leszek Skiba.

Scope Fluidics podpisał z inwestorem list intencyjny (LoI) dotyczący potencjalnego nabycia przez inwestora 100% udziałów Curiosity Diagnostics – spółki w pełni kontrolowanej przez Scope Fluidics, która realizuje projekt PCR|ONE, podała spółka.

ING Bank Śląski odnotował 638,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2021 r. wobec 440,2 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Auto Partner wyniosły 203,6 mln zł w październiku br., co oznacza wzrost o 30,71% w skali roku, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

Fundusz private equity Avallon MBO sprzedał posiadany od 2014 r. większościowy pakiet udziałów w firmie kosmetycznej MPS International, podał fundusz. To jego trzeci exit w tym roku.

Bumech uzgodnił ostateczne ceny zakupu udziałów w Przedsiębiorstwie Górniczym “Silesia” (PGS) – na 12,93 mln zł – i Mining Services and Engineering (MSE) – na 10,81 mln zł, podała spółka.

Bank Pekao odnotował 630,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2021 r. wobec 370,85 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Rafako zadeklarowało wobec Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT) nowy termin ponownej synchronizacji bloku o mocy 910 MW w Jaworznie z siecią bloku 910 MW na 29 kwietnia 2022 r. wobec pierwotnie planowanego 25 lutego, podał Tauron. Termin i warunki współpracy zostały określone w warunkach ugody pomiędzy spółkami, która została parafowana, ale nie została jeszcze podpisana.

Asbis odnotował 18,25 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2021 r. wobec 10,42 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Platforma Allegro rozpoczęła z początkiem listopada uruchomienie własnej sieci automatów paczkowych – One Box by Allegro. Obecnie ma 600 automatów, a do końca 2022 r. planuje zwiększyć ich liczbę do co najmniej 3 000, podała spółka. Allegro zaprezentowało nową markę logistyczną One by Allegro, która obejmuje ofertę zielonych automatów One Box, sieć punktów odbioru One Punkt oraz kompleksową usługę realizacji zamówień dla sprzedawców – One Fulfillment.

Vietnam Airlines (VNA), flagowe linie lotnicze Wietnamu oraz główny przewoźnik w Azji Południowo-Wschodniej, rozpoczęły współpracę z firmą Comarch przy unowocześnieniu programu lojalnościowego “Lotusmiles”, podała spółka. Od maja 2021 roku linie Vietnam Airlines korzystają systemu Comarch Loyalty Management w wersji “For Travel” do zarządzania programem Lotusmiles, który liczy prawie 4 miliony członków. Ta nowoczesna platforma pozwala Vietnam Airlines na tworzenie angażujących programów lojalnościowych, kreowanie spersonalizowanych ofert i budowanie silniejszych relacji z klientami.

Gamivo, właściciel platformy transakcyjnej dla graczy, odnotował w ubiegłym miesiącu rekordowe obroty. W ramach platformy przeprowadzono 245 tys. transakcji o łącznej wartości 19,7 mln zł (wzrost o 20% r/r), podała spółka. Jednocześnie spółka opublikowała szacunkowe wyniki finansowe platformy Gamivo.com na przestrzeni III kwartału br. Przychody związane z działalnością platformy wzrosły r/r o 37%. Zysk brutto związany z działalnością Gamivo.com wyniósł 1,7 mln zł i był o 44% wyższy niż rok wcześniej. Spółka od kwietnia jest notowana na rynku NewConnect i planuje przejście na rynek główny GPW.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kruk notowania | kurs bitcoin wykres | amrest akcje notowania | pkp cargo gpw | kurs euro nbp | najniższy kurs liry tureckiej | kurs dow jones |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here