Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 30 stycznia 2023 r. Rada nadzorcza PKP Cargo zatwierdziła Rewizję Strategii Grupy na lata 2019-2023. Cele strategiczne grupy w rewizji określono jako: po pierwsze, pozycja nr 1 w obszarze “Trójmorza” i na trasach Nowego Jedwabnego Szlaku na obszarze Unii Europejskiej pod względem pracy przewozowej oraz przewiezionej masy do 2023 r. i wzmacnianie pozycji w latach 2023-2038; po drugie, 50-proc. udział w polskim rynku towarowych przewozów kolejowych do 2027 r. mierzony pracą przewozową, podała spółka.

Baltic Power – spółka z Grupy PKN Orlen – uzyskał pierwsze z kilku niezbędnych pozwoleń na budowę dla projektu morskiej farmy wiatrowej o mocy 1,2 GW, jednocześnie pierwsze w ogóle tego typu pozwolenie wydane dla proejktu offshore wind realizowanego w Polsce, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.PKP Cargotabor – spółka zależna PKP Cargo – zawarł umowę z Alstom Pojazdy Szynowe na zakup aktywów likwidowanego oddziału Alstom, podało PKP Cargo. Wartość umowy to 13,5 mln zł netto.

Trakcja zawarła z Miastem Łódź – Zarządem Inwestycji Miejskich umowę na “Rozbudowę/Przebudowę ul. Szczecińskiej w Łodzi na odcinku od ul. Aleksandrowskiej do granicy miasta w systemie zaprojektuj i wybuduj” za 71,22 mln zł netto, podała spółka. Prace mają być zrealizowane w ciągu 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Data premiery 9 gier: “Lust for Darkness”, “Preventive Strike”, “Farm Mechanic Simulator”, “Truck Mechanic Simulator”, “Saboteur!”, “Saboteur II: Avenging Angel”, “Saboteur SiO”, “Farm Expert for Nintendo Switch”, “Construction Machines” na konsole Nintendo Switch w sklepie Nintendo eShop na rynki Ameryki Południowej (Brazylia, Argentyna, Chile, Kolumbia, Peru) została ustalona na 17 lutego 2023 r., podał SimFabric.

Klienci spłacający kredyty we franku szwajcarskim podpisali z mBankiem ponad 2 800 ugód, podał bank. Ugoda w mBanku polega na przewalutowaniu dotychczasowego kredytu we franku na złote. Jednocześnie zredukowany zostaje kapitał pozostający do spłaty. Warunki umorzenia są ustalane indywidualnie i podlegają negocjacjom.

Goat Gamez, założone przez Movie Games i Roberta Lewandowskiego, oficjalnie zapowiedziało grę “Sports: Renovations”, podało Movie Games. Premiera gry na PC wstępnie zaplanowana jest na 2023 rok, lecz na ostateczny termin wpływ będą mieć uwarunkowania produkcyjne i marketingowe.

MLP Group chce wyemitować obligacje na ok. 50 mln euro w lutym, poinformował ISBnews prezes Radosław T. Krochta.

AVA Trade

MLP Group chce w tym roku rozpocząć realizację inwestycji w Austrii, Rumunii, Polsce i Niemczech na łącznie nawet 350 tys. m2 powierzchni magazynowej, poinformował ISBnews prezes Radosław T. Krochta. Największe przyspieszenie spółka zanotuje na rynku niemieckim.

MLP Group obserwuje stabilny popyt na magazyny w całej Europie i ocenia, że wynajęcie ok. 250-300 tys. m2 powierzchni w tym roku jest realne. Wielkość ta z kolei powinna pozwolić na 20-proc. rozwój spółki w ujęciu r/r i wpisać się w realizację celów finansowych strategii na lata 2021-2024, poinformował ISBnews prezes Radosław T. Krochta.

Cognor Holding zarekomendował akcjonariuszom wypłatę 1,23 zł dywidendy na akcję z zysku za 2022 rok, podała spółka.

Cognor Holding miał 602,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2022 roku, przy przychodach na poziomie 3,41 mld zł, podała spółka, powołując się na dane szacunkowe.

Enea zawarła z konsorcjum banków, w skład którego weszły: PKO Bank Polski, Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Pekao, Alior Bank oraz Bank of China (Europe) oddział w Polsce umowę kredytów do łącznej kwoty 2,5 mld zł, podała spółka.

Trakcja oszacowała wpływ aktualizacji budżetów kontraktów na wynik brutto na +1,38 mln zł w IV kw. 2022 r., podała spółka. Ostateczne wyniki finansowe zostaną przekazane raporcie rocznym za 2022 r., który zostanie opublikowany 6 kwietnia br.

Gra “House Flipper – Pets DLC” pomyślnie przeszła proces certyfikacji na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Xbox One S, w związku z czym Frozen Way wyznaczył termin jej premiery na konsole na 2 lutego 2023 r., podała spółka. Porty gry zostały wykonane przez Frozen Way, które jest uprawnione do 95% zysku netto ze sprzedaży. Cena za egzemplarz gry w wersji na konsole wyniesie 19,99 USD.

Grupa Azoty przedstawi nową ofertę nawozową, uwzględniającą aktualną sytuację na rynku surowców, w pierwszym tygodniu lutego, przed rozpoczęciem sezonu aplikacyjnego, podała spółka.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs EUR/USD nie zdołał przetestować szczytu przy 1,0929. Oczekiwanie na FED
Następny artykułFED po lutowym spotkaniu będzie nadal podwyższać stopy – prognozuje Wells Fargo
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.