Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 3 stycznia 2023 r.Marvipol Development sprzedał 55 mieszkań i lokali usługowych w IV kw. 2022 r., a przekazał 296, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Molecure powołało do zarządu spółki na stanowisko członka zarządu Samsona Funga, pełniącego rolę Chief Medical Officer, podała spółka. Adam Gołębiowski zrezygnował z funkcji członka zarządu i objął stanowisko Senior Research Fellow. Równolegle Zbigniew Zasłona, członek zarządu, został awansowany z obecnie zajmowanego stanowiska VP Research Biology na stanowisko Chief Scientific Officer.Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w grudniu 2022 r. przez grupę VRG wyniosły 180,7 mln zł i były wyższe o 4,2% r/r, podała spółka. W całym 2022 r. przychody wzrosły o 19,6% r/r do 1,28 mld zł.

Wikana zawarła 189 umów deweloperskich i przedwstępnych w 2022 r. wobec 324 rok wcześniej oraz zawarła 170 umów przenoszących własność lokali wobec 312 w 2021 r., podała spółka.

Creotech Instruments otrzymał zamówienie na dostawę urządzeń White Rabbit Switch dla holenderskiego instytutu radioastronomii Astron, podała spółka. Wartość zamówienia wynosi ok. 600 tys. zł. Urządzenia White Rabbit Switch pozwalają na dystrybucję wzorca czasu i częstotliwości na odległości rzędu setek kilometrów z dokładnością poniżej nanosekundy i będą stanowić kluczowy komponent systemu synchronizacji czasu w radioteleskopach LOFAR 2.0 (Low Frequency Array) i WSRT (Westerbork Synthesis Radio Telescope), rozwijanych w celu badania wszechświata w widmie radiowym częstotliwości od 10 MHz do 6 GHz.

Budimex zawarł z Rejonowym Zarządem Infrastruktury w Lublinie umowę na wykonanie budowy budynku magazynowego wielobranżowego z częścią administracyjną wraz z infrastrukturą ‎towarzyszącą w Białej Podlaskiej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie za 64,83 mln netto, podała spółka. ‎

Modelowa marża rafineryjna Grupy PKN Orlen wyniosła 14,3 USD/b w grudniu 2022 r. wobec 19,9 USD/b miesiąc wcześniej i 4,7 USD/b w grudniu 2021 r., podała spółka. Modelowa marża petrochemiczna wyniosła 1 138 euro/t.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) uruchomiła Platformę Deklaracji Energii (PDE), dzięki której producenci energii i jej sprzedawcy będą mogli znajdować partnerów biznesowych, podała spółka.

AVA Trade

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wydał uchwały ws. dopuszczenia do obrotu giełdowego na głównym rynku akcji serii A, A1, B, D, E i F spółki Passus oraz wprowadzenia ich do obrotu z dniem 10 stycznia, wynika z uchwał.

Starward Industries rozpocznie w styczniu przygotowania do przejścia na rynek główny GPW z NewConnect, poinformował członek zarządu  Michał Pietrzkiewicz.

Starward Industries ma ustalone wąskie okno premierowe dla gry “The Invincible”, której debiut planowany jest w tym roku, poinformował członek zarządu  Michał Pietrzkiewicz.

Livechat Software planuje zmianę nazwy na Text, poinformował szef relacji inwestorskich spółki Marcin Droba.

Stabilizacja cen paliw w grudniu, wzrost wartości złotego, a także niskie notowania baryłki ropy wraz z odpowiednią kontraktacją pozwoliły Grupie Orlen nie przełożyć od 1 stycznia podwyżki stawki VAT (do 23% z 8%) na ceny paliw, wynika z wypowiedzi prezesa Daniela Obajtka.

Rok 2023 powinien być zdecydowanie lepszy dla inwestorów, można w nim oczekiwać odwrócenia przynajmniej części negatywnych tendencji z ub.r., ocenia prezes Quercus TFI Sebastian Buczek.

Wartość aktywów netto pod zarządzaniem Quercus TFI na 30 grudnia 2022 r. wyniosła 3 053,5 mln zł, podała spółka. Miesiąc wcześniej wartość aktywów wynosiła 2 986,5 mln zł mln zł.

Liczba użytkowników aplikacji mPay wynosiła 1 149 532 na dzień 1 stycznia 2023 r., co oznacza wzrost o blisko 40% r/r, podała spółka. Liczba transakcji wzrosła do ponad 7,5 mln w 2022 roku z 4,65 mln rok wcześniej, a ich wartość – przeszło dwukrotnie: do 41,7 mln zł w 2022 r. z 20,1 mln w 2021 r.

Dekpol Deweloper zakończył realizację budynku B1 w ramach II etapu Osiedla Kociewskiego w Rokitkach obok Tczewa, podała spółka. Inwestycja otrzymała pozwolenie na użytkowanie i aktualnie trwa proces przekazywania mieszkań ich nowym właścicielom. W ramach ukończonego właśnie budynku B1 powstały łącznie 43 lokale o powierzchni 34-49 m2. Zakończenie budowy pozostałych dwóch budynków zaprojektowanych w ramach etapu II planowane jest na kwiecień 2023 r.

Urteste zawarła z Clairfield Partners LLC z siedzibą w Nowym Jorku umowę, której przedmiotem jest doradztwo w procesie nawiązania partnerstwa strategicznego w zakresie udzielenia licencji lub sprzedaży (przeniesienia praw) całości lub części posiadanej własności intelektualnej i związanej z nią technologii, podała spółka. Clairfield posiada duże doświadczenie w transakcjach m.in. w obszarze nowoczesnych technologii medycznych.

SDS Optic podpisał umowę na doradztwo w procesie pozyskania partnera strategicznego zainteresowanego komercjalizacją platformy technologicznej inPROBE z Clairfield International z siedzibą w Nowym Jorku, podała spółka. Clairfield będzie odpowiedzialny m.in. za identyfikację i selekcję potencjalnych nabywców oraz za zainteresowanie ich platformą technologiczną inPROBE.

Łączna wartość obrotu akcjami na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wyniosła 17,34 mld zł w grudniu 2022 r., tj. o 28,4% mniej r/r, podała giełda. W całym 2022 r. łączne obroty na GPW spadły o 11,4% r/r do 293,11 mld zł.

Przychody TIM wzrosły o 3,8% r/r do 111,17 mln zł w grudniu 2022 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W okresie styczeń- grudzień przychody wzrosły o 15,5% r/r do 1 451,16 mln zł. Przychody z e-commerce wyniosły odpowiednio: 72,65 mln zł w grudniu (-3,9% r/r) i 1 005,41 mln zł w całym roku (+13% r/r).

Grupa Atal chce uruchomić sprzedaż I etapu inwestycji Naramowice Odnova w Poznaniu w pierwszych miesiącach br., podała spółka.

Grupa Atal zawarła 2 091 umów deweloperskich i przedwstępnych w 2022 roku, podała spółka. Sprzedaż mieszkań w II poł. ub.r. wynosiła ok. 125-130 lokali miesięcznie i podobnego wolumenu oczekuje w I i II kw. 2023 r. z możliwą tendencją do odbicia w II poł. br.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCo jeszcze może pomóc dolarowi?
Następny artykułBanki wywołały wzrosty na GPW. Dane o niemieckiej inflacji pozytywnie zaskoczyły
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here