Naga Markets

GPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 3 marca 2023 r.Atende miało 5,32 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2022 r. wobec 1,32 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

Cavatina Holding otrzymała pozwolenie na użytkowanie biurowca powstałego w ramach II etapu inwestycji Cavatina Hall w Bielsku-Białej, podała spółka. Cavatina Hall B ma powierzchnię najmu brutto ponad 4,8 tys. m2.Bacteromic, spółka z grupy Scope Fluidics, otrzymała warunkową decyzję o przyznaniu patentu dla zgłoszenia patentowego na chip mikroprzepływowy od Państwowego Urzędu Własności Intelektualnej Chin, podała spółka. Zgodnie z procedurą, warunkiem przyznania patentu jest wniesienie wymaganych opłat w terminie do 17 maja 2023 r.

Suma wartości aktywów zarządzanych w ramach subfunduszy i funduszy zamkniętych Caspar Asset Management wyniosła 1 439,55 mln zł na koniec lutego, podała spółka. Miesiąc wcześniej wartość tych aktywów wynosiła 1 436,27 mln zł.

Comarch szacuje tegoroczny capex na poniżej 100 mln zł, poinformował wiceprezes Konrad Tarański. W obszarze kosztów spółka spodziewa się m.in. niskiego dwucyfrowego wzrostu płac i wzrostu kosztów energii o kilkanaście mln zł r/r.

Wartość portfela zamówień Comarchu na bieżący rok jest o ponad 9% wyższa niż portfela na 2022 r. o tej samej porze rok temu, poinformował wiceprezes Konrad Tarański.

Obligacje operatora i właściciela Olivia Centre zadebiutują na giełdowym rynku Catalyst we wtorek 7 marca, podała spółka. Do obrotu trafi 25 tys. obligacji serii L o wartości nominalnej 1000 zł każda. W planach jest wprowadzenie do obrotu także pozostałych serii (M-R) z ostatniego programu emisyjnego, który wyniósł łącznie 89,825 mln zł. Będzie to pierwszy debiut na Catalyst w tym roku.

Prawie dwa lata po premierze, gra “Outriders” jest dostępna w PlayStation Plus Game Catalog dla wszystkich członków PlayStation Plus Extra i Premium, podało PCF Group na LinkedIn.

AVA Trade

Drago entertainment podpisał z Codebusters Studio umowę wydawniczą dot. gry “Farm Simulator”, podała spółka.

Alior Bank zaoferuje produkty w oparciu o nową stawkę referencyjną WIRON w II połowie roku, zapowiedział prezes Grzegorz Olszewski.

Alior Bank spodziewa się, że koszty ryzyka mogą wzrosnąć do 1,9% w 2023 r. wobec 1,51% w 2022 r., zapowiedział wiceprezes banku Tomasz Miklas.

Alior Bank spodziewa się ożywienia na rynku kredytów hipotecznych w II poł. roku, m.in. za sprawą spodziewanego wejścia w życie ustawy o kredycie 2%, poinformował prezes banku Grzegorz Olszewski.

Alior Bank planuje emisję długu, aby spełnić wymogi MREL, w wysokości 1 mld zł, zapowiedział wiceprezes banku Tomasz Miklas.

Eurohold odnotował 34,9 mln euro zysku netto w 2022 r., co oznacza wzrost o 8,8% r/r, przy przychodach w wysokości 3,2 mld euro (wzrost o 77% r/r), podała spółka. Zysk EBITDA zwiększył się o ok. 52% do ok. 146 mln euro.

Live Motion Games podpisał z funduszem Global Tech Opportunities 20 umowę inwestycyjną, w ramach której może pozyskać do 5 mln zł, podała spółka. Środki zostaną przeznaczone na działalność operacyjną i rozwój firmy, w tym nowych gier.

Alior Bank odnotował 360,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2022 r. wobec 99,6 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Zdarzenia jednorazowe wpłyną na jednostkowe sprawozdanie finansowe Enei poprzez zwiększenie zysku przed opodatkowaniem o ok. 652 mln zł i zysku netto okresu sprawozdawczego o ok. 722 mln zł oraz zmniejszenie wyniku EBITDA o ok. 368 mln zł, a także na skonsolidowane sprawozdanie finansowe grupy kapitałowej Enea poprzez zmniejszenie zysku przed opodatkowaniem o ok. 368 mln zł i zysku netto okresu sprawozdawczego o ok. 298 mln zł oraz zmniejszenie wyniku EBITDA o ok. 368 mln zł, podała spółka.

Wartość backlogu Mostostalu Zabrze w kontraktach podpisanych to 953,1 mln zł, natomiast z kontraktami do podpisania w oparciu o aktualne oferty wynosi 1,2 mld zł, podała spółka.

Mostostal Zabrze odnotował 31,97 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 14,66 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Sundragon, który wczoraj zawarł list intencyjny z European Commercial Agencis Company i United Equipment Export – Import Gmbh w zakresie napraw silników wojskowych dla armii jordańskiej oraz innych krajów MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna), rozmawia o rozszerzeniu współpracy o kolejne obszary, poinformował ISBnews prezes Adam Januszko.

W odpowiedzi na zaproszenie do składania ofert sprzedaży akcji Mercator Medical ogłoszone przez jego spółkę zależną – LeaderMed B.V. z siedzibą w Holandii – zostało złożonych ogółem 219 ofert sprzedaży akcji, na łączną liczbę 221 151 walorów, w całym okresie przyjmowania ofert, podała spółka.

70% Polaków aktywnie poszukuje sposobów równoważenia swoich wydatków domowych, gdyż chce zaoszczędzić i zachować kontrolę nad domowymi budżetami, wynika z badania VeloBanku “Strategie Polaków w zarządzaniu budżetem domowym”.

Kogeneracja odnotowała ok. 152 mln zł skonsolidowanego zysku netto ogółem i ok. 364 mln zł zysku EBITDA w 2022 r., podała spółka, prezentując wstępne dane.

Produkcja energii elektrycznej netto w 2022 r. w jednostkach wytwórczych Grupy PGE wyniosła 66,1 TWh, wolumen dystrybucji wyniósł 37,1 TWh, a sprzedaż do odbiorców finalnych wyniosła 34,3 TWh. Wolumen sprzedaży ciepła wyniósł 51,3 PJ, podała Polska Grupa Energetyczna (PGE), prezentując wstępne szacunkowe dane.

Skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) wyniósł ok. 3 360 mln zł w 2022 r., podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane. Powtarzalny zysk EBITDA w tym okresie wyniósł ok. 7 159 mln zł. Nakłady inwestycyjne sięgnęły 6 988 mln zł.

Po sesji 17 marca br. Alior Bank zastąpi spółkę CCC w indeksach WIG20 oraz WIG20TR, podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKursy walut 03.03.2023 r. Funt jest dzisiaj najsilniejszy względem złotego, dolar bez zmian
Następny artykułBlok po 22 – 3 marca 2023: EUR/USD, Ropa Brent
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.