Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 29 wrzesień 2021 r.Bloober Team zawarł umowę wydawniczą z Take-Two Interactive, dotyczącą zamiaru wydania przez Take-Two pod marką wydawniczą Private Devision nowej gry Bloober Team, opartej na IP spółki, na konsole oraz PC, podała spółka.

PCF Group odnotowało 13,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 8,59 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.BBI Development odnotowało 3,14 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 9,1 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Urząd Regulacji Energetyki (URE) jest w dialogu z Ministerstwem Klimatu i Środowiska (MKiŚ) w sprawie możliwości przeprowadzenia dodatkowej aukcji na sprzedaż energii ze źródeł odnawialnych (OZE) jeszcze w tym roku, poinformował ISBnews prezes URE Rafał Gawin.

Urząd Regulacji Energetyki (URE) jest w dialogu z Ministerstwem Klimatu i Środowiska (MKiŚ) w sprawie możliwości przeprowadzenia dodatkowej aukcji na sprzedaż energii ze źródeł odnawialnych (OZE) jeszcze w tym roku, poinformował ISBnews prezes URE Rafał Gawin.

Urząd Regulacji Energetyki (URE) jest przygotowany na to, że wniosek Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Obrót Detaliczny (PGNiG OD) dotyczący zatwierdzenia taryfy na sprzedaż gazu ziemnego w 2022 roku gospodarstwom domowym na gaz ziemny, jaki wpłynie jeszcze w tym roku do Urzędu, będzie dotyczył podwyżek, poinformował ISBnews prezes URE Rafał Gowin.

Tauron Polska Energia i Microsoft zawarły strategiczne partnerstwo, którego celem jest współpraca w zakresie transformacji energetycznej i cyfrowej. Jednym z kluczowych obszarów porozumienia jest wspólne działanie w obszarze Inteligentnego Miasta we Wrocławiu, podał Tauron.

Ekipa Holding oraz Beskidzkie Biuro Inwestycyjne (BBI) podpisały plan połączenia. W procesie spółka Ekipa została wyceniona na 252,25 mln zł. Oprócz rentownej działalności Ekipatonosi oraz Ekipa Management w fazę realizacji wchodzą przedsięwzięcia spod znaku produkcji filmowej czy gamingu, zapowiedział założyciel Ekipy i przewodniczący rady nadzorczej Ekipa Holding Karol „Friz” Wiśniewski.

invest

JR Holding ASI (JRH) zawarł umowę objęcia 393 050 akcji serii G w podwyższonym kapitale zakładowym producenta dronów – spółki Prometheus, podał JRH. Ponadto JRH zawarł z osobą fizyczną umowę kupna kolejnych 98 263 akcji spółki Prometheus. W wyniku realizowanej inwestycji JR Holding osiągnie ogółem około 28,08% udziału w kapitale spółki.

PKO Bank Polski udostępnia stopniowo w aplikacji IKO możliwość płacenia zbliżeniowo BLIK-iem, podał bank. Liczba aktywnych aplikacji IKO to już rekordowe na polskim rynku bankowym ponad 5,8 mln, podano także.

Rada nadzorcza Biomedu-Lublin zdecydowała, że powołany na stanowisko prezesa spółki Maksymilian Świniarski zacznie pełnić swą funkcję od 1 października 2021 r., a nie od 1 stycznia 2022 r., podała spółka.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zakłada, że rozpocznie wiercenie na złożu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) w połowie przyszłego roku, poinformował ISBnews wiceprezes Robert Perkowski.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) jest zainteresowane akwizycjami kolejnych złóż, zarówno poprzez udział w rundach koncesyjnych w Norwegii, jak i poprzez transakcje na rynku, poinformował ISBnews wiceprezes Robert Perkowski.

Medicofarma Biotech pracuje nad projektem rehabilitacji postcovidowej, którego postęp chciałaby ogłosić jeszcze w tym roku, poinformował prezes Cezary Kliczewski. Z kolei pierwsze efekty projektu terapii onkologicznej z wykorzystaniem opracowanych przez spółkę cząsteczek, ma nadzieję poznać w przyszłym roku. Tymczasem akcje spółki wrócą 1 października do notowań ciągłych na NewConnect.

Bank Pekao ocenia, że rynek prosumenckich instalacji fotowoltaicznych jest już niemal nasycony. Bank – w ramach realizacji strategii ESG – chce skoncentrować się na finansowaniu inwestycji w duże farmy fotowoltaiczne oraz morskie farmy wiatrowe, poinformował ISBnews wiceprezes Paweł Strączyński.

Klabater wyda grę „Kaiju Wars” na konsole Switch, PlayStation i Xbox, podała spółka. Premiera gry planowana jest na I kw. 2022 r.

mojePZU mobile – aplikacja grupy PZU – została zintegrowana z Huawei Mobile Services, co oznacza, że użytkownicy najnowszych urządzeń Huawei opartych o HMS mogą ją pobierać, podano w komunikacie.

Bloober Team rozwija dwa duże projekty AAA w gatunku horror na lata 2022-2025 i liczy, że te tytuły pozwolą spółce na wejście do „Ligi Mistrzów” światowej branży gier, poinformował prezes Piotr Babieno.

Esotiq & Henderson podtrzymuje plan otwarcia w Polsce łącznie 11 nowych salonów sprzedaży zlokalizowanych zarówno w centrach handlowych, jak i poza nimi, a także 7 placówek na rynkach wschodnich, poinformował prezes Adam Skrzypek.

Stan zaawansowania budowy dwóch bloków gazowo-parowych o łącznej mocy blisko 1,4 GW w Elektrowni Dolna Odra przekroczył 40%, poinformował prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) Wojciech Dąbrowski.

Branża gamingowa dojrzewa i wchodzi w fazę konsolidacji, ocenił w rozmowie z ISBnews.TV główny akcjonariusz i prezes JR Holding January Ciszewski.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) nie przewiduje obecnie inwestycji w technologię małych reaktorów jądrowych SMR, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) zakłada, że wyniki niemal wszystkich segmentów powinny być w II półroczu br. co najmniej równie dobre, jak w I półroczu 2021 r., poinformował wiceprezes Lechosław Rojewski. Trudniejszy może być natomiast rok 2022.

Proces wydzielania aktywów węglowych Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE) przebiega zgodnie z harmonogramem i powinien zostać sfinalizowany w 2022 roku, poinformował prezes PGE Wojciech Dąbrowski.

Mirbud zawarł umowę ze Stołecznym Zarządem Infrastruktury o wartości 79,4 mln zł, w ramach której wybuduje halę remontową z przeznaczeniem do wykonania obsługi i napraw czołgów Leopard 2, podała spółka.

FerrumLabs pozyskało ponad 1,2 mln zł od 257 inwestorów w ramach kampanii crowdinvestingowej przeprowadzonej na platformie Beesfund, podała spółka. Fundusze pozwolą na rozszerzenie asortymentu kosmetyków oraz zwiększenie skali produkcji.

Zarząd CDRL podjął uchwałę w sprawie udzielenia wsparcia finansowego spółkom zależnym w postaci limitów pożyczkowych do łącznej kwoty 10 mln zł, podała spółka.

Centrum Medyczne Enel-Med planuje rozwój w ciągu kilku lat niezależnych specjalistycznych klinik stomatologicznych. Uruchomienie pierwszej planowane jest na przyszły rok, podała spółka.

Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) rozwija nowy fundusz inwestujący w projekty związane z odnawialnymi źródłami energii (OZE), w planach ma też fundusze pożyczkowe, poinformowała ISBnews.TV prezes Anna Milewska. Fundusz OZE został uruchomiony w trybie funduszu inwestycyjnego zamkniętego aktywów niepublicznych.

ML System z sukcesem zakończył walidację urządzenia Covid Detector w Hiszpanii, podała spółka. Badania prowadzone w hiszpańskiej klinice Clinica Virgen de las Nieves w Madrycie wykazały 100-proc. skuteczność urządzenia w detekcji wirusa SARS-CoV-2 z wydychanego powietrza.

SoftBlue otrzyma 6,1 mln zł dotacji od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) na projekt, dotyczący opracowania specjalistycznego systemu ekspertowego rozbioru wody, który ma na celu racjonalizację zużycia wody, podała spółka. Całkowita wartość projektu zakwalifikowana do dofinansowania wynosi blisko 8 mln zł.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wydała uchwałę w sprawie wycofania z obrotu na rynku regulowanym akcji J.W. Construction Holding, podał deweloper.

JR Holding ASI objął łącznie 1,34 mln akcji notowanego na NewConnect fintechu Femion Technology za kwotę ponad 1,2 mln zł, podała spółka. W wyniku inwestycji, JR Holding osiągnie 7,76% udziału w kapitale Femion.

XTPL odnotował 4,65 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 5,47 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Rafako i jego spółka zależna E003B7 skierowały do Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej wniosek o zakończenie mediacji prowadzonej z Nowe Jaworzno Grupa Tauron, dotyczącej umowy na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III, podała spółka. Rafako nie widzi możliwości zawarcia ugody.

Esotiq & Henderson odnotował 5,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 2,17 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Grupa Żywiec otrzymała wynik kontroli celno-skarbowej prowadzonej przez naczelnika Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ŚUCS) w Katowicach za 2015 rok w efekcie której wysokość dodatkowego zobowiązania podatkowego z tytułu wskazanych nieprawidłowości – według wyliczeń ŚUCS – wynosi ok. 85 mln zł z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych oraz ok. 42 mln zł z tytułu odsetek, podała spółka.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) odnotowała 2 690 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 688 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Artur Więznowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Archicom oraz członka zarządu w spółkach zależnych spółki ze skutkiem na 30 września 2021 roku, podała spółka. Oświadczenie nie zawiera przyczyny złożonej rezygnacji.

Kredyt Inkaso rozpoczął projekt mający na celu utworzenie spółki akcyjnej z przeznaczeniem na prowadzenie działalności towarzystwa funduszy inwestycyjnych, podała spółka.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania giełdowe | celon akcje rekomendacje | theppro co to | kurs famur | pko akcje kupno | opinie maxitrade | kurs dolara nbp prognozy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here