Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 29 marzec 2021 rokCelem Alior Banku jest osiągnięcie 2,3 mld zł wolumenu nowej sprzedaży produktów EKO oraz pozyskanie w tym obszarze 26 tys. nowych klientów na koniec 2022 roku, poinformował wiceprezes Dariusz Szwed.

Retro

Przegląd informacji ze spółek

Złożony przez SimFabric protest do wniosku o dofinansowanie stworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego – Space Engine Lab w ramach działania 2.1 PO IR – konkurs 1 / 2.1 / 2020, został rozpatrzony pozytywnie, co oznacza otrzymanie rekomendacji do dofinansowania ze strony Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT), podała spółka. Łączna wartość projektu to ponad 25,31 mln zł, z czego wartość ww. dofinansowania to ponad 15,18 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sierra Gorda S.C.M. podpisało z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę odnawialnego kredytu rewolwingowego z maksymalnym limitem opiewającym na kwotę 700 mln USD (tj. 2 751 mln zł wg średniego kursu NBP z dnia 26 marca 2021 r.), podał KGHM Polska Miedź, posiadający 55% udziałów w spółce.

Zarząd Fabryki Farb i Lakierów zarekomendował akcjonariuszom wypłatę dywidendy z zysku za 2020 rok w kwocie 45,42 mln zł, tj. w wysokości 3,6 zł na jedną akcję, podała spółka w komunikacie.

Urząd Patentowy Federacji Rosyjskiej udzielił Pharmenie patentu o nr 2744615, obejmującego zastosowania 1-MNA do zapobiegania oraz obniżania ryzyka zdarzeń sercowo-naczyniowych związanych z podwyższonym poziomem CRP, podała spółka. Patent ten zapewnia Pharmenie ochronę patentową w w/w zakresie na terenie Federacji Rosyjskiej

Alior Bank zakłada w zaktualizowanej strategii na lata 2021-2022, że w jej horyzoncie osiągnie ponad 5% zwrotu z kapitału (ROE), poniżej 46% wskaźnika kosztów do dochodów (C/I) oraz 4% marży odsetkowej netto, podał bank.

CD Projekt udostępnił Patch 1.2 do gry “Cyberpunk 2077” w wersjach na PC i konsole, podała spółka. Wersja na platformę Stadia ma ukazać się jeszcze w tym tygodniu.

Bank Pekao zakłada dynamiczny wzrost i zwiększenie udziałów rynkowych w najbardziej rentownych segmentach. Bank chce pozyskiwać rokrocznie ponad 400 tys. klientów indywidualnych, ok. 40 tys. mikrofirm oraz zwiększyć do 10% udział w rynku pożyczek gotówkowych, a do 8% – udział w rynku MSP. Aspiracją banku jest znalezienie się w Top 3 banków z najniższymi kosztami ryzyka, tj. na poziomie 50-60 pb w 2024 roku.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Intersport Polska podjęło uchwałę o odwołaniu Artura Mikołajko z funkcji prezesa zarządu i powierzeniu tego stanowiska Markowi Kaczmarkowi, który dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa zarządu, podała spółka.

Rada nadzorcza Banku Pekao zatwierdziła strategię na lata 2021-2024, podał bank. Główne cele strategiczne w perspektywie roku 2024 to osiągnięcie rentowności kapitału własnego (ROE) na poziomie ok. 10%, obniżenie wskaźnika kosztów do dochodów (C/I) do poziomu 42%, a także 3,2 mln aktywnych klientów bankowości mobilnej. Ambicją banku jest pozycja wśród najbardziej rentownych i efektywnych banków w Polsce.

Zarząd Banku Pekao podjął uchwałę określającą kierunkowe propozycje podziału zysku banku za lata 2021-2024. Bank zamierza przeznaczyć na dywidendę rokrocznie od 50 do 75% zysku netto, podał bank w komunikacie.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka odnotowała 77,96 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 59,5 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk netto ogółem wyniósł 86,19 mln zł vs 62,65 mln zł.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie udziałów Budimex Nieruchomości przez podmioty kontrolujące CP Developer S.àr.l., podał Budimex.

Zarząd Gaming Factory podjął uchwałę w sprawie przyjęcia polityki dywidendowej, zgodnie z którą zamierza proponować akcjonariuszom wypłaty dywidendy w wysokości od 30% do 75% zysku netto wskazanego w jednostkowym sprawozdaniu finansowym, podała spółka.

Polwax zdecydował o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość nakładów inwestycyjnych za II półrocze 2020 r. w kwocie 1 775 223,86 zł, co wpłynie na obniżenie jednostkowego wyniku netto, podała spółka.

Oferta Torpolu, warta 211,15 mln zł netto (259,7 mln zł brutto), okazała się najtańszą w przetargu Tramwajów Szczecińskich na przebudowę torowiska z trakcją w ul.: Nabrzeże Wieleckie, Nowa, Dworcowa, Kolumba, Chmielewskiego, Smolańska, al. Powstańców Wlkp. z rozbudową pętli Pomorzany w Szczecinie, podał Torpol.

PCC Rokita podjął decyzję o nieprzedłużaniu umowy o współpracy z chińską spółką Shida Shenghua Chemical Group, dotyczącej rozpoczęcia przygotowań do inwestycji na terenie należącym do spółki, położonym w Brzegu Dolnym, w zakresie produkcji węglanów organicznych oraz ich sprzedaży na terenie Europy, podała spółka.

Akcjonariusze Corelens zdecydują o uchwaleniu emisji połączeniowej w ramach planu połączenia ze spółką Zortrax podczas walnego zgromadzenia zaplanowanego na 30 kwietnia 2021 r. podał Zortrax.

Opinie ekspertów na temat bilansu miedzi w tym roku nie są jednoznaczne, jednak można oczekiwać, że popyt i podaż w bieżącym roku powinny być w równowadze, uważa wiceprezes KGHM Polska Miedź ds. finansowych Katarzyna Kreczmańska-Gigol.

Eobuwie.pl – z Grupy CCC – planuje otworzyć pierwszy sklep stacjonarny w czeskiej Pradze w lipcu 2021 r., podała spółka. Placówka zaoferuje 50 tys. produktów od eobuwie.pl oraz 30 tys. od Modivo, podano także.

W ramach zakończonego postępowania przetargowego Gmina Kraków przez dwa lata będzie kupować wyłącznie zieloną energię od spółki Enea. Koordynatorem przetargu był Krakowski Holding Komunalny, który zamówił na potrzeby wszystkich spółek miejskich 424 tys. MWh energii dostarczanych do ponad 3200 punktów odbioru.

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) odwołała ze składu zarządu wiceprezesów Artura Dyczkę i Radosława Załozińskiego, podała spółka.

PKO Bank Polski, w ramach tzw. cyfrowego celu banku, planuje w ciągu 3 lat przejście do chmury hybrydowej z tradycyjnych technologii dając klientom takie same możliwości, jak mają znane firmy technologiczne, poinformował ISBnews.TV wiceprezes nadzorujący obszar informatyki PKO Banku Polskiego Adam Marciniak.

Aster Papazyan zrezygnował z dniem 29 marca 2021 r. z pełnienia funkcji członka zarządu Netii, podała spółka. Przyczyny rezygnacji nie zostały podane.

PKN Orlen uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie trzech lądowych farm wiatrowych działających na Pomorzu, o łącznej mocy ok. 90 MW, podał koncern. Tym samym spełniony został jedyny warunek zawieszający transakcję z hiszpańskimi funduszami inwestycyjnymi. Po planowanej na kwiecień finalizacji transakcji Grupa Orlen będzie posiadała w Polsce 353 MW mocy zainstalowanych w energetyce wiatrowej, stając się czwartym co do wielkości graczem na tym rynku.

PGNiG Ventures – funduszu corporate venture capital z grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) – objął akcje nowej emisji producenta systemów cyberbezpieczeństwa dla przemysłu ICsec, podała grupa. Wartość inwestycji to 4 mln zł.

Tauron Polska Energia nie będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu przeznaczenia środków z kapitału zapasowego na wypłatę dywidendy, podała spółka.

Tauron Polska Energia zainwestował niemal 2 mld zł w infrastrukturę sieciową w 2020 r., podała spółka. Zrealizowano prawie 60 tys. zadań inwestycyjnych. W 2021 r. spółka zakłada jeszcze większą kwotę inwestycji.

Atal uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla pierwszej części inwestycji Apartamenty Dmowskiego w Poznaniu, w której powstały 294 mieszkania, podał deweloper.

Vercom przygotowuje się do rozpoczęcia pierwszej oferty publicznej, a debiut spółki na rynku głównym GPW będzie wiązał się z publiczną subskrypcją nowo emitowanych akcji oraz sprzedażą istniejących akcji, podała spółka. Jej główny akcjonariusz – R22 nie zamierza uczestniczyć w ofercie i zachowa swój pakiet akcji.

LPP przystąpiła do rozbudowy magazynu fulfillment center pod Bukaresztem, podała spółka. Zakończenie prac oraz uruchomienie nowego obiektu o dodatkowej powierzchni 21 tys. m2 zaplanowane jest na III kw. 2021 r., podano także.

SimFabric wspólnie z firmą Nacon SAS należącą do grupy Bigben Interactive wyprodukują i wydadzą grę “Architect Life: A Building Simulator”, która będzie symulatorem budowy i projektowania domu, podała spółka.

Bloober Team w ramach procesu przeglądu opcji strategicznych zdecydował m.in. o podjęciu na zasadzie czasowej wyłączności rozmów dotyczących strategicznej współpracy z jednym z podmiotów branżowych, a także podjął decyzję o rekomendowaniu akcjonariuszom przeniesienia notowań spółki na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2022 r., podała spółka.

Onde (dawne PBDI) – spółka z Grupy Erbud – złożyło do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt w związku z planowaną ofertą publiczną akcji, podał Erbud. IPO jest jedną z analizowanych ścieżek pozyskania kapitału na realizację strategii Grupy Erbud.

Play2Chill podpisało umowę z węgierskim studiem Full Screen Kft, w ramach której zajmie się portowaniem i wydaniem gry “Bugvasion TD” na Nintendo Switch, podała spółka. Dystrybucja tytułu w tej wersji obejmować będzie rynek globalny.

Ultimate Games zawarł z Silk Road Games SA – umowę na dystrybucję gry “Ultimate Fishing Simulator” w Chinach, podała spółka. Gra jest aktualnie w fazie dostosowywania pod wymogi największego rynku gier wideo na świecie. Ultimate Games obecne pracuje nad sequelem gry – “Ultimate Fishing Simulator 2”.

Budimex oraz spółka zależna FBSerwis zawarły z Ciechem, Ciechem Soda Polska, EEW Energy from Waste GmbH (EEW), EEW Energy from Waste Polska (EEW Polska) oraz Gminą Janikowo drugi list intencyjny w sprawie nawiązania współpracy w zakresie realizacji inwestycji polegającej na budowie przez EEW, EEW Polska i FBSerwis, na nieruchomości należącej do Ciech Soda Polska, instalacji do termicznego przekształcania odpadów, podały Budimex i Ciech w osobnych komunikatach.

Około 50% jednostek sektora finansów publicznych wybrało ofertę PPK w TFI PZU. To rekordowy wynik. Umowę o zarządzaniu PPK podpisało z TFI PZU do tej pory ponad 57 000 pracodawców, podała spółka.

Creotech Instrument opublikował memorandum informacyjne i rozpoczął publiczną emisję do 185 000 akcji zwykłych serii H o wartości do 2,5 mln euro, podała spółka. Emisja poprzedzi debiut spółki na rynku NewConnect.

Vivid Games zawarło umowę wydawniczą ze studiem Golden Goose Entertainment z siedzibą w Dover na wydanie “Mobbles Cards”, podała spółka. Pierwsze testy fazy soft launch planowanie są na kwiecień

Asbis prognozuje, że osiągnie w tym roku 47-51 mln USD zysku netto po opodatkowaniu przy 2,7-2,9 mld USD przychodów, podała spółka.

NanoVelos – spółka zależna NanoGroup – zawarła umowę z Guangdong Sunho Pharmaceutical dotyczącą produkcji pierwszej partii kandydata na lek onkologiczny o nazwie PolEpi oraz placebo, podało NanoGroup. Zawarcie umowy jest jednym z ważniejszych etapów pośrednich w procesie uzyskania przez NanoVelos leku na raka jajnika.

KCI zawarło z Deloitte Advisory umowę na doradztwo celem przeglądu optymalnych opcji strategicznych Gremi Media w tym ewentualnej sprzedaży udziałów, podała spółka.

Grupa Kęty odnotowała 430,18 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 295,37 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

BTC Studios, w związku z otrzymaniem oświadczenia Cyber Group Studios w przedmiocie zainteresowania objęcia akcji nowej emisji spółki, postanowił o odwołaniu oferty publicznej akcji serii K, podała spółka.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy (ZA Puławy) odnotowały 47,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 859 mln zł przychodów i EBITDA w wysokości 134,6 mln zł w IV kw. 2020 r., podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Grupa Azoty zanotowała 92,3 mln zł zysku netto oraz 315,08 mln zł EBITDA w IV kw. 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne szacunki.

Po kilku miesiącach negocjacji Polska Grupa Energetyczna (PGE) wraz z Eneą, Tauronem Polska Energia i KGHM Polska Miedź podpisali umowy sprzedaży udziałów w spółce PGE EJ 1 na rzecz Skarbu Państwa, podały spółki w osobnych komunikatach. SP zapłaci za wszystkie udziały w spółce ok. 531 mln zł, z czego PGE za swoje 70% udziałów otrzyma blisko 372 mln zł, a pozostali wspólnicy (każdy po 10%) – po ok. 53,1 mln zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here