Naga MarketsGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 29 lipiec 2021 r.Wielton i jego spółki zależne: Fruehauf SAS, Langendorf GmbH oraz Lawrence David Limited (kupujący) zawarły z SAF-Holland GmbH, SAF-Holland France i SAF-Holland Polska umowę ramową, której przedmiotem jest produkcja oraz dostarczanie na rzecz kupujących komponentów za szacunkowo ok. 324 mln euro (tj. ok. 1,5 mld zł) w latach 2024 – 2028, podał Wielton.

Kino Polska TV miało 12,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2021 r., co oznacza wzrost o 144% r/r, podała spółka, powołując się na wstępne dane. Przychody z umów z klientami w tym czasie sięgnęły 61,57 mln zł (+26% r/r), a zysk na działalności operacyjnej 15,43 mln zł (+135% r/r).Poprawa światowej koniunktury oraz silna pozycja na polskim rynku pozwoliły Grupie Orlen wypracować bardzo dobre wyniki finansowe w II kwartale 2021 roku oraz kontynuować budowę koncernu multienergetycznego, ocenił doradca inwestycyjny Adam Ruciński. Jak podkreślił, 50-proc. udział sprzedaży został odnotowany na rynkach zagranicznych.

Procedura poszukiwania partnera do transakcji, która pozwoli sfinalizować przejęcie przez PKN Orlen Grupy Lotos, jest zaawansowana w 70%, poinformował wiceprezes Janusz Szewczak.

Creotech Instruments rozpoczyna realizację nowego projektu badawczo-rozwojowego „Elektronika w odpowiedzi na wyzwania Technologii Kwantowych” o łącznej wartości 7,2 mln zł, podała spółka. Na realizację projektu firma pozyskała ponad 5 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Konstrukcja wieży w kompleksie biurowym Skysawa w Warszawie została ukończona, podał deweloper – Polski Holding Nieruchomości (PHN). Obiekt liczy 40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości.

Pyramid Games podpisał umowę z platformą GOG na dystrybucję gry „Occupy Mars: The Game”, podała spółka. Gra będzie dystrybuowana na platformie GOG przez dwa lata od premiery.

Budimex zawarł z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę na „Budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – Bożepole Wielkie. Zadanie 5: w. Leśnice (bez węzła) – w. Bożepole Wielkie (bez węzła)” za 584,28 mln zł netto, podała spółka.

invest

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odnotowano 19 IPO w I poł. 2021 r. wobec 5 w analogicznym okresie ubiegłego roku. Łączna wartość przeprowadzonych ofert na GPW w tym okresie (łącznie na rynku regulowanym oraz NewConnect) wyniosła 5,9 mld zł, z czego 5,4 mld zł (1,2 mld euro) przypadło na dwie transakcje – IPO Pepco Group oraz Huuuge Games, wynika z raportu „IPO Watch Europe” przygotowanego przez firmę doradczą PwC. Oferta Pepco Group na warszawskiej giełdzie znalazła się w pierwszej dziesiątce największych europejskich debiutów w II kw. 2021 r.

JR Holding ASI (JRH) zawarł z Imperio ASI, Nunatak, założycielami Livekid oraz Livekid umowę inwestycyjną oraz umowę wspólników, dotyczącą nabycia przez JRH, Nunatak i Imperio łącznie do 78 udziałów w docelowym kapitale zakładowym Livekid, stanowiących 22,61% udziałów w docelowej strukturze właścicielskiej za kwotę 9 mln zł, przy czym JRH nabędzie łącznie 13,91% udziałów, podała spółka. Wartość inwestycji JRH została określona na poziomie ok. 5,5 mln zł.

Pierwsza gra spółki Dark Point Games, developera gier planującego debiut na rynku NewConnect, po nazwą Achilles: Legends Untold, zadebiutuje w Steam Early Access w I kwartale 2022 roku, podała spółka.

Solenerga – wykonawca instalacji fotowoltaiki – planuje przeprowadzenie emisji akcji w IV kwartale br. i chce zadebiutować na rynku NewConnect w 2022 r., podała spółka.

Nakłady inwestycyjne Orlen Unipetrol – czeskiej spółki z Grupy Orlen – wyniosły 294 mln zł w II kwartale br., zaś w całym półroczu sięgnęły 541 mln zł, podał koncern.

Bloober Team podpisał umowę z Three Headed Monster Inc. z siedzibą w Delaware na wykonanie i komercjalizację gry planszowej opartej o uniwersum gry „The Medium”, podała spółka.

Klabater ustalił datę premiery gry „May’s Mysteries: the Secret of Dragonville” na platformie Nintendo Switch na 26 sierpnia 2021 r., podała spółka.

Nakłady inwestycyjne Orlen Lietuva – litewskiej spółki z Grupy Orlen wyniosły 68 mln zł w II kw. 2021 r., a w całym I półroczu sięgnęły 131 mln zł, podał koncern.

PKN Orlen spodziewa się w tym roku przejściowej poprawy marży rafineryjnej w związku z perspektywą spadku cen ropy, jednak w dłuższym horyzoncie nadal ciążyć będzie globalna nadwyżka mocy rafineryjnych, podała spółka.

Projekt Sescom pod nazwą „Budowa stacji tankowania wodoru dla autobusów oraz samochodów ciężarowych i osobowych” znalazł się w kolejnej rundzie naboru na dofinansowanie w kwocie 60,3 mln zł od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Łączna wartość projektu ma wynieść 70,9 mln zł, podał Sescom. ’

OT Logistics zawarło z Rhenus Beteiligungen International GmbH (Rhenus) warunkową umowę sprzedaży akcji, na podstawie której OT Logistics sprzeda na rzecz Rhenus 87,94% akcji w C. Hartwig Gdynia (CHG), tj. wszystkie akcje CHG posiadane przez OT Logistics, podała spółka.

Nakłady inwestycyjne PKN Orlen wyniosły 2,395 mld zł w II kwartale 2021 r., podała spółka.

PKN Orlen odnotował 2 226 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 4 350 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Grupa Energa miała 284 mln zł skonsolidowanego zysku netto (wobec 878 mln zł straty rok wcześniej) oraz 659 mln zł zysku EBITDA (wobec 486 mln zł rok wcześniej) w II kw. 2021 roku, podała spółka, prezentując szacunkowe dane. Przychody grupy wzrosły do 3 228 mln zł z 2 842 mln zł rok wcześniej.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania wig20 | giełda pgnig | gpw pko | celon pharma akcje | cena akcji ccc | mercator kurs | kontrakty cfd |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here